Yürüyen Ölüler

7,8/10  (30 Oy) · 
71 okunma  · 
17 beğeni  · 
1.303 gösterim
Tüm dünyada heyecanla izlenen Yürüyen Ölüler dizisinin ilk romanı sizlerle! 

"Serinin hayranları için müthiş bir haber! Ama dikkatli olun, çünkü Kirkman'ın zombi hikâyelerinin tadını bir kez alan, bir daha bırakamaz!"
-The Ossuary-

Her şey dönüşümle başlamıştı. Bildikleri o eski dünya yok olmuş, küllerinden dev ölü kentler doğmuştu. Tüm sevdikleri tek tek dönüşüyor, her geçen gün içlerinden birileri yürüyen ölüler kervanına katılıyordu. Bu yeni ve acımasız dünyada hayatta kalabilmek, âşık olabilmek mümkün müydü?

Bu dünyada artık korkuya, ümitsizliğe, sevgiye yer yoktu! Zombilerle savaşmaktan bitap düşen Philip Blake, duyguların şimdiki yerini, yani yersizliğini anladı. Eski dünyanın yıkıntıları ve ölüleri arasında canlı kalabilmeyi başarmak yalnızca bir şarta bağlıydı: duygusuzlaşarak o ölülerden biri olmak!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  454
 • ISBN:
  9786054503797
 • Orijinal Adı:
  The Walking Dead
 • Çeviri:
  Hanife Kılıç
 • Yayınevi:
  Arunas Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
aleyna göney 
24 Ara 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

harika bir kitap çok güzel beğendim ve tavsiye ederim

Emre Şeyda 
26 Eyl 12:51, Kitabı okudu, 6 günde, 8/10 puan

Zombiler beni her zaman cezbetmiştir. Özellikle zombilerle ilgili filmleri izlemeyi çok severim. Yürüyen Ölüler adlı bu eserle tanışmam ise çizgi romanlarıyla olmuştu. İlk üç sayısını okuduktan sonra dizisini de kısa bir süre takip etmiştim. Ardından da çıkan oyunlarını oynayarak seriyi bir şekilde devam ettirmiştim. En sonunda da kitaplarına kavuştum ve okumaya başladım.

Yürüyen Ölüler serisi zombiler üzerine kurulmuş ve oluşturulmuş olan çok farklı bir zombi evreni. Bunu her eserinden görebiliyoruz. istenildiği kadar genişletilip çoğaltılacak bir yapısı var. Oyunlarının tamamen farklı karakterlerden oluşturularak yapılması da bunun bir göstergesi. Kitapları da farklı bir çizgi de ilerliyor ve okuyup bitirdiğim ilk kitaba göre yorum yapacak olursam çok başarılı ve sürükleyici bir eserle karşı karşıyayız. Çizgi roman ve dizilerinde parmağı olan yazarların yazması sebebiyle de oldukça başarılı bir çalışma olmuş. Kitapta her daim yeni olayların olması ve beladan belaya sürüklenmeleri tam her şey güzel oluyor derken yeni bir sıkıntının başgöstermesi kitabı okutturuyor.

Çok başarılı bulduğum bir kitap olan serinin ilk kitabı bana diğer kitapları da okutturacak bakalım.

Nuray Kirik 
11 Kas 2015, Kitabı okudu, 6 günde, Puan vermedi

Okumadan önce önyargılıydım.İstemeden okudum.Konusu ilginç fantastik bir roman.Çok akıcı ilerliyor.Anladığım tek şey insanoğlu ne kadar da aciz çaresiz bir zombi.Korku unsuru taşıyan şeyleri sevmem fakat bu kitap korkutucu değil.Geceleri karanlıkta insanı daha da korkutmuyor.

Mujurey 
21 May 00:55, Kitabı okudu, 9 günde, 5/10 puan

Dizisini takip ettiğim bir dönemde alıp uzunca süre okumayı ertelediğim klişelerle dolu bir kitap. Dizi ile spoiler sayılamayacak bir bağlantısı var. Kitap benim için sıradan macera/aksiyon eserler kategorisinde. Kendini okutturuyor, sürükleyici, fazla düşünmeye gerek yok.

-Spoiler barındırabilir.-
Kitap, genel olarak The Governor'ın Woodburry'e gelmeden önce, hastalığın başladığı ilk andan itibaren yaşadıklarını anlatıyor. Her ne kadar Philip Blake'ın aslında bizim Governor olacağını tahmin etmiş olsam da, kitabın sonu ters köşe ile bitiyor. Son sayfalara doğru gittikçe hızını arttırıp psikolojik olarak daha da sorunlu hale gelen karakterlerle, bu cehennem senaryosundan sağlam bir ruh haliyle kurtulmanın imkansızlığı gösteriliyor.

Karakterlerin kırılma noktası Penny'nin ölümü ve onun da bir zombiye dönüşmesi ile oluyor. Her karakterin klişe sayılabilecek özellikleri var ama bu gene de rahatsız etmiyor.
-Spoiler barındırabilir.-

Yunus Emre 
19 Kas 2015, Kitabı okudu, 16 günde, 5/10 puan

Dizisini hayranlıkla izlediğim serinin kitabını da zamanında heyecanla başlamıştım. Lakin biraz kopuk anlatımı olan, diziye oranla çok basit kalmış bir kitap. Size o heyecanı yansıtıyor ama yeterli derecede değil.

Sevomberkom Paldrak 
21 May 15:03, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Yürüyen Ölüler dizisini de sevdiğim bir kitap serisi.Kitaplarının diziden bağımsız olduğunu düşündüğüm anda aslında yanıldığımı anladım.Kitap serisi beni içine çekti sürükleyici olduğunu düşünüyorum

Özay Ezerceli 
15 Eyl 21:36, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

Biraz daha heyecan katabilirlerdi.Sönük kalmış.Okuyucunun yeterince dikkatini toplamıyor bu yüzden kitap sürekliliğinden ödün vermiş.Genel olarak seriyi sevdiğim için okunabilir buluyorum.

Serra Eryeşil 
21 Haz 02:07, Kitabı okudu, 8 günde, Beğendi, 8/10 puan

Bu kitap harika bence dizisi kadar olmasada insanı geceleri uyutmayan bir kitap.. Aklımda kalacak kurgulardan biri olmaya hak kazandığını söylemek mümkün..

Kitaptan 3 Alıntı

faik 
28 Ara 2014, Kitabı okudu, Puan vermedi

"Bu dünyada güvenebileceğin tek şey, hiçbir şeyin aynı kalacağına güvenemeyeceğindir. Her şey değişir."

Yürüyen Ölüler, Robert KirkmanYürüyen Ölüler, Robert Kirkman
faik 
07 Oca 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

"Kimse bilerek kötülüğü seçmez, onu yalnızca, aradığı iyilik ve mutlulukla karıştırır."

Yürüyen Ölüler, Robert KirkmanYürüyen Ölüler, Robert Kirkman