Giriş Yap
Müptedi Kâri
@MuptediKari
Kelâmgâh kalemimin gözyaşları iletilerim, şahsıma münhasırdır; alıntılar belirtilmektedir. *Bibliyofil *Bibliyoman *Taşiyomist *Tsundokust *Amiguriminist *'Hiç'lik Meftunu *Amatör Fotoğrafçı
Öğretmen ama beşikten mezara Öğrenci
Lisans Mezunu/Auzef Önlisans Öğrencisi
Her şehir, bir değil binler insan taşır lakin; her insan, bir şehir taşır sinesinde!¡
Doğduğun yeri anımsayınca, Doyduğun yer gurbetin olur.
31 kütüphaneci puanı
1121 okur puanı
http://Mezarlıklar bile set olamamışken ilimden uzak insan seline,sanal alemin siteleri mi ihya edecek bu milleti¿? Amma yine de illâ okumak illâ okumak. Her daim edep, her daim ilmî talep...
07 Eki 2017 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
2021 okuma hedefini ekledi. · 1yıl
Okumak... Zannetme ki sadece sayfaya işlenen harfleri okuyorsun, Hece hece, gece gece, ince ince işlenen hislere dokunuyorsun.
37/13527%
37 kitap4.297 sayfa19 inceleme120 alıntı
En çok okuyanlar'da 4998. sırada.
Reklam
2020 okuma hedefini güncelledi. · 1yıl
220 Olan hedefimi 100 yapayım da ay sonuna daha da azimli okumalarım olsun.(E artık seneye 220'yi yeniden hedef olarak belirleriz) Okumak... Ne nefes almaktır ne de özgürlük... Okumak okumaktır. Okumak, sayfalar arasında yolculuk ederken kimi zaman satır aralarında dinlenmek kimi zaman da harflerin arasına saklanmaktır. Okumak... Okumak başlı başına bir baş kaldırış, yeniliğe, yenilenmeye adım atıştır. Okumak... Okumak hayatı farklı farklı şekilde iki kapak arasında yaşamaktır. Zira özgürsen sayfalar arasında özgürce dolaşır ruhaniyetine göre nasiplenirsin satırlardan. Ve gönül huzuruyla nefes alabiliyorsan her kelimeyi okurken o kelimeye kendince yeni bir mana katar bambaşka anlamlara büründürürsün. Okumak... Okumak niyettir aslında. Yüreğinde ne varsa onu yaşarsın harfler dünyasında... Gönül huzuruyla nefes aldığınız tüm benliğinizle özgür olduğunuz bir yaşam diliyorum herkese. Ve sevgiyle diyorum ki okuyun, okumaktan vazgeçmeyin. Okutmaktan, kitap önerilerinde bulunmaktan ve okumanın kattığı güzellikleri, deneyimleri paylaşmaktan vazgeçmeyin.Zira bazı şeyler paylaştıkça çoğalır. Tıpkı sevgi ve tebessüm gibi... En sonunda ise okumanın yüreğimize kondurduğu efsun tüm dünyayı sarsın. Tüm çocuklar tok karınlarıyla ağız dolusu gülsün. Savaşın adı tarihe karışsın, barış dolu bir dünya olsun. Hastalıklar birer birer ruhumuzdan ve bedenimizden dökülsün. Sağlıkla şükür ve tefekkür içinde yaşayalım. Okumaktan ve iyilik dolu bir yürekle tüm kötülüklerle mücadele etmekten vazgeçmeyin... Vazgeçmeyelim... Selam ve dua ile.
88/10088%
88 kitap11,9bin sayfa48 inceleme218 alıntı
En çok okuyanlar'da 1224. sırada.
2019 okuma hedefini güncelledi. · 3yıl
Her güne bir kitap olmasa da inşaAllah en az 365 kitap ile #İKRA düsturunda yol almak istiyorum... Rabbim muvaffak kılsın inşaAllah.
68/36519%
68 kitap8,8bin sayfa24 inceleme84 alıntı
En çok okuyanlar'da 861. sırada.
1 yorumun tümünü gör

Okur takip önerileri

Rümm
@satrancoynayandervisMüptedi Kâri ile benzer
DiJannn
@mihri_siyahMüptedi Kâri ile benzer
Furkan
@WendaaaMüptedi Kâri ile benzer
Daha fazla göster
2017 okuma hedefini güncelledi. · 4yıl
101/15067%
101 kitap25,3bin sayfa1 inceleme3 alıntı