İkbâl

İkbâl
@Satirarasindangelen
Sıkı Okur
Hayatını değiştiren bilgi hangi kitapta bilemezsin.O yüzden okumaya devam et.
Eğer insanlar yeryüzünde yaşamayı öğrenemezlerse yok olur giderler. Karşılıklı güvensizlik, gerginlik, cepheleşme ortamı insanların huzur içinde, mutlu yaşamalarını tehdit eden en büyük tehlikelerden biridir.
Reklam
İkbâl
Bir kitabı okumaya başladı
Gün Olur Asra Bedel
Gün Olur Asra BedelCengiz Aytmatov
8.4/10 · 44,5bin okunma
Aydınlanma,huzur ve neşe size başkası tarafından verilmeyecek. Kuyu bizim içimizde, Ve eğer bulunduğumuz anda derin kazarsak Su dışarı çıkacaktır.

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Olumsuz duygularınızın da sevecenliğinize ve şefkatli ilginize ihtiyacı vardır. Olumsuz duygularınızı her ortaya çıktıklarında kucaklayarak kendinizi duygusal fırtınanızla birlikte sürüklenmekten koruyabilir ve sakinleşebilirsiniz. Daha sakin olduğunuz zaman, değişime girişmek için gerekli gücün ve araçların içinizde zaten var olduğunu daha iyi görebilirsiniz.
Her gün küçük adımlar atın ve dirençli olun. Küçük adımlar zamanla birbirine eklenecek. Sürekli farkındalık uygulamasıyla canlı ve yaşamın akışı içinde olduğunuzu daha fazla hissedeceksiniz. Kaosun ortasında daha çok sükûnet bulacaksınız. Kendiniz ve etrafınızdaki her şey hakkında daha iyi bir anlayışa sahip olacaksınız. Esenliğinizi örten sis yavaş yavaş dağılırken içinizde öteden beri var olan neşe ve huzura dokunmanız mümkün olacaktır.
Reklam
İkbâl
Bir kitabı okumaya başladı
Tadını Çıkar
Tadını ÇıkarThich Nhât Hanh
9/10 · 13 okunma
Konu alışkanlık şekillendirmekse, tekrar etmek bu işin piridir.
Hiç kimse geri dönüp yeni bir başlangıç yapamaz ama herkes bugün başlayıp yeni bir son yapabilir. MARIA ROBINSON
Zaman bize kendimizi toparlamamız ve o anın heyecanını atlatarak gerçek ihtiyaçları görebilecek duruma gelmemiz için alan yaratır.
Kontrol edilemeyen ani korku ya da kaygı, genelde mantığın devredışı kaldığı düşüncesizce davranışlara sebebiyet verir.
Reklam
Korku, hayatta kalmamıza yardımcı olan koşullara uyarlanabilecek bir öğrenme mekanizmasıdır.
886 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.