Kitaplara Fısıldayan Kız'ın Kapak Resmi
Kitaplara Fısıldayan Kız, Bree Tanner'ın İkinci Hayatı'ı inceledi.
5 saat önce · Kitabı okudu · 6 günde · 8/10 puan

Hikayenin eksik kalan kısmını biraz olsun tamamlayan bir kitap. Küçük bir yan karakterden kitap mı olur sorusuna güzel bir cevap vermiş. Yazar kendi konusunda çok başarılı. Kitap bir iki gün içinde okunuyor, kafa dağıtmak için yeterli bir tarz. Keyifle okumalar.

Kitaplara Fısıldayan Kız, Satranç'ı inceledi.
 16 Eyl 01:35 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Zweig denilince ilk akla gelen kitap. Kitabın başlangıcında satranç oynayan karakterin olay örgüsünde yer alacağını sanmıştım, açıkçası ilerleyince şaşırdım. Kısa süre içinde okunacak, keyif verecek bir kitap. İsminden yola çıkarak bol bol satranç turnuvası var sanabilirsiniz ama Zweig bu, şaşırtmayı sever.

Kitaplara Fısıldayan Kız, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu'yu inceledi.
 14 Eyl 01:27 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Birkaç saat içinde biten bir kitap. Yazarın en çok sevdiğim kitabıdır. Bir erkeğin gözünden bir kadının iç dünyası bu kadar iyi anlatılabilirdi, hatta belki bir kadın bile bu denli kendini anlatamazdı. Zweig tarzı ile farkını yansıtıyor. Son zamanlarda popüler olması da bu farkından geliyor zaten. Değeri geç anlaşılan ama harika bir yazar kendisi. Bu kitabında habersizce sevmiş bir kadının hayatını anlatmış. İyi okumalar.

Kitaplara Fısıldayan Kız, Hiç Kimse Sıradan Değildir'i inceledi.
 14 Eyl 01:25 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın bir ay içinde 2. kitabını okudum ve pişman olmadım hiç tanımadığım bir yazarın kitabını aldığıma. Hep deniyor ya yalın anlatım diye, bu kitapta biraz karmaşık ama yine de az öz anlatım var aslında. Olaylar sakin anlatılmış, akışı sakin. Abartısız sizi saran bir havası var, elinizden bırakmak istemiyorsunuz. 10 numara değil ama biliyorsunuz ki güzel, keyif veriyor. Zusak övgüyü hak eden, araştırmacı bir yazar. Keyifle okumalar.

Kitaplara Fısıldayan Kız, Korku'yu inceledi.
14 Eyl 01:21 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Zweig'in kadın psikolojisini en iyi anlayan ve bu nedenle anlatan erkek yazarlardan biri olduğu söyleniyor. Bence en iyisi bu konuda. Korku kitabını okuduğunuzda da sanki yazarın bir kadın olduğunu düşüneceksiniz. Sizi sizden daha iyi anlatan ender yazarlardan kendisi. Kısa sürede okunan, keyif veren bir kitabı daha. Spoiler vermeye gerek yok, keyifli okumalar.

Elif Şafak
Şimdi tek istediğim nefes aIabiImek, ötesinde yok gözüm. Kaçmak da mümkün buradan eIbette ama benim istediğim kaçmak değiI ki. Ne varmayı arzuIadığım bir öte diyar, ne de bir yerIerde bıraktığım kayıp bir cennetim var. Sadece çıkmak istiyorum. Çıkmak da değiI, çıkabiImek. Ben o ihtimaIi seviyorum. Seçeneğim oImasını, kapının araIık kaImasını.

Kitaplara Fısıldayan Kız, Tersine Dünya'yı inceledi.
12 Eyl 23:28 · Kitabı okudu · 4 günde · 7/10 puan

Kadınlar (abartılı olarak) erkek gibi olsalardı dünya nasıl olurdu? Yani bu beden değiştirme gibi filmler evet çok var, ama yazar değişik bir bakış açısından, değişik karakterlerle kitabını yazmış. Beden, ruh değiştirme olmadan, kadın hovardaları anlatmış, iyi okumalar, hayretler içinde okudum

Kitaplara Fısıldayan Kız, Aile Mutluluğu'yu inceledi.
 08 Eyl 02:12 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bol doğa betimlemeli bir kitap olmuş. Anlatıcı karakter betimlerken sanki görüyormuş gibi oluyorsunuz. Bunun dışında insan duygularına bolca yer vermiş yazar. Olaylar sadece konuşmalar olarak geçiyor da denebilir. Başarılı bir kitap, 21. yüzyılda bile mevcut sorunlar arasında sayılabilir, okuyarak bir fikir edinilebilir. Baş ucu kitabı olarak tabir edebiliriz. Keyifle okumalar.