Müptedi Kâri

Müptedi Kâri
@MuptediKari
Kelâmgâh kalemimin gözyaşları iletilerim, şahsıma münhasırdır; alıntılar belirtilmektedir. *Bibliyofil *Bibliyoman *Hiç'lik Meftunu *Amatör Fotoğrafçı
Düşlerimin mi ilmeği kaçıyor Gülüşlerimin mi belli değil ...
Müptedi Kâri tekrar paylaştı.
Her kalp, kendi içindeki çiçeğin kokusunu verir.
Abdülkadir Geylani
Abdülkadir Geylani
Müptedi Kâri
Bir kitabı okumayı düşünüyor
Düş Kesiği
Düş KesiğiGüray Süngü
8.3/10 · 689 okunma

Okur takip önerileri

Tümünü gör
Müptedi Kâri tekrar paylaştı.
İnsan içe doğru konuşur, dışa doğru susar...
Bir damlada saklı çöl Bir kumda saklı göl Etrafına bak ve gör ki kalma kör Dünya sahte, insan noksan Allah'tan başka kimse yok inan
Müptedi Kâri tekrar paylaştı.
Bunların hepsini okudun mu?
Evinde kütüphanesi olanların karşılaştığı kronik soru*
Müptedi Kâri tekrar paylaştı.
Hiçliğin ortasında Büyük bir beklenti Hissizliğin dönüm noktasında Yaşama katılmış bi eklenti
Müptedi Kâri tekrar paylaştı.
belki de yok beklemeye değer hiçbir şey yok. yok, ama o yokluğu var ediyoruz. var edip de kendimize hülyalı düşler inşâ ediyoruz. durmak gerek demiştim bi yazımda.
Okumak... İlmek ilmek, kendini dokumak. Okumak... Pervâne misâli, hâra yol almak. Okumak... Yazmak ile yanmak arasında, kül olmak Küllerinden yeniden doğmak. Okumak... Kendini, bendinden doğurmak. Okumak... Ölmeden evvel ölebilmeye çalışmak. Okumak... Hakikat oku ile oklanmak, Yola revan olmak Yol olmak Yok olmak Hiçliğe varmayı ummak.
Anladım ki Olmuyor. Bazı mekânlar Ruhumu kemiriyor.
Yitirdi kelimeler anlamını Kurudu nehirler Eridi buzdağları Dondu güneş Söndü yıldızlar Tutmuyor elim kolum Söz bitti İnsanlık yitti ...
deserti / GamDağlarınaÇıkıpNaralarAtmalıyım

deserti / GamDağlarınaÇıkıpNaralarAtmalıyım

@deserti
·
02 Aralık 19:54
Spiker: Eline ne oldu? 🗣️ Gazzeli kız: Gazlı bezle sardılar. 🗣️ Kızın babası: Elinin kesildiğini söyleyemedim. Elinin sadece sarıldığını zannediyor. Nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum.
Müptedi Kâri tekrar paylaştı.
"Toprağı zinde kılar bahar rüzgarının terbiyesi Nesîm ile kalbi zinde olmayan taş olsa gerek" Beyit Sa'di-yi Şirâzî'nin bir gazelinden...Bahar rüzgarı bir kış günü karşımıza çıkmaz mı? Bu beyit mesela bir bahar rüzgarı, bir nesîm olamaz mı? Sa'di meşhur kitabına Gülistan adını verirken sanırım asırlar sonrasına gül kokusu taşımak arzusunda idi. Bu beyit bana bir kış günü bir bahar esintisi sundu.
Müptedi Kâri tekrar paylaştı.
Salâvat-ı Şerîfe postu olsun. Buyrun yoruma :)
"Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedinil fatihi lima uğlika vel-hatimi lima sebeka. Nasıri'l-hakkı bilhakkı vel hedii ila siratıkel müstakıym. Ve ala elihi hakka kadrihi ve mikdarihil azıym." (Allahım salat ve selam eyle ve mübarek kıl; kilitlenmişlerin açıcısı, öncekilerin sonuncusu, Hakk'a hak ile yardımcı, doğru yoluna hidayet eden Efendimiz Mubammed'e ve onun ehlibeytine, onun kadrince ve azim miktarınca.)
13,9bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.