Merve

Merve
@Mervurima
Buraya sığamam ki!
Kulluk
Okul , yurt , yaşam
Saklı bir alem
Kova Burcu, 1 Ocak
40 okur puanı
25 Nis 17:25 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Bazen bilmek için acı çekmek, büyümek için düşmek, kazanmak için kaybetmek gerekir çünkü hayatın en büyük dersleri acıyla öğrenilir. -Nagato
Merve tekrar paylaştı.
muhteşem
İnsanlarla o kadar içten birlikte oluyoruz ki, bunun yaşam boyu sürecek bir bağ olduğunu sanıyoruz ve onlar birden bir anda gözden ve gönülden uzaklaşıyorlar, gerçek bu.
Sayfa 36 - Yapı Kredi YayınlarıKitabı okudu
Merve tekrar paylaştı.
İnsanların verdiği yorgunluğun aldığı boyut:
- Tanısan çok seversin. +Tanımasam daha çok severim.
Sayfa 56 - Hep Kitap, 1. Baskı, Kasım 2020.Kitabı okudu

Okur takip önerileri

Tümünü gör
208 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
1 saatte okudu
Nasıl Yönetirdi ?
Nasıl Yönetirdi ?Mehmet Numan Tanır
9.5/10 · 203 okunma
Hikmet ehlinden birisine, 'Hangi şey daha yakındır?' diye sorulduğunda, 'Ecel' cevabını verir. 'Hangi şey uzaktır?' diye sorulduğunda ise 'Emel' diye cevap verir.
Sayfa 200Kitabı okudu
İskender'e "Niçin, hocanıza babanızdan daha fazla ikramda bulunuyorsunuz?" diye sorulmuş. Şöyle cevap vermiş: "Babam, benim fani hayata gelişimin, hocam ise ebedî hayatı kazanmamın vesilesidir."
Sayfa 177Kitabı okudu
Hislerde Yöneticiliğe Bir Yol Var -Hislerine hâkim olamayan, aklına hâkim olamaz. - Aklına hâkim olamayan, kalbine hâkim olamaz. -Kalbine hâkim olamayan, kendine hâkim olamaz. -Kendine hâkim olamayan, başkasına hâkim olamaz. Başkasına hâkim olamayan, yöneticilik yapamaz.
Sayfa 159Kitabı okudu
Külfetine katlandığınız kadar, temenni ettiğiniz nimete nail olursunuz.
Sayfa 104Kitabı okudu
Hazret-i Ali (kerremallâhü vecheh) buyurdu: Kim nefsini şu dört şeyden alıkoymaya güç yetirebilse, onun başına hoşuna gitmeyen hal gelmez: 1- İnatçılık, 2- Acelecilik, 3-İşlerini görmekte gevşeklik, tembellik 4- Ucub; kendini beğenmek. İnatçılığın neticesi hayrettir. (İnatçı kişi, hayrette kalır. Ne yapacağını bilemez.) Acelenin neticesi pişmanlıktır. (Acele ile iş yapan, neticesinde pişman olur.) Gevşekliğin neticesi zillettir. (Tembel kimse, muvaffak olamaz.) Kendini beğenmenin neticesi düşmanlıktır. (Kendini beğenen, herkesi kendisine düşman eder). (Esrâru'l-hukemâ, Yâkut el Müsta'simi)
Her gün yaptığınız bir şeyi değiştirmedikçe hayatınızı asla değiştiremezsiniz. Başarınızın sırrı günlük rutininizde gizlidir. -John C. Maxwell
Yanlış şeylerin peşinden koşmayı bıraktığınızda, doğru şeylere sizi bulmaları için bir şans vermiş olursunuz. -Lolly Daskal
Sabırlı olun, bir şey olması gerekiyorsa elbet olacaktır. Ne zaman bir şeyleri zorlamaya çalışsam işler yolunda gitmedi. -Chiara Ferragni
Güneş bir gider bir gelir..
" Sevgi cesaretle başbaşa gider ve birinden biri eksilirse denge bozulur. "
"Dil, bir milletin ortak malıdır. Dilin bozulması ile millet çözülmeye başlar. Bu yüzden milli dil üstüne daha da hassasiyet göstermek gerekir. Dilin yozlaşması, kültüründe yozlaşmasına neden olur."
766 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.