Köprü İkinci Şansların Hikayesi

7,7/10  (16 Oy) · 
36 okunma  · 
17 beğeni  · 
810 gösterim
Farklı dünyalardan iki genç yaşadıkları şehirlerden uzakta, müzik okumak için geldikleri üniversitede tanışır ve birbirlerine âşık olurlar. Aynı zamanda kitaplara ve okumaya da âşıktırlar. Her gün birlikte zaman geçirdikleri Köprü adındaki kitabevi onların gurbetteki evleri olur. Burası onlarla hayalleri arasında da köprü kurmaktadır. Ancak ait oldukları dünyalar onları birbirinden koparır.

Yıllar sonra yaşanan bir trajedi onları tekrar aynı yerde, Köprü'de birleştirir. Bu trajedi acaba onlara tanınan ikinci bir şans mıdır? Köprü bir mucizeyle tekrar ayağa kalkacak mıdır? NewYork Times Best Seller Yazarı Karen Kingsbury, ŞANS'tan sonra bu kez de kayıp bir aşkı, doğal afetle yerle bir olan bir kitabevini ve bu kitabevinden yolu geçenlerin vefa duygusuyla bir araya gelmelerini anlattığı, yürekleri ısıtan bir hikâye ile okuyucularının karşısına çıkıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2013
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9786056403453
 • Orijinal Adı:
  The Bridge
 • Çeviri:
  Hülya Key
 • Yayınevi:
  Eksik Parça Yayınları
 • Kitabın Türü:
Beyza Yuksel 
17 Eyl 2015, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 10/10 puan

Sanırım okuduğum en güzel kitaplardan birisi.
Kitaplara aşık olan insanların hikayesi.
İkinci şansların hikayesi.
Molly Allen ve Ryan Kelly birbirine ve kitaplara aşık iki insanın hikayesi.
Charlie ve Donna Barton sevgi dolu, yumuşacık kalpleri olan birbirlerini çok seven ayrıca bir o kadar kitapları çok seven ve insanlara kitap okutmaktan zevk alan bir ailenin hikayesi.
Köprü adında sıcacık, hayat dolu, sevgi dolu bir kitapevi. Charlie Barton'un Köprüsü.

Ağlayarak, hissederek okudum Köprüyü.
Pes etmemek gerektiğini, hayatın bizlere verdiği hep bir şans olduğunu göstermiş.
Köprü ailesini ben çok sevdim.

Ülkü Ciner 
13 Ara 2015, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 8/10 puan

'Köprü' bu kitabın adının yanı sıra kitap severlerin, kitap aşıklarının hep hayal ettiği, sahip olmak, dahil olmak ya da içinde kaybolmak istediği o yerin adı: Bir kitabevinin.
'Köprü', sahibi olan Charlie için hiç bir zaman kâr amaçlı işlettiği bir mekan olmadı. Hep kitaplarla insanlar arasında bir 'Köprü' olmasını istedi ve bir çok insanın hayatını kitapların değiştirmesine, güzelleştirmesine şahit oldu, aracı oldu. Ve zaman geçip ikinci bir şansa ihtiyacı olunca, bu kez o 'Köprü'ye kendisinin ihtiyacı vardı. Acaba o 'Köprü' kurulabilecek miydi?
Charlie'nin ailem dediği kitabevi müdavimlerinden, en çok sevdiği iki genç olan Molly ve Ryan da; ellerinden kayıp giden onca yılı geri alabilme  ihtimalini hiç düşünmediler. Yine de her şeye rağmen ikinci bir şansları olacak mıydı?
Kitabın kapağında yazdığı gibi "İkinci Şansların Hikâyesi". Az çok olacakları tahmin etseniz de kitap cazibesinden hiç bir şey kaybetmiyor.
Bir kaç saatte zorlanmadan, her yaş aralığında okunabilecek olan kitabı bazen tebessümle, bazen umutla, bazen de hüzünlenerek okudum. Beğenerek de bitirdim.

Meryem Hoşoğlu 
 08 Haz 04:03, Kitabı okudu, 3 günde, Beğendi, 9/10 puan

Molly ve Ryan'ın kaybolmuş aşklarının hikayesi.
Yanlış anlaşılmalar yüzünden ayrı kaldıkları yedi yıl.. Ve sonra aşklarının başladığı Köprü kitapevinin sel felaketi nedeniyle bir araya gelmeleri ve kitapevinin yeniden işliyor durumda olması için verdikleri çaba...
Kitap gerçekten çok güzeldi.
Sonunun istediğim şekilde biteceğini tahmin ediyordum ama yinede heyecanla okumaya devam ettim :)
Kitapta çok hoşuma giden bölümler vardı. Bunlardan biri; kitaplara olan sevgi. Kitaplara olan sevgi sayesinde pek çok şeyin yoluna girebileceği ve kitapların verdiği o huzur çok güzel anlatılmış. Çok sevdim. Her yaştan insanın okuyabileceği nitelikte olduğunu düşünüyorum.
Özetle, kitap çok hoştu:)

merve cengiz 
19 Nis 17:17, Kitabı okudu, 6/10 puan

Güzel bir kitap.Bir kadın ile bir erkek arasında geçen yanlış anlaşılma sonucu kalp kırıklığı ve üzüntüleri yaşandığı ama sonunun güzel bittiği aşk,sevgi,mutluluk ve yardımlaşma konulu bir kitap.

Cemre Kara 
16 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

İkinizi ısıtan ikinci şanslar inanan kimselerin bulunduğu bu kitap Son derece akıcı bir dile sahip biraz basit kaçıyor belki aşkın karmaşası yanında ancak yine de severek okuyacağınız bir kitap.Ayrıca bir kütüphanenin bizim için ne anlam ifade ettiği ni de güzel dile getiren bu kitap dostluğun da harika yanlarına değinmiş.

Tam bi kitap aşığı 
24 Eyl 11:29, Kitabı okudu, Beğendi, 4/10 puan

kitabı beğendim özellikle romandaki kişilerin kitaplarına değer vermesi beni oldukça mutlu etti. birbirlerine sakladıkları sevginin, umudun bir kitap evinde yıllar sonra aslında yanlış anlaşılmalardan kurtularak tekrar yeşermesi oldukça güzeldi.

Kitap ve Kahve Gezegeni 
22 Ağu 19:17, Kitabı okudu, 1 günde, Beğendi, 9/10 puan

İçinde kitap ve kitapçı geçen bütün kitaplar favorimdir. İlerde bir kitap kafe açma hayalim varken

Kitaptan 7 Alıntı

Ülkü Ciner 
 12 Ara 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 8/10 puan

Direnç
Uçurtmalar rüzgâr gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

Köprü, Karen Kingsbury (Winston Churchill)Köprü, Karen Kingsbury (Winston Churchill)
Beyza Yuksel 
16 Eyl 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

O umudunu kitaplarda, kurtuluşu ve umudu, amaç sahibi olmayı ve gerçek aşkı anlatan romanlarda bulmuştu.

Köprü, Karen Kingsbury (Sayfa 95)Köprü, Karen Kingsbury (Sayfa 95)
Beyza Yuksel 
16 Eyl 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Buraya Köprü adını verdi, zira kitaplarla ilgili olarak hissettiği buydu. Kitaplar geçmişi bugüne, bugünü geleceğe bağlıyordu. Kitaplar insanları bir araya getiriyor ve başka türlü tanımayacakları dünyalara onlar için yol açıyordu.

Köprü, Karen Kingsbury (Sayfa 53)Köprü, Karen Kingsbury (Sayfa 53)
Beyza Yuksel 
16 Eyl 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Hayatını biçimlendirecek kararlarda söz sahibi değildi.

Köprü, Karen Kingsbury (Sayfa 18)Köprü, Karen Kingsbury (Sayfa 18)
Meryem Hoşoğlu 
07 Haz 22:54, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 9/10 puan

Kitaplar geçmişi bugüne, bugünü geleceğe bağlıyordu. Kitaplar insanları bir araya getiriyor ve başka türlü tanıyamayacakları dünyalara onlar için yol açıyordu.

Köprü, Karen Kingsbury (Sayfa 53)Köprü, Karen Kingsbury (Sayfa 53)