Yarın Biri Ölecek Roy Grace 5

8,3/10  (4 Oy) · 
5 okunma  · 
5 beğeni  · 
578 gösterim
Son iki yılın olay adamı...
İngiltere'nin en sert dedektifi Başkomiser Roy Grace.

Suçlu zihinlerin hastalıklı zihinlerini okuyan adam.
Artık bizimle.

Sussex sahilinde, denizin dibinde, bazı organları eksik, genç bir erkek cesedi bulundu. Çok geçmeden iki genç ceset daha ortaya çıkacaktı.

Brighton'da yaşayan on beş yaşındaki Caitlin Beckett, acilen karaciğer nakli olmazsa ölecekti. Sağlık sistemi onu yüzüstü bırakınca, Caitlin'in paniğe kapılan annesi, internette, yasadışı yollarla organ bulabileceğini söyleyen bir aracıya rastladı. Ancak her şeyin bir bedeli vardı...

Roy Grace, dokuz yıl önce, karısı Sandy ortadan kaybolduğundan beri ilk kez hayata pozitif bakıyordu. Artık güzel bir kız arkadaşı vardı ve işinde terfi etmişti. Ancak son zamanlarda birbiri ardına işlenen cinayetler uykularını kaçırıyordu. Cesetlerdeki ipuçlarını izleyen Grace, kendini Doğu Avrupa kaynaklı bir çocuk taciri çetesinin peşinde bulacaktı.
Grace ve ekibi, bir sokak çocuğunun hayatını kurtarmak için zamanla yarışırken, kızının hayatını kurtarmaya çalışan çaresiz bir anneyi hiçbir şey durduramayacaktı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2012
 • Sayfa Sayısı:
  512
 • ISBN:
  9786054560790
 • Çeviri:
  Duygu Dölek
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
03 Eyl 2015, Kitabı okudu, 3 günde, 7/10 puan

Konu güzel; organ nakli, organ bağışı, ve organ mafyası. Bir yandan acil olarak organa ihtiyacı olan bir kız, bir yandan organın gayri resmi yollardan yani organ mafyası tarafından temin edilerek başka birinin ölümü. Kurgu sonlara doğru toparlanıp heyecan yarattıysa da başlarda biraz dağınık. Kitabı okuduktan sonra organ bağışlama konusunu düşüneceğinizden eminim.

Gürkan / M. K. A. 
 21 Eyl 2015, Kitabı okudu, 8 günde

Okuduğum ilk Peter James kitabıdır. Her ne kadar satın almış olduğum firma ile şu an kavgalı olsam da bu kitabı çok uygun bir fiyata satın almıştım. "Kızınızın yaşamasını için tek çare organ nakli. Siz olsanız ne yapardınız?" sorusuna çok güzel cevap veren bir kitap. Bir süre etkisinde kalacağımı düşünüyorum. Zaman zaman bazı kısımlardan sıkılmış olsam da genel olarak iyi kurgulanmış. Seri olan diğer iki kitabı da keyifle okumuştum. Polisiye, gizem, macera seven okurların okuyabilecekleri bir kitap.

Kitaptan 5 Alıntı

Tanrıların, çocuğundan daha fazla yaşayan bir anneye verebilecekleri daha büyük eziyet yoktur.

Yarın Biri Ölecek, Peter JamesYarın Biri Ölecek, Peter James

"Artık hiçbir şeyden emin değilim. Arzularımı doyurursam günaha girerim ama onlardan kurtulurum, eğer onları tatmin etmeyi reddedersem bütün ruhuma bulaşırlar."

Yarın Biri Ölecek, Peter James (Paul Sartre)Yarın Biri Ölecek, Peter James (Paul Sartre)

"Önce seni görmezden gelirler, sonra seni aşağılarlar, sonra seninle kavga ederler, sonra sen kazanırsın."

Yarın Biri Ölecek, Peter James (Mahatma Gandhi)Yarın Biri Ölecek, Peter James (Mahatma Gandhi)