Eren Akdoğan

Eren Akdoğan
@Eren10
266 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 saatte okudu
Bir Borsa Spekülatörünün Anıları
Bir Borsa Spekülatörünün AnılarıEdvin Lefevre
8.5/10 · 1.273 okunma
Reklam
Kendi iletişim hatalarınızı belirlemeye ve kabul etmeye cesaretiniz varsa diğer insanlarla yararlı bir ilişki için sancılı fakat yaşamsal önemi olan bir adım atmış olacaksınız.

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Kendini suçlamak, sizi hareketsiz bırakır, moralinizi bozar ve yenilgiye uğratır. Karşısındakini suçlamak anlaşmazlık yaşadığınız kişi ile hiç bitmeyecek bir savaşa yol açar.
Diğer insanı suçlamayı bıraktığınız zaman, kendinizi suçlamaya başlamanız gerektiğini sanabilirsiniz. Dikkatli olun. Kendini suçlamak depresyonu tetikleyebilir.
Reklam
Eğer daha iyi bir ilişki istiyorsanız, sorundaki kendi rolünüze odaklanmalısınız ve tamamen kendinizi değiştirmeye çalışmalısınız. Karşınızdaki kişinin kendi payına düşeni yapmasını beklemek sizi sıkışmış hissettirmeye devam edecektir.
Eğer karşı tarafa suçlamaktan vazgeçmeye istekli olup, kendimizi değiştirmeye odaklanırsak, sorunlu ilişkileri dönüştürebilmek için sandığımızdan çok daha fazla gücümüz var.
Sorunlu ilişkilerdeki insanlara dünyadaki en iyi kişilerarası ilişki becerilerini kazandırabilirsiniz, ama eğer anlaşamadıkları insanlarla yakınlık kurma konusunda güçlü bir motivasyonları yoksa, bu hiçbir işe yaramaz.
Öfke hissetmek yanlış bir şey değildir ve öfke her zaman kötü değildir. Özellikle yapıcı bir yöne kanalize ederseniz, öfke bazen sağlıklı olabilir.
Bazen gerçek sorun, diğer kişinin gerçekten suçlu olması değil, sizin onu suçluyor olmanızdır. Siz onu suçladığınız anda o da sizi suçlayacaktır.
Reklam
Eğer daha sağlıklı tutumlar ve daha etkin kişilerarası beceriler geliştirirsek, hepimiz kavgayı bırakıp sevgi ve yakınlıktan keyif almaya bakarız.
Hepimiz, yakınlık, sevgi için içgüdüsel bir özlem ve diğer insanlarla ödüllendirici ilişkiler için çok güçlü ihtiyaçlarımız var.
Eğer diğer insanlarla ilgili olarak daha olumlu ve daha gerçekçi bir şekilde düşünmeyi öğrenebilirsek, çatışmaları çözmek ve daha tatminkar kişisel ve profesyonel ilişkiler kurmak çok daha kolay olacaktır.
Birine sinirliyken, aklınızın negatif düşüncelerle dolduğunu fark edebilirsiniz.
44,2bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.