Yunus'un Kapak Resmi

Hadis...
Resulullah(s.a.v) bir gün, "Burnu sürtülsün! Burnu sürtülsün! Burnu sürtülsün!" buyurdular. Bu dehşetli ikaz üzerine huzurunda bulunanlar, "Kimin burnu sürtülsün ya Rasûlallah?" diye sordu. Cevap şöyle geldi:
"Ramazan'a girip de ondan günahları bağışlanmış olarak çıkmayanın; yanında annesi babasından biri veya ikisi ihtiyarladığı halde, onların gönlünü kazanarak cenneti hak etmeyenin, yanında ismim anıldığı halde salât ü selâm getirmeyenin."

Yunus tekrar paylaştı. 18 saat önce
ibiaryu, bir alıntı ekledi.
18 saat önce · Kitabı okuyor

Ben çok seyahat ettim , dünyayı avucumun içinde çevirdim ve bir şeyi iyice anladım. İnsanın en mutlu eden şey , ihtiyaçlarıyla varlıkları arasında bir denge bulunmasıdır. Bütün sorun , bu dengenin nasıl sağlanacağı.

Şibumi, Nicholas Seare - TrevanianŞibumi, Nicholas Seare - Trevanian
Yunus, bir alıntı ekledi.
18 saat önce · Kitabı okuyor

Fazlalığa lüzum da yok vakitte.
"Sadece kendisiyle ve onu mutlu eden şeylerle ilgileniyordu."

Psikoanalist, John Katzenbach (Sayfa 336 - Koridor yayıncılık)Psikoanalist, John Katzenbach (Sayfa 336 - Koridor yayıncılık)
Yunus, bir alıntı ekledi.
 19 saat önce · Kitabı okuyor

Bu nasıl beddua:)
"En kısa sürede cehenneme giden yolu bulmasını diliyorum."

Psikoanalist, John Katzenbach (Sayfa 270 - Koridor yayıncılık)Psikoanalist, John Katzenbach (Sayfa 270 - Koridor yayıncılık)
Yunus, bir alıntı ekledi.
20 saat önce · Kitabı okuyor

Söz sizde:
"Hayatında yaşamaya değer olan ne var?"

Psikoanalist, John Katzenbach (Sayfa 264 - Koridor yayıncılık)Psikoanalist, John Katzenbach (Sayfa 264 - Koridor yayıncılık)
Yunus, bir alıntı ekledi.
20 saat önce · Kitabı okuyor

"Hiçbir kabus gerçekle yarışamaz."

Psikoanalist, John Katzenbach (Sayfa 251 - Koridor yayıncılık)Psikoanalist, John Katzenbach (Sayfa 251 - Koridor yayıncılık)