Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

2021 Okuma Raporları

272 syf.
·
Puan vermedi
·
18 günde okudu
Ufak bir serzeniş
Aşk Hikayesi
Aşk Hikayesi
Roman İskender Pala’nın diğer tüm eserleriyle aynı üslup özelliklerine sahip. Konu değişiyor fakat ne yazık ki kullanılan kelimeler kalıplaşmış gibi. Eğer ki divan edebiyatıyla çok haşır neşir değilseniz İskender Pala’nın bu kitabında-hatta tüm kitaplarında- kullandığı kelimeler büyülü gelecektir. Ancak biraz okumuşluğunuz varsa bayağı. Kitaptaki kırılma noktam ise “bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçer misin?’ cümlesiydi. Sosyal medya dilinin kitaplarda yer alıp yeni bir şeymiş gibi servis edilmesi tüm yazarlar için olumsuz özellik olsa gerek. Bunun yanı sıra kendini çok tekrarlamasından ötürü son şans verdiğim İskender Pala ne yazık ki benim nezdimde yine başarısız oldu. Fakat tüm bunlara rağmen yine de sürükleyici olsun tek solukta okuyayım derseniz sizin için biçilmiş kaftan olabilir.
Aşk Hikayesi
Aşk Hikayesiİskender Pala · Kapı Yayınları · 20231,713 okunma
168 syf.
·
Puan vermedi
·
13 günde okudu
Öncelikle kitabı Aydınlık yarinlara yarsimasi sayesinde okumak nasip oldu Kitap adından anlaşılacağı üzere iman esaslarını anlatmış .Herkesin okuyup anlayacağı bı şekilde sade güzel bı kitaptı Dinimizle ilgili bilgiler edinmek isteyen okuyabilir ..
Delilleriyle İman Esasları
Delilleriyle İman Esaslarıİdris Tüzün · Süeda Basım Yayın · 2017480 okunma
Reklam
864 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Değersiz Bir Hayat
Sizlere kasım ayı içerisinde okuduğum ve beni çok etkileyen sonuyla yarım saat boyunca ağlatan ve bittiği zaman beni kocaman bir boşluğa düşüren bir kitaptan bahsetmek istiyorum. Hanya Yanagihara tarafından yazılmış olan “ Değersiz Bir Hayat” kitabı beni kelimenin tam anlamıyla duvardan duvara vurdu diyebilirim. Kitap toplamda 7 bölümden oluşuyor. Lispenard Sokak adlı bölümle başlayıp yine aynı isimle son bölümü okuyoruz. Kitabımızda üniversiteden itibaren arkadaş olan Willem, JB, Malcolm ve Jude isimli karakterlerimiz var. Bu karakterlerin hayatını okuyoruz bir nevi. Ana karakter kadar olmasa da romana çok fazla katkı sağlayan Harold, Julıa, Richard, Andy karakterlerini es geçmemem gerekiyor. Kitabın belli bir kısmına kadar bu dört karakterin geçmişlerini, ailelerini ve onlarla olan ilişkilerini okuyoruz. Ancak belli bir kısımdan sonrası yazarında söylediği gibi tam bir kara kutu olan Jude karakterimiz etrafında şekilleniyor. Okurken Jude’un başına kötü şeyler geldiğini anlıyoruz ama ne olduğunu uzunca bir süre öğrenemiyoruz. Dört arkadaşın her birinin çocuklara ve geçmişlerine dair travmaları var. Özellikle Jude ile olan kısımlar açıklanmaya başlayınca ya da ne olacak diye isyan ettim cidden. Yazarın bir sınırı, kendisinin kısıtladığı tek bir an yok.
Değersiz Bir Hayat
Değersiz Bir HayatHanya Yanagihara · Doğan Kitap · 20222,832 okunma
456 syf.
10/10 puan verdi
Son Cüret
Son Cüret
“Son Cüret” Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde gerçekleşen ve tarihe yön veren büyük milli mücadeleyi tüm gerçekleriyle okuyucuya ileten, Yılmaz Özdil tarihi sıkıcı hale getirmeden akıcı bir dille çok iyi anlatmış. 3 yıl, 3 ay, 22 gün süren Zafer’le biten milli mücadele dönemi… Kendi tarihimizi okurken duygulanmamak elde değil. Kitabın her sayfasında Mustafa Kemal Atatürk’ün zekası, cesareti tüm özellikleriyle bir kez daha hayran bıraktırıyor kendisine, 7’den 70’e çabalayan ölümü göze alarak düşmanla çarpışan bir millet var. Mutlaka okunması gereken bir kitap. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve milli mücadele de bulanan milletin ruhları şad olsun…
Son Cüret
Son CüretYılmaz Özdil · Sia Kitap · 20202,965 okunma
1088 syf.
10/10 puan verdi
Kitap, geniş bir kaynak yelpazesi kullanarak okuyucuları derinlemesine düşündüren bir yapıya sahip. Watson, fikirleri tarihsel bir perspektifle incelerken, okuyucuların bakış açılarını genişletiyor ve derin düşüncelere sevk ediyor. Kitap, insanın düşünsel ufuklarını genişleten bir yolculuğa çıkarıyor ve tarihi olayları derinlemesine inceleyerek okuyuculara yeni bir bakış açısı sunuyor. Bu özellikleriyle "Fikirler Tarihi," tarihe ve felsefeye ilgi duyan herkes için büyüleyici bir okuma deneyimi sunuyor. İki milyon yıl önce taş baltanın icadından günümüze kadar insan düşüncesinin hikayelerine odaklanarak geleneksel tarih anlayışının dışına çıkıyor. Watson, olayları değil, fikirlerin ardındaki düşünce süreçlerini inceleyerek dil, tanrılar, sanat, para ve felsefe gibi konuları ele alıyor.
Fikirler Tarihi - Ateşten Freud'a
Fikirler Tarihi - Ateşten Freud'aPeter Watson · Yapı Kredi Yayınları · 2014160 okunma
188 syf.
·
Puan vermedi
Öteki
Bilinçaltında oluşturmuş olduğu yeni bir ben ile savaşını anlatır. İnsanı da bu savaşın içene katıyor. Gerçek ve hayali okuyucunun ayırt etmesi bile mümkün değil. Yaşamış olduğu bu çetrefilli durum onun hastaneye yatırılmasına neden oluyor.
Öteki
ÖtekiFyodor Dostoyevski · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 201922,1bin okunma
Reklam
336 syf.
7/10 puan verdi
Macera
Maceraya aç bir bireyin başına gelen olayları konu alan bu kitabın özellikle ada hayatı çok ilgi çekiciydi... Elbet mantık hatası olan yerler vardır. ama benim dikkatimi çeken bir durum olmadı. yaşama hevesiyle dolan, araştırmayı seven zeki bir adamın, başına gelenleri keyifle okuyacaksınız..
Robinson Crusoe
Robinson CrusoeDaniel Defoe · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 202021,8bin okunma
184 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
32 saatte okudu
Sade, kısa hikayelerden oluşan, bazı hikayeleri önceki kitaplarında olan ama tekrar tekrar okumasi güzel hikayeler. Bir solukta bitirebilinecek ve kendinizde kitabın içinde birşeyler bulabilirsiniz
Mutluluğu Sende Bulan Senindir, Ötesi Misafir
Mutluluğu Sende Bulan Senindir, Ötesi MisafirHakan Mengüç · Destek Yayınları · 2022548 okunma
431 syf.
·
Puan vermedi
Akıcı olduğu kadar dramatik, okurken sinir krizleri geçirebileceğiniz bir kitap. Elbette okunabilir ama kitap tavsiye ederken aklıma ilk olarak gelecek kitaplardan değil.
Piraye
PirayeCanan Tan · Altın Kitaplar · 201344,5bin okunma
34 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.