8,0/10  (7 Oy) · 
30 okunma  · 
5 beğeni  · 
467 gösterim
Şibumi, Katya'nın Yazı'nın gizemli yazarı Trevanian, 15 yıllık bir sessizlikten sonra Yirminci Mil'de ortaya çıktı. Özgün kurgusu ve çarpıcılığıyla görkemli bir geri dönüş yaptı. Bu kez Vahşi Batı'ya yöneliyor, silahşör efsanesini kendine özgü bir gerilim ve heyecanla anlatıyor.

Tüm zamanların en usta yazarlarından birinin eseri olan bu kitap, Vahşi Batı'yı efsaneleştiren yüzlerce kitap ve filmden daha karanlık ve karmaşıktır. Trevanian "western" türüne özgü bütün geleneksel malzemeyi kullanarak sürükleyici bir kitap ortaya çıkarmış.

Ayrıca kitabın sonunda, bir düşün - Batı'nın Sonsuz Çayırları'nın - geçen yüzyılın sonunda nasıl tarihe karıştığına tanık oluyoruz.

Fakat bütün bunları okuyucuyu saran bir sürükleyicilik ve inanılmaz rastlantıları geleneksel bir tarzda toparlıyor. Ayrıca bir düşün sonunu - sonsuz Batı - yüzyılın sonunda keşfediyor.

Genç, gizemli bir yabancı "hiçbir yerin" ortasından tükenmekte olan Yirminci Mil kasabasına gelir. Kendini yavaş ve sezdirmeden kasaba halkına kabul ettirirken sorular çoğalır ama yanıtlar çok azdır. Ardından üç yabancı daha gelir, Tanrı'nın unuttuğu bu kasabaya. Özellikle biri Batı'nın gördüğü en vahşi ve acımasız adamdır...

Trevanian, romanı usta bir dokunuş ve sarıcı bir yetenekle, görülmemiş bir sonla noktalıyor.

İnsanı okumaya zorlayan, sayfaları hızla çevirten bir kitap. Amerikan efsanesinin arkasındaki acımasız gerçekleri ve acı yalanları gerçekçi bir anlatımla sergiliyor.
 • Baskı Tarihi:
  2000
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9789753901499
 • Orijinal Adı:
  Twenty Mile
 • Çeviri:
  Şen Süer Kaya
 • Yayınevi:
  E Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hatice Çakır 
20 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazar bu romanıyla bizlere sunulan Vahşi Batı efsanesinin cilasını öyle almış ki, dezenformasyonun hala iş başında olduğunu görünce mideniz bulanıyor. Amerikan rüyasının bir yalandan ibaret olduğunu gören göçmenlerin hayal kırıklıkları, çaresizlikleri ve sömürülmeleri o zaman nasılsa, günümüzde de devam ediyor. Bu evrensel soruna, bu iç acıtan öyküyle parmak basması yazarın gözümdeki değerini daha da arttırdı