1000Kitap Logosu
Bünyamin Çambel
Bünyamin Çambel
Bünyamin Çambel
TAKİP ET
Bünyamin Çambel
@Benjyy
20 yılı aşkın diş teknisyenliği yaparken toplu taşıma araçları kullandım, bu çok kitap okumamda önemli bir yer teşkil ediyor. Şimdilerde alışkanlık açlığıma dönüştü.
Pansiyon işletmeciliği
Üniversite
Akçay / İstanbul
Stuttgart, 31 Ekim
Erkek
4 okur puanı
11 Şub 2020 tarihinde katıldı.
2
Kitap
3
İnceleme
2
Alıntı
3
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Kusurlu cinayet
Kusursuz Cinayet Önceleri polis mesleğini yapıp sonrada roman yazarı olan Türk yazar varmı acaba. Yoksa A Yi bu tarzda dünyada ender görülen örneklerden birisi mi O kadar emek verilmiş ama kitabı beğenmediğimi söylemek içimi hiç acıtmıyor. Kitabı boyunca vermeye çalıştığı varoluşçulukta neleri feda edebiliriz sorusuna, kendi penceresinden cevaplamayı son on sayfaya sıkıştırmış. Gizem dolu filmin tüm sorularını son beş dakikada cevaplayan yönetmen havasına bürünmüş. başlangıçta cimrilik yaptığı edebi eksikliği son bölümde bonkörce kullanarak farklı bir elden yazılmış gibi bir duruma düşürmüş kendini Yabancı yazarların maalesef ki kötü çevirmen gibi birde karbon kağıtları var İyi bir çevirmen kitabı harika yerlere taşır ama yazar kötüyse o ne yapsın. Kapak tasarımındaki görsel "Ghost in the shell " filminde de kullanılmıştır. ( Artık hangisi hangisinden esinlendiyse😉)
1
Bünyamin Çambel
Kusursuz Cinayet'i inceledi.
192 syf.
·
5 günde
·
2/10 puan
Kusurlu cinayet
Önceleri polis mesleğini yapıp sonra roman yazarı olan Türk yazar varmı acaba. Yoksa A Yi bu tarzda dünyada ender örneklerden birisi mi. O kadar emek verilmiş ama kitabı beğenmediğimi söylemek canımı hiç acıtmıyor. Kitap boyunca vermeye çalıştığı varoluşçulukta neleri feda edebiliriz sorusuna kendi penceresinden cevaplamayı, son on sayfaya bırakmış yazar. Gizem dolu filmin tüm sorularını son beş dakikada aceleyle cevaplayan yönetmen havasına bürünmüş ve başlangıçta cimrilik yaptığı edebi eksikliği son bölümde hunharca kullanmış Yabancı yazarların maalesef ki bazı çevirmenler gibi birde karbon kağıtları var. İyi bir çevirmen kitabı harika bir yere taşır, ama yazar kötüyse o ne yapsın. Kusursuz Cinayet kitabının kapak tasarımındaki görsel, "Ghost in the shell" filminde de kullanılmıştır. ( Artık hangisi hangisinden esinlendiyse )
Kusursuz Cinayet
3.7/10
· 16 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
Bünyamin Çambel
Düne Kadar Dünya'yı inceledi.
İlk kitabı "tüfek mikrop ve çelik" kitabını okurken de aynı hislerdeydim. Bu kitabı okurken de sanki belgesel seyrediyorum gibi hissettim. Araştırmacı kimliğe sahip ve genelde fotoğraflama sanatı üzerine bir geçmişi olan yazarın bu kadar güçlü bir kalemide olması, yarına daha sağlıklı (belkide endişeli) bakmaya çalışan bizim gibi naçizane okurlar için büyük şans. Düne Kadar Dünya
Düne Kadar Dünya
OKUYACAKLARIMA EKLE
2