Ceyda Ayarcı

Ceyda Ayarcı
@Ceydaa364
Sometimes you win, sometimes you learn
Çocuk Gelişimi
İstanbul
İstanbul
46 okur puanı
Ocak 2024 tarihinde katıldı
Şu anda okuduğu kitap
"Neden en mutlu olunabilecek anlarda bile geçmişten çaldığımız bir meşalenin geleceğimizi yakmasına izin veriyoruz?"
Reklam
"Kendi kendine konuştuğunda aynalar kararacak, kaçacaklar senden,senin sesinden."
"Bileceksin ki ancak anlatarak kurtulabilirsin evrenin bitmeyen işkencesinden.Ama dinlemeyecekler seni.Arkalarını dönecekler."

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
"Meğer her ayrılık,sevdiğin bir şairin intiharı gibiymiş.Beden kendini sonsuza gömüyor,sadece dizeler ve duygular kalıyor geriye."
"Kitaplardan başka nefes alacağım balkon kalmadı gerçeklikler şehrinde."
Reklam
"Hayat da öyledir,geçer gider,iyi dinlemezsen,ne dediğini duyamazsın."
Ceyda Ayarcı
Bir kitabı okumaya başladı
Kediler Güzel Uyanır
Kediler Güzel UyanırYekta Kopan
7.1/10 · 1.469 okunma
Ceyda Ayarcı tekrar paylaştı.
kişiler giderdi, harfleri kalırdı..
Reklam
Tahir ile Zühre Meselesi
Tahir olmak da ayıp değil Zühre olmak da hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil, bütün iş Tahirle Zühre olabilmekte yani yürekte. Meselâ bir barikatta dövüşerek meselâ kuzey kutbunu keşfe giderken meselâ denerken damarlarında bir serumu ölmek ayıp olur mu? Tahir olmak da ayıp değil Zühre olmak da hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil. Seversin dünyayı doludizgin ama o bunun farkında değildir ayrılmak istemezsin dünyadan ama o senden ayrılacak yani sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı?
Nazım Hikmet Ran
Nazım Hikmet Ran
Ben Senden Önce Ölmek İsterim
Ben senden önce ölmek isterim. Gidenin arkasından gelen gideni bulacak mı zannediyorsun? Ben zannetmiyorum bunu. Iyisi mi,beni yaktırırsın, odanda ocağın üstüne korsun içinde bir kavanozun. Kavanoz camdan olsun, şeffaf, beyaz camdan olsun ki içinde beni gorebilesin Fedakarliğimi anlıyorsun vazgeçtim toprak olmaktan, vazgeçtim çiçek olmaktan senin yanında kalabilmek için. Ve toz oluyorum yaşiyorum yanında senin. Sonra, sen de ölünce kavanozuma gelirsin. Ve orada beraber yaşarız.
Nazım Hikmet Ran
Nazım Hikmet Ran
Güzeldiniz
Bir zamanlar sizi de sevmiştik hatırlar mısınız Güzelsiniz demiştik gerçekten güzeldiniz Her gece ayla beraber çıkardınız gökyüzüne Gün olur güneşler doğardı aydınlığınızdan Gözlerinizin şavkı vururdu duvarlara Gün olur dağ rüzgarıyla gelirdiniz İnsanı büyüleyen bir havanız vardı Güzelsiniz demiştik gerçekten güzeldiniz
Ümit Yaşar Oğuzcan
Ümit Yaşar Oğuzcan
Aysel Git Başımdan
aysel git başımdan ben sana göre değilim ölümüm birden olacak seziyorum hem kötüyüm karanlığım biraz çirkinim aysel git başımdan istemiyorum benim yağmurumda gezinemezsin üşürsün dağıtır gecelerim sarışınlığını uykularımı uyusan nasıl korkarsın hiçbir dakikamı yaşayamazsın aysel git başımdan ben sana göre değilim benim için kirletme aydınlığını hem kötüyüm karanlığım biraz çirkinim
Attila İlhan
Attila İlhan
Senden Sonra
Senden sonra çok yağmur yağdı. Çok insanlar geldi, anlatıp gittiler. Bir tarafımda eksik bir şeyler, her sızıda varlığını duyurdu. Senden sonra ruhum hep aksayarak yürüdü. Bu gurbetin bir gün biteceği hakikati içime ağır bir taş gibi çöreklenip kaldı. Hayatın daimi bir daüssıla, sevmenin özlemek olduğu bilinci ruhuma otağ kurdu. Senden sonra ağız dolusu kahkaham kalmadı, her gülüşe bir ucundan, bu dünyada bir daha seni göremeyecek olmanın kekre tadı karıştı. Senden sonra çok yağmur yağdı.
Kemal Sayar
Kemal Sayar
448 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.