elif bingül, Son Detay'ı inceledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Ve myron bolitar serisinin 6. Kitabı nihayetlendi. Harlan amca bu sefer beni şaşırttı normalde seri de önceki olaylara gönderme pek yoktu,olanı da açıklardı. Ama bu sayısında brenda olayı başta olmak üzere 2 3 olaya daha gönderme yapmış. Yetmedi,esperanzaya el atmış esperanzasız bolitar anca bu kadar oluyormuş;espri mespri hak getire...hele katil daha en başından kabak gibi ortadaydı seriyi okuyanlar esperanzayı yakından tanıdıkları için bonnie tahmin edilebilir olmuş. Daha sayayım mı harlan amca bizi esperanza ve myron esprilerinden mahrum bırakma
Bir de çeviri kötüydü ki sormayın gitsin. Myron nerde düşünüyor nerde geçmişe gitti nerde günümüzde anlaşılır olmamış. Satır aralarında da sosyal msj yoktu. Ama son çeyrekte ayıp olmasın diye biraz döktürmüş tabi o da alışkın olana yetecek kadar değildi. Tahmin edilebilir olsa da kurgu iyiydi Allah'tan,ordan yırttı paçayı umarım siz de okur fikrinizi beyan edersiniz. Kitapla kalın.

Hatice ayan, Yeşil Mürekkep'i inceledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

Osman balcıgilin okuduğum 2.kitabı, genç bir yazarın sadece muhalif olduğu için eziyet dolu yaşamı aslında yaşayamaması anlatılmış, cinayetinin ardında onu susturmak için elestirdigi hükümet tarafindan kurulmuş bir tezgah , adım adım bile bile ölüme giden bir yolculuk anlatılmış. Kitap başlarda sabahattin ali nin romantik ruhu ve sipsevdi tavırlarından bahsetsede, ilerleyen sayfalarda olaylar hızla ilerlemekte ve hatalarıyla, kanlı canlı yerinde durmayan kişiliğiyle sabahattin aliyi tüm yönleriyle anlatan bir kitap, keyifli okumalar...

Yavuz Kestane, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okuyor

Onun için askerlik, bir sanattı.Ama silahşorlukla övünmezdi.Harp ve muharebe özlemini, hiçbir zaman yaymamıştır.Anılarında harbe, ancak gerektiği zaman, gerektiği kadar yer verdi.Halbuki usta, cesur bir askerdi. Çanakkale'de muzaffer oldu.Anadolu'da meydan muharebeleri kazandı.Fakat savaş tanrısına hiçbir zaman tapmadı.Son savaşından döndükten sonra üniformalarını çıkardı ve bir daha giyinmedi.İstiklal madalyasından başka bütün madalyalarını reddetti.Savaşı değil, barışı özledi.Düşmanlarına gelince: Onları, daha yendiği gün affetti...

Tek Adam - Cilt 2, Şevket Süreyya Aydemir (Sayfa 417 - Remzi Kitabevi)Tek Adam - Cilt 2, Şevket Süreyya Aydemir (Sayfa 417 - Remzi Kitabevi)
Serhat Kaya, Feride - Bütün Şiirleri 2'i inceledi.
6 saat önce · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Şair Odabaşı Feride'yi o kadar güzel anlatmış ki bu şiir kitabında. Şair aşkı da kendine has bir dille anlatmış, Baktığımızda eserin erotik bir yanının olduğunu da görürüz. Şairin kendi düş ve düşünce dünyası da esere gayet açık yansımış. Yılmaz Odabaşı zaten birçok eserinde kendini belli eder. Şiirlerinden tutun da nesirlerine kadar kendine has söylemi onun eserleri arasında da bir benzerlik olduğunu bize gösterir. Belki kendini tekrar eden bir yanı var gibi geliyor birçoğumuza. Fakat yazar genelde yaşanmışlıkları üzerinden yazdığı için böyle olması da gayet doğal. Odabaşı'nın kullandığı bazı kelimelere gelince edebiyatla şiirle haşır neşir olmayan, kelime dağarcığı iyi olmayan kişilere yabancı gelebilecek birtakım kavramlar ve sözcükler dikkat çekici. Güzel bir çalışma olmuş. Coşku, öfke, umut, hüzün, sitem hepsi bir arada Feride eserinde.

Güler Bilkay Aygün, bir alıntı ekledi.
6 saat önce · Kitabı okuyor

Şimdi ise artık diğer acısıyla yüzleşmesi gerekiyordu. Yüreğini belki de en fazla yakan acıydı şimdi yüzleşeceği durum.

Gece Gelen Ölüm 2 - İntikam Yolcusu, Gonca Çiftçioğulları (Sayfa 332)Gece Gelen Ölüm 2 - İntikam Yolcusu, Gonca Çiftçioğulları (Sayfa 332)
İKİ GÖZÜM, bir alıntı ekledi.
6 saat önce · Kitabı okuyor

"Anlamak anlaşılır
Ama anlamazdan gelmek için harcanan enerji ile anlamak için harcanan birbirine eşit değil galiba.
Anlamazdan gelmek daha zahmetli değil midir?

Tuhaf Dergi Sayı :2, Kolektif (Sayfa 49 - Ahmet Mümtaz Taylan)Tuhaf Dergi Sayı :2, Kolektif (Sayfa 49 - Ahmet Mümtaz Taylan)
İKİ GÖZÜM, bir alıntı ekledi.
6 saat önce · Kitabı okuyor

""Gerçek acı yalnız yaşanır
Ona sahibinden başka kimse yaklaşamaz.""

Tuhaf Dergi Sayı :2, Kolektif (Sayfa 46 - Ebru Ceylan)Tuhaf Dergi Sayı :2, Kolektif (Sayfa 46 - Ebru Ceylan)