Giriş Yap
Pnrr
@Blackwtch
Atatürkçü Dengeli bir dengesiz Hayvansever insanları belki..
Aşçı
1981
1080 okur puanı
10 Ara 2018 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Tanrım beni yavaşlat Aklımı sakinleştirerek, kalbimi dinlendir. Zamanın sonsuzluğunu göstererek, bu telaşlı hızımı dengele. Günün karmaşası içinde, bana, sonsuza kadar yaşayacak tepelerin sükûnetini ver. Sinirlerim ve kaslarımdaki gerginliği, belliğimde yaşayan akarsuların melodisiyle yıka, götür. Uykunun o büyüleyici ve iyileştirici gücünü duymama yardımcı ol. Anlık zevkleri yaşayabilme sanatını öğret. Bir çiçeğe bakmak için yavaşlamayı, güzel bir köpek ya da kedi okşayabilmek için durmayı, güzel bir kitaptan birkaç satır okumayı, balık avlayabilmeyi, hülyalara dalabilmeyi öğret. Her gün bana kaplumbağa ve tavşan masalını hatırlat. Hatırlat ki, yarışı her zaman hızlı koşanın bitirmediğini, yaşamda hızı artırmaktan çok daha önemli şeyler olduğunu bileyim. Heybetli meşe ağacının dallarından yukarıya doğru bakmamı sağla. Bakıp göreyim ki, onun böyle güçlü ve büyük olması, yavaş ve iyi büyümesine bağlıdır. Beni yavaşlat Tanrım ve köklerimi yaşam toprağının kalıcı değerlerine doğru göndermeme yardım et. Yardım et ki, kaderimin yıldızlarına doğru daha olgun ve daha sağlam olarak yükseleyim. Ve hepsinden önemlisi... Tanrım, bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için cesaret, değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenmek için sabır, ikisi arasındaki farkı bilmek için akıl ve beni aşkın körlüğünden ve yalanlarından koruyacak dostlar ver.
"Yaşamak, Kekik kokulu bir sevda ile uyanmaktır yeni güne yaşamak, bir bardak çayda içten katışıksız bir gülüştedir Yaşamak, bir çiçek yaprağında dostu özlemek Yaşamak, güneşin eteklerinde buz tutarken yüreklerimiz İnadına bir türkü tutturmaktır yaşamak..."
Reklam
Dinlemen gereken tek şey kendi kalbin. Ben dahil başka hiçbir şeyi, hiçbir kimseyi değil.sonuçta bir tek kendine hesap vericeksin. Buna göre hareket et ! hayatın tekrarı yok.
“Negatif bir zihinle; pozitif bir hayat yaşayamazsın.”

Okur takip önerileri

Ihlamur Düşleri
@RomanhanePnrr ile benzer
Ceylan Mamay
@ceylanmamayPnrr ile benzer
nalkan
@lkanPnrr ile benzer
Daha fazla göster
Bak artık üçe bölündü bu iş Zengin fakir die 2 kesime ayrılıyorduk ya biz hani fakir grubundaydık şimdi bu 3 ledi zengin fakir fakfakir çıktı #iyiaksamlar fakfakirler 😂😂😂
Reklam
2
260
2.591 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42