Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

2

2021 Okuma Raporları

“An”
Bütün mesela “an” denilen kavramı anlayabilmekte..
Sayfa 380Kitabı okudu
320 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Hey, sen! Çok eğlenceli bir kitabın yorumuyla geldim!! Defne Bilger, sosyal hizmetler okuyan, gözünü kestirdiği kişiyi bırakmayan, eğlenceli, deli dolu biri. Emre de onun gözüne kestirdiği şanslı bir insan. Defne Emre'yi kendine aşık etmeye çalışırkenki olayları anlatıyor kitap. Çok eğlenceli ve akıcı bir kitaptı. Yazarın bir başka kitabına da gönderme vardı üstelik ;). Defne'nin çocuklara ve yaşlılara olan sevgisi beni çok etkiledi. Kimsesiz olmamasına rağmen kimsesizlerle bu kadar yakından ilgilenmesi çok güzel bir şey. Onlarla eğlenmesi, ağlaması, gülmesi... Kesinlikle hem güldürecek hem de duygulandıracak kitaptı. Akıcı ve yüzünüzde tebessümle okuyacağınız bir kitap arıyorsanız bu kitap tam size göre!!
Sarı Puantiyeli Şemsiye
Sarı Puantiyeli ŞemsiyeBetül Güçlü · Ren Kitap · 20201,399 okunma
Reklam
...insan kendini şimdiki zamanın içinde geleceğin savaş alanına dönüştürüyor, o delik deşik edilmiş zemin, geleceğin evini nasıl taşıyabilir?
...Sen kalbimdeyken her şeye katlanabilirim, bir keresinde senden mektup gelmeyen günlerin korkunç olduğunu yazmıştım, doğru değil, evet korkunç derecede zordu o günler, ***kayık ağırdı ve korkunç derecede su alıyordu, ama yine de senin sularında yüzüyordu.*** Yalnızca tek bir şeye Milena, senin alenen yardımın olmadan katlanamam: "korku"ya, bunun İçin fazla güçsüzüm, bu canavara bakamam bile, beni sürükler götürür.
Sayfa 115Kitabı okudu
128 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 saatte okudu
Başucumda uzun süredir duruyor. Ne zaman umutsuzluğa kapılsam rastgele bir sayfa açıp okuyorum. Sizi gülümsetmeye yetiyor. Hem yetişkinler tarafından hem de çocuklar için okunması gereken eserlerden biri.
Çocuk, Köstebek, Tilki ve At
Çocuk, Köstebek, Tilki ve AtCharlie Mackesy · Mundi Yayınevi · 20212,547 okunma
...hem de her şeyden önemlisi utanmaz bilgisizliğimi sergilemek zorunda kalmadım. Aslında bu da genel anlamda oldukça "rahat" bir şeydi ve insan uygun koşullar altında sınıfta da kendini "yok edebilirdi" ve olanaklar sonsuzdu ve insan yaşarken de "ölebilirdi".
Sayfa 141Kitabı okudu
Reklam
424 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
İnan yolunda güzel bi rehber
Kitap Türkiye’nin şu an içinde bulunduğu sosyal yapıyı ve kargaşayı çok güzel bir şekilde gözler önüne sermiş. Tanrıya inanç konusunda ele aldığı üç karakter de asılda hepimizin içinde barındırdığı üç karakter. Ayrıca dogmatik dini veya kültürel düşüncelerin kadınlar üzerindeki psikolojik ve sosyal yanlarını da çok güzel ele almış. Kendini tanrı konusunda karışık ve yalnız hisseden her insanın okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.
Havva'nın Üç Kızı
Havva'nın Üç KızıElif Şafak · Doğan Kitap · 201616,3bin okunma
133 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.