Peygamberimin Sevdiği Müslüman

9,0/10  (4 Oy) · 
10 okunma  · 
3 beğeni  · 
555 gösterim
İslamiyet nedir? Müslüman kimdir? Allah ve Resulü bizden nasıl bir insan olmamızı bekler? Allah'ın ve Resulünün sevgisine bizi hangi hareketlerimiz ulaştırır? Bu soruların cevapları, ayetlerden ve sahih hadislerden derlendi ve hayatın bütün aşamalarını kuşatacak şekilde düzenlendi.

Herhangi bir konuda, "Peygamberimin sevdiği Müslüman ne yapardı?" diye düşünecek olduğunuzda, sorunuzun cevabını bu kitapta bulacaksınız. Yaşar Kandemir hoca efendinin sıcak anlatım üslubu ve geniş bilgi birikiminin de süslediği ender bir perspektifle.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2000
 • Sayfa Sayısı:
  552
 • ISBN:
  9786055271176
 • Yayınevi:
  Tahlil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Menderes Urhan 
 16 Eyl 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Kitabın adı her şeyi anlatıyor. Eğer ki Müslümanlar bugün, kitapta anlatıldığı şekilde olsalar, Dünya Cennet'e döner. Ne Deist kalır, ne Budist, ne de Ateist. Mehmet Yaşar Kandemir hoca, çok saf, zarif, sade, insanın ruhunu okşayan bir üslupla kaleme almış. İnanan, inanmayan, ilmini icra eden, etmeyen, herkesin okumasını tavsiye ederim.

Yeşim Baz 
30 May 2013, Kitabı okudu, Puan vermedi

Dinimizde merak ettiğiniz çoğu soruların cevaplarını bulacaksınız.

Yar 
31 Oca 23:37, 10/10 puan

Beyhakinin şuabul imanının bir özeti mahiyetinde üç ana bölümden müteşekkil harika bir kitap.

Kitaptan 6 Alıntı

Merve K. 
04 Tem 16:17, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Arap'ın diğer insanlara, diğer insanların Arap'a bir üstünlüğü yoktur. Beyaz tenliler siyahlardan, siyahlar beyazlardan daha değerli değildir.Kim daha dindar, kim daha iyi ve güzel iş yapıyorsa o herkesten üstündür.

Peygamberimin Sevdiği Müslüman, Mehmet Yaşar Kandemir (Sayfa 256 - Zafer Yayınları)Peygamberimin Sevdiği Müslüman, Mehmet Yaşar Kandemir (Sayfa 256 - Zafer Yayınları)
Merve K. 
23 Haz 00:45, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Başa gelen ve hoşa gitmeyen her şey insanın yanlış seçim veya hatalı davranışı yüzünden meydana gelmez. Allah teala, insanı imtihan etmek veya ruhi bakımdan olgunlaştırmak için bazı olayları onun başına sarar.

Peygamberimin Sevdiği Müslüman, Mehmet Yaşar Kandemir (Sayfa 86 - Zafer Yayınları)Peygamberimin Sevdiği Müslüman, Mehmet Yaşar Kandemir (Sayfa 86 - Zafer Yayınları)
Merve K. 
26 Haz 15:19, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Müslüman olarak öldükten sonra, ölüm şeklinin ne önemi var?

Peygamberimin Sevdiği Müslüman, Mehmet Yaşar Kandemir (Sayfa 137 - Zafer Yayınları)Peygamberimin Sevdiği Müslüman, Mehmet Yaşar Kandemir (Sayfa 137 - Zafer Yayınları)
Merve K. 
04 Tem 16:21, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

İnsan müslüman kardeşi için sarf ettiği çirkin sözden dolayı değil de, yediği helal lokmadan dolayı ağzını yıkar; ne tuhaf!

Peygamberimin Sevdiği Müslüman, Mehmet Yaşar Kandemir (Sayfa 259 - Zafer Yayınları)Peygamberimin Sevdiği Müslüman, Mehmet Yaşar Kandemir (Sayfa 259 - Zafer Yayınları)
Merve K. 
14 Tem 14:16, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

En değerli cihad, zâlim devlet başkanına gerçeği söylemektir. İnsan ancak o zaman ilâhi cezadan kurtulabilir.

Peygamberimin Sevdiği Müslüman, Mehmet Yaşar Kandemir (Sayfa 408 - Zafer Yayınları)Peygamberimin Sevdiği Müslüman, Mehmet Yaşar Kandemir (Sayfa 408 - Zafer Yayınları)
Sümeyye K. 
15 Mar 21:30, Kitabı okudu, Puan vermedi

Bir müslüman imanın zevkine varabilmek için Allah'ı ve Resûlünu herkesten fazla sevecektir.

Peygamberimin Sevdiği Müslüman, Mehmet Yaşar KandemirPeygamberimin Sevdiği Müslüman, Mehmet Yaşar Kandemir