6,5/10  (13 Oy) · 
35 okunma  · 
6 beğeni  · 
735 gösterim
Akıl hastanesinde çalışan nişanlısı Jessica'yı ziyarete giden Jerry nişanlısının kaybolduğunu ve aynı hastanede yatan psikopat katil John Gloag'ın da öldüğünü öğrenir. Katil ölmeden önce bir not bırakmıştır. Notta "Jessica her zaman benimsin" yazmaktadır.

Jerry olayı çözmek için psikopat katilin ıssız bir köydeki evine gider ve orda tanıştığı bir bar sahibinden John Gloag'ın zamanı geri almak için insanları kurban ettiği bir deney üzerinde çalışmalar yaptığını ve bu kurbanlar arasında bar sahibinin eşinin de olduğunu öğrenir. Jerry Londra'ya geri döndüğünde kaybolan nişanlısı Jessica'nın ölüm haberiyle sarsılır ve bunun psikopat John Gloag'ın işi olduğunu düşünür.

Jerry nişanlısının mezarına giderek mezarı açtığında Jessica'nın cesedinin hiç bozulmadığını görür. Cesedi alarak katilin evine gider fakat ne olduğunu anlamadan birden kendini 1500'lü yılların Londra'sında bulur. Katil doktor ve Jessica evlidirler ve köydeki malikanelerinde yaşamaktadırlar. Jerry nişanlısını kurtarmak için kendisini çok büyük bir tehlikeye atar ve katille arasında köşe kapmaca başlar.

Jerry nişanlısı Jessica'yı katilin elinden kurtarabilecek ve ikisi yaşadıkları döneme geri dönebilecekler mi? Katil John Gloag, Jerry'i kurbanları arasına katabilecek mi? Zaman yolculuğu yaparak geçmişe giden katilin amacı neydi?

Bütün bu soruların cevabını okuduğunuz sayfalarda bulacak ve koleksiyonunuza unutamayacağınız bir korku kitabı katacaksınız.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  189
 • ISBN:
  9786055422615
 • Çeviri:
  Mete Başgil
 • Yayınevi:
  Kalipso Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meryem Hoşoğlu 
 27 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 4/10 puan

Yazarı ilk kez duyduğumu itiraf etmeliyim.Kitap hakkında söylemem gereken en temel şey sanırım baya baya fantastik olmasıydı. Kurgu bana tuhaf ve karmaşık geldi fakat dili akıcıydı. Zaman geçirmek için okuyabileceğiniz tür de kitaplardan. Ama kitapla ilgili üzülerek söylüyorum bana pek bir şey katmadı, dediğim gibi canınız sıkıldığında okuyabileceğiniz kurgusu karışık, biraz heyecan katılmış bir kitap.

Elif Küçükler 
12 Tem 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 2/10 puan

Kapağı güzel ama yazarın anlatımı konuyu işleyişi berbattı...Tavsiye etmem...