1000Kitap Logosu
Cem
TAKİP ET
Cem
@CemSOFU
*Herkesin gördüğünü gör , kimsenin düşünmediğini düşün. *İnsanın hayatını 2 şey değiştirir ; Okuduğu Kitaplar ve Tanıştığı İnsanlar instagram.com/cem_sofu
Gayrimenkul Danışmanı
Lise
TUZLA İSTANBUL
Sakarya Karasu, 10 Haziran 1977
1101 okur puanı
26 Nis 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
-Atın su içtiği yerden iç, at pis su içmez. -Döşeğini kedinin yattığı yere ser. -İçinde kurt olan meyveyi ye. -Köstebeğin kabarttığı yere ağaç dik. -Yılanın güneşlendiği yere ev yap. -Kuyuyu, kuşların sıcakta yuva kurduğu yere kaz. -Tavukların yattığı vakitte yat, uyandıkları vakitte uyan; altın tohuma sahip olacaksın. -Daha çok yeşillik ye; hayvanlarda olduğu gibi, güçlü ayakların ve yüreğin olacak. -Bolca yüz; kendini, sıcak havalarda sudaki balık gibi serin hissedeceksin. -Ayağının altındaki yerden çok gökyüzüne bak; fikirlerin daha aydın ve hafif olacak. -Konuşmaktan çok susmaya önem ver; kalbinde sakinlik , ruhunda dinçlik olacak…
Bir gülüş kadar içten Bir gülüş kadar gerçeğiz Kim olduğumuz Ne olduğumuz önemli değil Kendimizi ifade edebildiğimiz Yerdeyiz Sevildiğimiz kadar değil Sevebildiğimiz kadar Değerliyiz (Can YÜCEL)
19 Mayıs Atatürk'ü anma gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun
BİR DAHA GEL SAMSUN'DAN Sana hasret sana vurgun gönlümüz Neredesin mavi gözlüm Nerde nerde nerdesin dost Bu gemi bu karadeniz Sarı saçlım mavi gözlüm Nerde nerde nerdesin dost Ararım izini Dolmabahçe'den Bir daha dönmez mi bu yola giden İçimde sen gözümde sen Sarı saçlım mavi gözlüm Nerde nerde nerdesin dost Kurban olam yürüdüğün yollara Kara peçe yakışmıyor kullara Uyan bak bizim hallara Sarı saçlım mavi gözlüm Nerde nerde nerdesin dost Bulutlar terinden dağlar kokundan Sarhoştur sevdiğim Mahzuni bundan Bir daha gel gel Samsun'dan Sarı saçlım mavi gözlüm Nerde nerde nerdesin dost (ÂŞIK MAHZUNİ ŞERİF)
Günaydın
İlk Kendine 'Günaydın' de Uyanırken.. Ve İlk Kendine Gülümse Aynalarda.. Bir Tatlı Söz Söyle Tebessüm Et.. Ve Umursa Kendini, Teşekkür Et.. Güneşin Sadece Gökyüzünde Değil, İçinizde de Açtığı Bir Gün Olsun Adeta….
Güzel insanlar biriktirin şu fani hayatta
Yüreği yüreğinize içtenlikle değebilecek, Henüz tanışmadığınızda bile muhakkak minik bir tebessümle yanınızdan geçip gidecek, Ummadığınız bir anda kocaman bir iyilikle sizi sevindirecek, Bir alo ile karamsar gününüzü anında renklendirebilecek, Huysuz zamanınızda sizi yüreğiyle anlayabilecek, Hatanızda da, heyecanınızda da elinizden daima sımsıkı tutup destekleyecek, İletişimde egosu yerine anlayışı seçebilecek, Kahkaha ve gözyaşını samimiyetle birlikte tadabilecek, Sıkıntılarınızı karşılıklı güvenle paylaşabilecek, Sizi üzdüyse bile değer verdiği için hemen açıklama yapabilecek, Size hep kalbiyle sarılabilecek.. Vefayı, kıymeti, hayvanları, iyiliği ve doğayı çok seven güzel insanlar tutun hayatınızda. Şunun şurası ne kadar kaldı ki sona.? Diyor adı Bilge kişi olan bir gönlü güzel yurdum insanı. Ne de güzel diyor. Sonsuz sevgiyle gönlü güzel insanlar…. (alıntı)
Güneşli bir İstanbul sabahından günaydın
Yaşamak güzel şey doğrusu Üstelik hava da güzelse Hele gücün kuvvetin yerindeyse Elin ekmek tutmuşsa bir de Hele tertemizse gönlün Hele kar gibiyse alnın Yani kendinden korkmuyorsan Kimseden korkmuyorsan dünyada Dostuna güveniyorsan İyi günler bekliyorsan hele İyi günlere inanıyorsan Üstelik hava da güzelse Yaşamak güzel şey Çok güzel şey doğrusu. (Melih Cevdet ANDAY)
1
...
3.211 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.