Ölüm Tanığı Eve Dallas Serisi 10

9,2/10  (5 Oy) · 
25 okunma  · 
4 beğeni  · 
436 gösterim
Eve Dallas çivi gibi sert ateş kadar yakıcı.
-Stephen King-

Yıl 2059. Teğmen Eve Dallas'ın kocası Roarke, Agatha Christie'nin ölümsüz eseri Beklenmeyen Şahit'in tiyatro oyununun yapımcısıdır. Açılış gecesinde Leonard Vole'yi canlandıran oyuncu Richard Draco, yüzlerce seyircinin ortasında kalbinden bıçaklanarak öldürülür. Asıl sorun, bir cinayet romanında olması gerektiği gibi oyundaki herkesin Richard'ı öldürmek için bir sebebi olmasıdır. Genç ve güzel kadınları dilediğince baştan çıkaran ve bir kadın düşmanı olan kurbanın gizemli ölümünü çözmek ise Eve'e düşecektir.

Ancak Eve, bu davayı çözerken artık geçmişte kaldığına inandığı acılarıyla tekrar yüzleşmek zorunda kalacak ve Roarke'ın yardımıyla bunlarla hesaplaşıcaktır.

"Çok eğlenceli."
-Cosmopolitan-

"Sarsıcı ve yeni."
-Booklist-

"Muhtemelen eşi benzeri yok."
-Library Journal-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2011
 • Sayfa Sayısı:
  437
 • ISBN:
  9789944824415
 • Orijinal Adı:
  Witness İn Death
 • Çeviri:
  Ahu Ayan
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
06 Şub 23:52, Kitabı okudu, 4 günde, Beğendi, 10/10 puan

Cinayet sahnesi canlandırılan bir oyunun gerçeğe dönüşmesi...
Bir tiyatro dolusu görgü şahidi...
Kurbandan nefret eden onlarca kişi...

Teğmen Eve Dallas,  kocası Roarke'in sahibi olduğu tiyatroda, Agatha Christie'nin 'Beklenmeyen Şahit' oyununun ilk sahnelendiği gece, kocası ile birlikte izleyiciler arasındadır. Gösterilen oyunda öyle bir cinayet sahnesi vardır ki; yapılan ufak bir değişiklik ile oyun gerçeğe dönüşür ve başrol oyuncusu ölür. Yetenekleri rol yapmak, başka insanları oynamak olan bu tiyatrocular arasından, gerçek katili bulmak hayli zor olacaktır. Zeki ve keskin görüşlü Teğmen Dallas yardımcı ekibi ve her zaman kendisine destek olan Roarke'in yardımları ile olayı çözmek için uğraşır.
Hakkını vermeliyim Nora Roberts'in, Eve Dallas serisinin her bir kitabı, gerçekten başarılı ve ustaca kurgulanmış. Bu kitabında fazlaca  macera ve heyecan olmasa da, yap boz parçalarının bir araya getirilmesi gibi sabır ve zekâ ile yoğrulmuş bir kurgu var.
Eve Dallas serisi kitapları, polisiye tarzda okumaktan hoşlandığım, hiç bir zaman da beklentimi boşa çıkarmamış kitaplardandır.

Kitaptan 5 Alıntı

Ülkü Ciner 
06 Şub 23:49, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

"Geriye dönemezsin. Bir kere kırılanı eski haline getiremezsin. Fakat ileri gidebilirsin. Ve ileri attığın her adım önemlidir. Her adımınla fark yaratırsın."

Ölüm Tanığı, Nora Roberts (Sayfa 436)Ölüm Tanığı, Nora Roberts (Sayfa 436)
Ülkü Ciner 
06 Şub 23:47, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Hayat bir dizi seçenekten ibarettir. İnsan bir seçiminde değişiklik yaptı mı önündeki yol da değişir.

Ölüm Tanığı, Nora Roberts (Sayfa 336)Ölüm Tanığı, Nora Roberts (Sayfa 336)