1000Kitap Logosu
Mustafa Özkır
TAKİP ET
Mustafa Özkır
@MuzzyTheBookWorm
Mühendis
Eskişehir
Eskişehir
16 okur puanı
19 Mar 2018 tarihinde katıldı.
27
Kitap
11
İnceleme
1
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Mustafa Özkır
Beni Asla Bırakma'yı inceledi.
272 syf.
·
79 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Beni Asla Bırakma
Başlamışken bitireyim bari dediğim, kendimi zorladığım, bazı bölümlerini çok gereksiz bulduğum, son 46 sayfasından etkilendiğim, gereksiz bulduğum bölümlerin aslında son 46 sayfasındaki duygulanmalarım için gerekli olduğunu anladığım bir kitap oldu. İnsanın kendi hayatına, hatta ve hatta kendi organlarına bile sahip olamadığı bir distopya bizlere çok uzak gelse de aslında bizler de aynı gaddar dünyada kah zalimin safında, kah karşısında ama hiçbir zaman kendi hayatlarımıza tam da sahip olamadan harcıyoruz kısacık ömürlerimizi. Hepimiz çok da uzak olmayan bir gelecekte öleceğimizi bilsek de hayatlarımız hiç bitmeyecek gibi harcıyoruz ömrümüzü. Kısacık hayatlarımıza değer katarak sahip çıkmalıyız her anına; parayla-pulla takas ederek değil!
Beni Asla Bırakma
7.7/10
· 3.991 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
Mustafa Özkır
Sırça Köşk'ü inceledi.
120 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Sırça Köşk
Daha önce diğer kitaplarını okumuştum ama bu kitabını okuyunca anladım SABAHATTİN ALİ neden öldürülmüş? Bu kitabını okuyunca netleşti SABAHHATTİN ALİ’yi kimler öldürmüş. Nurlar içinde yatsın.
Sırça Köşk
8.1/10
· 34,1bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
6
Mustafa Özkır
Bir İdam Mahkumunun Son Günü'ü inceledi.
106 syf.
·
9/10 puan
Bir İdam Mahkumunun Son Günü
Victor Hugo’nun okumakta çok geç kaldığımı düşündüğüm kitabı “Bir İdam Mahkumunun Son Günü” kitabını elime aldım ve bitti. Kitabın içinde kayboldum. Ölümün bu kadar yakın olmasını, o arada özgürlüğün kıymetini, bir kış güneşinin değerini, kırlarda yürüyebilmenin bile ne büyük lütuf olduğunu yüreğimden hissettim. Kitapta suçun niteliği, suçlunun gerçekten suçlu olup olmadığı, verilen cezayı hak edip etmemesi gibi genelde üzerine yoğunlaşılan konuların hiçbirine değinilmemiş olmasına karşın, bir insanın ölüme yaklaşırken duygu ve düşüncelerini bu kadar yalın ve çokça gerçek verebilmesi Victor Hugo’nun büyüklüğünün bir kanıtı olmuş. Son ana kadar insanın yaşama tutunma ümidi, kızıyla yaptığı görüşme, diğer idamlıkla yaşanan dialog... Hani derler ya; “Bir kitap okudum ve hayatım değişti.” Bu söze muhalif biri olarak hayatım değişmese de hayata bakışımı tekrar gözden geçirmeme vesile oldu diyebilirim. Victor Hugo’nun bu şah_eserini benim gibi gözden kaçıranlardansanız daha fazla vakit kaybetmeden okuyun derim.
Bir İdam Mahkumunun Son Günü
Okuyacaklarıma Ekle
1
2
...
51 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.