İşaret House of Night Serisi 1

7,6/10  (136 Oy) · 
798 okunma  · 
90 beğeni  · 
3.278 gösterim
Yeni Bir Hayat, Yeni Bir Aşk...
Tüm Dünyada Gençlerin Tutkunu Olduğu Yeni Bir Vampir Serisi.

"Yüzümü ona çevirdiğimden beri bu kitap beni kendine esir etti. Tamamıyla muhteşem. İşaret, ateşli, karanlık ve eğlenceli."
-Gena Showalter, Yazar-

"İlk paragraftan itibaren bağımlısı oldum. Kitabı bir çırpıda bitirdim."
-MaryJanice Davidson, New York Times bestseller Yazarı-

Aşırı derecede bağımlılık yapan bir vampir serisi
-Romantic Times-

On altı yaşındaki Zoey, İz Sürücü tarafından İşaretlendiğinde, eski hayatının geride kaldığını anlamıştı. Şimdi artık, arkadaşlarından ve ailesinden ayrılıp çalışması gereken tek dersin Vampir 101 olacağı Gece Evi'ne yerleşmek zorundaydı.

Aşk, İhanet, Gerilim ve Rekabet dolu Gece Evi Serisinin İlk kitabı İşaret sizi kendisine esir edecek.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2009
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786055943783
 • Orijinal Adı:
  Marked
 • Çeviri:
  Sevinç Tezcan Yanar
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Librarian 
10 Eki 2014 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Anne kız Cast'lerin yazmaya başladığı gece evi serisi ne yazık ki sonlara doğru kar gayesine heba edilen muhteşem bir seri. Vampir ekolüne güzel bir tarzla taze bir tat getiren gece evi serisinde baş kahramanı Zoey'nin problemli aile yaşantısının ardından dahil olduğu vampir yaşamı ve bu yaşam içindeki arkadaşlık, aşk ve savaş dolu mücadelesi keyifli bir yazımla karşımıza çıkıyor. Seçilerek işaretlenen (seçilenlerde dövme oluşuyor) ve bu şekilde vampir olanların toplandığı gece evi adlı bir okulda yaşanan kimlik mücadeleleri, uyum süreçleri, aşkları ve ardından gelen hem okullarını hem de yaşadıkları dünyayı kurtarma savaşları heyecan dozajı gittikçe artan bir yazımla anlatılıyor. Kan bağı serisinde olduğu gibi burada da doğa üstü türler sadece vampirlerle kısıtlı değil. Bu seriye hem renk katmış hem de olayları daha da genişleyebilir kılmış. Bu seriyi şimdi okumaya başlayanlar ilk çıktığı zaman başlayanlara göre oldukça şanslı çünkü bekleyecekleri sadece serinin 12. ve final kitabı (söylentiye göre tabi ki) Ben serinin bu denli uzatılmasını ticari amaçlı bulmanın dışında gereksiz de gördüm. Okuyanlar bilir okuyacaklara da kısmi spoiler olacak seriyi uzatmak adına kahramanları öldürüp öldürüp diriltmek ya da başka canlı türevleri şeklinde karşımıza çıkarmak bence gereksizdi. Seri çok daha öncesinde olayları derlenip toparlanarak sonlandırılabilirdi. Zaten ilginç bir şekilde serinin sonlarına doğru yazım tarzında bir tat farkı var ki söylentiler yazarların kendilerine hayalet yazar tutup seriyi devam ettirdiği yönünde. Ben bunu çok da tuhaf bulmadım şahsen çünkü iki kişilik yazar grubu da olsa yazmak eyleminin de bir maksimum sınırı var ve maşallah bu Cast gillerin de neredeyse yılda üç beş eser piyasaya sürdüğü göz önünde tutulursa dedikoduların aslı var gibi geliyor insana. Gelelim sadede; tavsiye ediyor muyum?... Dediğim gibi seriyi topluca alma şansına sahip olduğunuz için bekleme sorunu ortadan kalkmış oluyor ve siz serinin 11.kitabını okuyana kadar final de muhakkak yayınlanmış olur. Evet vampir esaslı roman ekolüne farklı bir tarz katmıştı. Heyecan, macera, aşk ziyadesiyle vardı (Laf aramızda dozajının kaçtığını düşündüğüm çok an oldu). Her şeyden önce çok akıcıydı. Başlamanızla bitirmeniz arasında geçen zamanın farkına bile varamayabilirsiniz. Bir şey katıyor mu? :) Bu tarzdaki romanlar insana ne katıyorsa bu da o kadar bir şeyler katıyor işte. Okuma zevkinizi pekiştiriyor, hoş zaman geçirmenizi sağlıyor. Bunca sözden sonra karar size kalmış;)

Azer Bağatur 
25 Şub 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Hayali vampirler dünyasından yine güzel bir roman.Kitabin içinde gibisiniz.Öyle bir etki yaratıyor ki sizde ;etkisinden uzun süre kurtulamıyorsunuz.

Beyza 
20 May 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Bu kitaba başladığımda ismini çok duyduğum için beklentim biraz yüksekti. Kitap beklentimi karşılamadı. Birkere başrole kesinlikle ısınamadım. Aşk üçgenlerini duymuştum ama böylesini görmedim. Kitaptaki karakterlerin tam oturmadığını gördüm serinin diğer kitaplarında bu durum belki düzelebilir.Ayrıca yazarın gereksiz feminist bir yaklaşımı var. Kaliteli bir vampir kitabı olduğunu düşünmüyorum. Vampir kitapları şu sıralar çok olduğundan beğendirebilmek için gerçekten iyi bir konuya sahip olması gerekiyor.Ama her şeye rağmen akıcı bir kitaptı. Fantastik kitaplara yeni başlayanlara tavsiye edilebilir ama iyi bir konu arayanlar aradıklarını bu kitapta bulamazlar.

ipek derin 
14 Eki 2016 · Beğendi

Bu kitabı okuduğumda çok beğendim bir solukta bitirdim. Vampir ile ilgili okuduğum ilk kitaptı. Vampir kitaplarına hayran kaldım..! Okumayı südüreceğim

Ceylan 
 14 Haz 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Gece evi serisi benim ilk başladıgım seri kitaplardan. Bence Alacakaranlık'tan hatta Vampir Günlükleri'nden daha iyi bir kitap. Kurgusu mükemmel, heyecanlı, aşk ve macera dolu. Fantastik dünyanın sınırlarını aşıyor ve gerilim ve heyecan dolu bir dünyanın içine sürüklüyor.

Merve gorguc 
14 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Güzel başlayan fakat seriye eklenen her kitap ile tadını kaybeden bir vampir kurgusu. Bir süre sonra olayların gidişatı bu kadar uzatılmamalı diyerek seriye devam etmek istemeyebiliyorsunuz.

gonca kacar 
02 Kas 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Gece evi serisi süper ötesi birsey. Hemen bitirip,otekine gecmek istedim.

Değişik Gezegen 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Evet, başladığım ilk seri buydu sanırım. Çok güzel bir seriydi. Gerçekten çok akıcı ve bir o kadar da farklı bir konusu var. Vampirleri farklı bir şekilde aktarmışlar ve ben çok sevdim. Sadece baş karakter Zoey'i çoğu zaman sevemedim. Yani kararsız ve tuhaf bir karakter. Serini sadece son çıkan 2 kitabınıokuyamadım ama okumak isterim. Bence okumak vakit kaybı değil, okuyun. Ki zaten her zaman şöyle söylerim Okuyup beğenmezseniz bir sorun olmaz, bir şey kaybetmezsiniz. Kitap ile ilgili bir fikriniz olur :)

Sude Şahin 
30 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3/10 puan

çok fazla beğenmedim kızın birsürü kişiden aynı anda hoşlanması oldukça saçma ilk üç kitabından sonra baktım erkek sayısı artıyor dayanamadım bıraktım

Derya CAN 
07 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

güzel kitap herkesin okumasını tavsiye ediyorum başarılı bir şekilde tasarlanmış tebrikler

2 /

Kitaptan 3 Alıntı

Güç arıyorum ama başkalarından büyük olmak için değil, en büyük düşmanla, kendi içimdeki şüphelerle savaşmak için...

İşaret, P. C. Castİşaret, P. C. Cast
Tuncay YILDIRIM 
 16 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kendine inan
Sen yaşının çok ötesinde bir büyüklüğe sahipsin,Zoeykuş. Kendine inanırsan, bir yolunu bulacaksın. Ama sakın unutma, karanlık her zaman kötülük demek değildir. Tıpkı, ışığın da her zaman iyilik getirmemesi gibi..

İşaret, P. C. Cast (Sayfa 256 - pegasus)İşaret, P. C. Cast (Sayfa 256 - pegasus)
Tuncay YILDIRIM 
 16 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Koku
Ah, bu adamın müthiş bir kokusu vardı ama tam olarak ne koktuğunu çıkaramıyordum. Şu erkeklerin galonlarca döktükleri o baygın ve abartılı kolonyalar gibi değildi.
Kokusu... Kokusu...
Gece vakti, yağmurdan hemen sonraki orman kokusu gibiydi.
Toprak gibi...
Tertemiz...

İşaret, P. C. Cast (173)İşaret, P. C. Cast (173)