Kutsal Aşk Partholon Serisi 1

8,1/10  (8 Oy) · 
31 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.468 gösterim
Bir Partholon Masalı
Kasaba öğretmenliğinden mitolojik tanrıçaya...
Bambaşka bir dünyada yaşanan beklenmedik bir aşk!

İngilizce öğretmeni Shannon Parker, yaz tatiline ufak bir alışveriş yaparak başlar. Satın aldığı, üzerinde Kelt Tanrıçası Epona'nın resmi bulunan bir vazo onu Partholon'a gönderir. Burada herkes ona tanrıça gibi davranmaktadır, hem de oldukça huysuz bir tanrıça…

Shannon, Epona'nın yerini almıştır. Bu durumun hiçbir kadının karşı koyamayacağı, çekici yanları olsa da bir Kentaur'la evlenmek ve şeytani Fomorian tehdidiyle baş etmek zorundadır.

Shannon öldürülmeden, bir atla evlenmeden ya da aklını kaybetmeden Oklahoma'ya dönmenin yolunu aramaktadır…

"Neşeli ve canlı, mitolojik bir dünya."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  544
 • ISBN:
  9786053433248
 • Orijinal Adı:
  Divine by Mistake
 • Çeviri:
  Gülce Arman Bayrakçı
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ayfesa 
11 Eki 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Baş karakter çok eğlenceli ama keşke herkesle vıcık vıcık arkadaş olmak zorunda hissetmeseydi. Ayrıca bir at adamla evlenmek mi? Salona ilk girdiklerinde şok olmuştum. Bu, bir kitabı ilginç kılmazsa başka ne kılabilir ki? Yine de bana potansiyel biraz harcanmış gibi geliyor, daha iyisi olabilirdi.

Merve Aslankılıç 
06 Şub 2015, Kitabı okudu, 6/10 puan

P.C. Cast çok sevdiğim bir yazar olmasına rağmen bu kitabı okumakta zorluk çektim. Konu normalde çok çekici olsa da betimlemelerden bir noktadan sonra sıkılıp paragraf atlamaya başladım -ki bu hoşlandığım bir şey de değildi. Sanırım kitabı kurtaran şeyler yazarın nükteli anlatımı, Shannon-Rhea'nın kendisini düşürdüğü değişik durumlar, ve tabi ki erkek cinsinin en değişiği olmakla birlikte en iyisi olan ClanFintan idi.

Macerası, esprisi bol, mitolojik unsunları içinde ustalıkla barındıran güzel bir kitaptı. Eğer uzuuuun betimlemelerden de hoşlanıyorsanız kaçırmamanız gereken bir kitap.

Kitaptan 2 Alıntı

Branşı İngilizce olan biriyle uğraşma. Zihinlerinde işe yaramaz sayısız şeyi tutabilirler. Arada sırada bazılarını söyleyiverirler ve neye uğradığını şaşırırsın.

Kutsal Aşk, P. C. Cast (Sayfa 74)Kutsal Aşk, P. C. Cast (Sayfa 74)

Arabasına atlayıp başka bir şehre/eyalete/adama/işe gidebilen bir kadını kim baskı altında tutabilirdi ki?

Kutsal Aşk, P. C. Cast (Sayfa 119)Kutsal Aşk, P. C. Cast (Sayfa 119)