Seri Katiller 1 ( Cep Boy )

8,2/10  (11 Oy) · 
21 okunma  · 
3 beğeni  · 
545 gösterim
"Elinizdeki çalışmanın fazlasıyla sinir bozucu bir kitap olduğunu baştan belirtmeliyim. Çoğunuz vahşetin, vicdansızlığın böylesinden, bu kadarından büyük rahatsızlık duyacak okurken. Her bölümün başından sonuna dek caninin bir an önce yakalanmasını, başka bir canı acıtmamasını dileyecek; katil yakalandıktan sonra da en ağır biçimde cezalandırılmasını isteyeceksiniz...

Bu kitapla insanın potansiyel gaddarlığının sınırsızlığını göreceksiniz ve moraliniz biraz bozulacak. Onlarca kadını öldüren sapıklara, cezaevinde yatarlarken çoğu kadın olmak üzere ne kadar çok sayıda hayran çıktığını ve ne kadar çok destek mektubu geldiğini okuduğunuzda kanınız donacak. İnsan denen türü en çirkin yönleriyle görüp irkilecek, ama aynı zamanda bilinçleneceksiniz. Basit suçlar işleyenlere artık fazla kızmayacaksınız belki, sıradan insanları ise sanırım daha çok seveceksiniz.
-Kaan Arslanoğlu-
(Tanıtım Bülteninden)
Gürkan / M. K. A. 
 21 Eyl 2015, Kitabı okudu, 4 günde

Fikret Topallı "Seri Katiller 1" kitabında özellikle Amerika'da seri cinayetler işlemiş katillerin hayatlarından kısa kesitleri bu kitabında derleyip okuyucuya sunmuş. Bu kitabı benim gibi polisiye - kurgu severlerin beğenecekleri düşünüyorum. Özellikle katillerin psikolojisini incelemek bana ayrı bir heyecan kattı. Okurken içinizi ürperten bir kitap, okuduktan sonra uzun süre karanlık yerlerden kaçıp ıssız yollarda karşınızdan gelen kişilerden çekinebilirsiniz. Yine de okumak size kalmış.