Kesintisiz Öğrenme

7,9/10  (8 Oy) · 
36 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.070 gösterim
Ömrümüzün dörtte biri okul hayatında, dörtte üçü hayat okulunda geçiyor. Hayat okulunda en çok lazım olan bilgileri okul hayatında öğrenemiyoruz. Okulda okumayı öğreniyoruz ama öğrenmek üzerine pek bir şey okumuyoruz. Bu yüzden öğrenirken sıkılıyor, bunalıyor, derslerde başarısız oluyoruz.
Şimdi öğrenmeyi yeniden öğrenme zamanı!
Daha hızlı, daha kolay ve daha kalıcı bir şekilde öğrenmeyi öğrenebiliriz.
Doğru metotlarla hafızamızı güçlendirip zihnimizi ceviklestirebiliriz.
Beyin becerilerimizi geliştirerek, bilgiye dayalı başarıların efendisi olabiliriz.
Bu kitap, başarılı öğrenmek ve öğrenerek başarmak için metotlar anlatıyor. Hayat amaçlarınızı gerçekleştirmek için, güçlü öğrenme teknikleri sunuyor. Öğrenme doğuştan gelen eşitsizlikleri kapatan en büyük fırsat eşitliğidir. Bilginin gücüyle, hem dünyamızı hem de dünyayı değiştirebiliriz.

Öğrendiklerimizin %80'ini 24 saat içerisinde unuturuz.
Üniversiteyi bitirdikten sonra her yıl mesleki bilgimizin %10'unu
kaybederiz.
Öğrenme akıntıya karşı yüzmek gibidir, ilerlemezseniz gerilersiniz.
Enes Sezer İslamoğlu 
14 Kas 22:43, Kitabı okudu, 8 günde, 10/10 puan

Çok keyif verici ve aynı zamanda bilgilendirici bir kitaptı benim için. Zamanım müsait olsaydı eminim çok kısa bir sürede bitirirdim. (Vizelere denk geldi :) )
Okuyacaklarınız ile kendinize yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Öğrenme hakkında özellikle iyi bilgiler edinip bunları uygulayabilirsiniz. Tavsiyeler, yönlendirmeler oldukça yerinde bir kitap. Hayat okulu ve okul hayatı boyunca işinize yarayacak bir eser diye düşünüyorum. Tavsiye edilir şahsen ben yazarın diğer kitaplarına da göz atmak istiyorum. :) Keyifli okumalar...

Teşekkürler Mümin Sekman.

Fatma Topcu 
15 Ağu 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Çok severek okuduğum bir kitap oldu. Yazarın okul hayatındaki öğrencileri ve hayat okulundaki öğrenciler hakkında değinimi çok hoşuma gitti.Herkese tavsiye ederim.

Kitaptan 15 Alıntı

İstekle yapmak, irade gücüyle yapmaktan daha kolaydır ama hayatta her zaman istekle ilerlenmez.

Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 25 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 25 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)

Düşünerek okuduğumuz kitaplar kişiliğimizin bir parçası olurlar.

Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 80 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 80 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)

Yapılan bazı araştırmalar insan beyninin ayaktayken, oturmadaki durumuna göre %10 ile %15 daha iyi çalıştığını ortaya koymuştur.

Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 71 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 71 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)

Unutma doğal bir süreçtir ve eğer özel bir çaba göstermezsek öğrendiklerimizin %80'ini 24 saat içerisinde unuturuz.

Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 63 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 63 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)

Hafızanızda taşıdığınız bilgi değil, bu bilgiyi kullanarak ürettiğiniz fikir ve projeler sizi başarılı yapacaktır.

Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 66 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 66 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)

Hiçbir şeyiniz yoksa, her şeyi çözebilecek bir tek şeyiniz var demektir, beyniniz.

Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 128 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 128 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)

Bir kitaptan okuduklarımız değil, okuduklarımızın bize düşündürdükleri bizi büyütür.

Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 79 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 79 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)

Ünlü bilge Sadi, " Bildiklerine göre hareket etmeyen insan, elinde meşale tutan köre benzer. Bildikleri başkasının yolunu aydınlatsa da kendi yolu karanlıktır," der.

Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 153 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 153 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)

İnsanlar önce para kazanmak için sağlığını harcar, sonra da sağlığını geri kazanmak için parasını!

Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 71 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 71 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)

Bir düşünür, "Öğrenme toplu iğnenin başı ile boyalı bir camı kazıma sanatıdır," diyor.

Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 31 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)Kesintisiz Öğrenme, Mümin Sekman (Sayfa 31 - Alfa Yayınları, 27.Baskı)
2 /