Şahane Hatalar

5,3/10  (161 Oy) · 
806 okunma  · 
54 beğeni  · 
6.601 gösterim
Kader diye bir şey vardır ve sizin seçimlerinizle değişir...
Kendi maceranı kendin yarat!
Tek başlangıç yüzlerce farklı son!
Macera tüneli başlıyor!

Bu kitabı okumaya normal bir kitap gibi birinci sayfadan başlayın. İlk bölümün sonunda, önünüze bir yol ayrımı çıkacak. Kararınızı verin ve ilgili bölüme gidin. Her bölümün sonunda seçimlerinizle kaderinizi kontrol etmeye devam edeceksiniz. Kitabı okurken bazen hiç beklemediğiniz bir yere ulaşacak, bazen de kendinizi daha önce olduğunuz yerde bulacaksınız. Hayatın size neler hazırladığını asla bilemezsiniz. Ama bunu biliyorsunuz, iyilikler her zaman ödüllendirilmiyor ve bazen hatalı kararlar, şahane olayların başlangıcı olabiliyor. Her yolculuğun sonunda başa dönüp tekrar başlayın, unutmayın, herkes ikinci bir şansı hak eder. Yuzlerce farklı hayat sizi bekliyor. İyi şanslar.


"Tıpkı hayatın kendisi gibi, ne zaman ne olacağını asla tahmin edemeyeceğiniz, dopdolu bir kitap."
-Forbes-"Uyuşturucu, tecavüz, patlama, sevgi, aşk, huzur. Duygulu anlatım, kapkara mizah."
-Publishers Weekly-"Raydan çıkmaya hazır mısınız?"
-NY Times-"Başroldesiniz, hakkını verin."
-Newsweek-


(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  640
 • ISBN:
  9756006825
 • Çeviri:
  Dilek Berilgen Cenkciler
 • Yayınevi:
  April Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Bayançilli 
09 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

En fazla on kere baştan başlarsınız. Normal bir kitap değil. Bir bilgisayar oyunu gibi, nereyi okuyacağınızı,ne yapacağınızı siz seçiyorsunuz. Açıkçası fazlasıyla akıl karıştırıcı, başkasına anlatmakta zorluk çekiyorum. Kitap bir kızın sevgilisiyle üniversiteye veya sevgilisiz şehir dışına çıkmasıyla başlıyor. Hangisini seçerseniz kitap o yöne doğru şekilleniyor. Şahsen ben erken öldüğüm zaman ya da sevmediğim şeyler başıma geldiğinde birkaç bölüm geri gidip diğer hayatı seçiyordum. Eğer bu kitabı almak istiyorsanız üst üste okumayın. Arada bir sıkıldığınızda elinize alıp diğer hayatlara bakın, bir anda çok yüklenmeyin yoksa sıkılırsınız.

Gizem 
15 Oca 11:43 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Diğer kitaplardan oldukça farklı. Israrla tavsiye edilmesi üzerine alıp okumaya başladığım bir kitap tı fakat kendisini okutması için fazlaca açık ve gereksiz bölümleri olduğunu düşünüyorum. Yaptığımız seçimlerin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Arada elinize alıp çerez olarak okuyabileceği bir kitap ama seçim yaparken dikkatli olmaktan başka bir şey katacağını sanmıyorum..

Gizem Özbağ 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Elinize almanızla bitirmeniz bir olacak. Bir çok defa baştan başlayacağınıza emin olabilirsiniz. Tüm olasılıklar önünüze indirilmiş size sadece hangisine gideceğinize karar vermek kalıyor :) Yine de bir roman tadını vermese de sıkıldığınız zaman açıp bir bölüm okunulacak türden.

Meçhul_Bayan 
30 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı okumaya normal bir kitap gibi birinci sayfadan başlıyorsunuz. İlk bölümün sonunda, önünüze bir yol ayrımı çıkıyor. Seçim yapıp ilgili başka bir sayfaya gidiyorsunuz. Her bölümün sonunda seçimlerinizle kaderinizi kontrol etmek sizin elinizde oluyor. Kitabın edebi bir değeri yok. Fakat seçimlerinizin ne çıkacağını merak edebiliyorsunuz çoğu seçimleriniz de pek mutlu bitmiyor çok nadir ve bu durumda sıkıyor biraz boş zamanınız varsa okuyabilirsiniz.

Göknur Sarı 
10 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

En az onbeş kez yeniden başladım, kiminde hikayem çok çabuk bitti kiminde doksan yaşında mutlu bir ihtiyar olarak öldüm. Bu kitabın size neler sunabileceğini gerçekten tahmin edemiyorsunuz. En küçük kararlar bile bir insanın hayatını nasıl değiştiriyor. Tam anlamıyla kendinizi kelebek etkisinin içinde buluyorsunuz. Diğer seçenekleri görmek için can atıyorsunuz. Biraz farklılık arıyorsanız ve eğlenmek istiyorsanız keyifle okuyabilirsiniz diye düşünüyorum.

Erman TEKELİ 
18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bilerek ya da bilmeyerek yaptığımız seçimlerin hayatımızı ne denli etkileyeceğini çok farklı bir tarz da anlatmaya çalışan bir roman. İlk başladığımda heyecanlandım ancak bir sürü sonra sıkıldım. Roman da ana karakter okurun kendisi.

Ahmet Kaya 
28 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabın konusu ve ardındaki fikir çok harika fakat olayların kısa anlatılması bende bir miktar hayal kırıklığı yarattı. Ayrıntılar daha fazla olsa çok daha harika olurdu.

Furkan 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

Kitabı satın alırken gerçekten eğlenceli zaman geçireceğimi düşünmüştüm. Kitabı aldım ve okurken gerçekten eğlenceli zaman geçirdim. Fakat bu yine de beni hayal kırıklığına uğramamı engelleyemedi. Hikayeniz bitiyor ve seçmediğiniz diğer tüm sayfalar çöpe gidiyor. Havaya giden tüm yapraklar için de sebepsiz yere üzüntü duyuyorum. Ama türünde farklı olduğu da yabana atılamaz elbette.

Bu kitapta sonunda seçenekleri ile hikayeler var, bir yol seçip sonraki okuyacağınız bölümü o şekilde belirliyorsunuz ama hikayeler ya da seçenekler size uymuyor yine de bir seçenek ile devam ediyorsunuz bir bakıyorsunuz kitabın başından ortasına gelmişsiniz sonra bi bakıyorsunuz yine geri dönmüşsünüz. Dayanıp bitiremedim, okuyamadım tavsiye edeceğim kitaplar kategorisinde değil.

Muharrem Armağan 
26 Kas 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 3/10 puan

Yorumlar her ne kadar olumlu olsa ve 1000kitapta 2 kere günün kitabı seçilsede bence çok basit bir kitaptı.bölümler çok kısa ve seçenekler pek hoşuma gitmedi bu tarz bi kitap okumuştum çocukken o zaman eğlenceli gelmişti ve o kitap hatırladığım kadarıyla çok daha güzeldi ama şimdi okurken bi zevk aldığımı söyleyemeyeceğim.

4 /

Kitaptan 5 Alıntı