Bir Ziyaretci

Bir Ziyaretci
@Wyslklamb
ziyaretci
144 kütüphaneci puanı
94 okur puanı
11 Eki 2012 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
"Düştümse eğer sana bakarken düştüm."
"Eski Yunan Cariyelerin Mezarları" Uzun saçlarının içinde yatarlar ve kahverengi yüzler çok önceden kendi içlerine çekildiler. Sanki çok büyük bir uzaklığın önündeymiş gibi, kapalı gözler. İskeletler, ağızlar, çiçekler. Ağızların içinde, cep satrancının adamları gibi sıra sıra
"Başkalarının hayatları o kadar güzel geliyor ki; üretip korsanlarını, öyle yaşıyoruz." Yuja Dab

Okur takip önerileri

Tümünü gör
Kör de değilsin aptal da... Daka kötüsüsün. Hem apolitik, hem pragmatistsin. Susarsan kötülük etrafından dolaşır sanıyorsun..
Belki de sahip olduğum şeylere sevindiğim,sahip olmadıklarıma da üzülmediğim için mutlu bir insanım. Tolstoy
Süzülün uçuşun beni de beni de alın götürün Bir okyanus ortasına ya da bir sel yanına Kanat kanat yelken olup götürün beni kuşlar Bir dalganın içine ya da kör bir kuyuya Sevda çok uzaklarda yıldızların da ötesinde Bilmem nasıl yakalarım kuşlar Ya umutlar biterse Gidemem gidemem gidemem o kadar uzaklara gidemem Tek çarem sonsuzluğa atın beni kuşlar Yetişin nefesim bitiyor yetişin bana kuşlar Ya özgürlük adına ya da sevda hatırına Bir dalı kırık ağacım söküp beni koparın Bir deli orman içine bırakın beni kuşlar Sevda çok uzaklarda yıldızların da ötesinde Bilmem nasıl yakalarım kuşlar Ya umutlar biterse Gidemem gidemem gidemem o kadar uzaklara gidemem Tek çarem sonsuzluğa atın beni kuşlar (Edip AKBAYRAM)
Bu sensiziliğim mi yoksa yalnızlığım mı bilmiyorum. Bir bilsen. Seni her özlediğimde nokta bıraktım duvarlarıma. Eğer bir gün gerçekten tutarsam ellerini, bakıp ta görürsem gözlerindeki o sevdalı hali, o noktaları birleştirip sevdanın kalemiyle, mutluluğun resmini çizeceğim dünyaya... İşte o gün yine masmavi, berrak bir günü uyanacak deniz... Bulanıklığını benden uzağa atacak... Bütün gecelerim sabaha varacak... Ve birdaha hiç gece olmayacak.
Birçok bilinen esere sahip olan Picasso’nun en çok bilinen tablosu 1937 yılında yapmış olduğu Guernica tablosu. Bu tablo İspanya İç Savaşı sırasında Nazi Almanya’sına ait 28 adet bombardıman uçağının İspanya’nın Guernica şehrini bombalamasını anlatır. Günümüzde hala konuşulan Picasso’nun Nazi subayına verdiği cevap da, bu tablonun başında gerçekleşmiş. 1940 yılında bir gün, Paris’in Alman işgali sırasında bir Nazi subayı Picasso’nun atölyesine gelmiş ve Guernica tablosunun önüne gelip Picasso’ya “Bunu siz mi yaptınız? “ diye sormuş. Picasso ise son derece kendinden emin bir şekilde, “Hayır, siz yaptınız.” demiş.
Bazen karşımızdakine ''kendi adıma çok üzüldüm'' diyemediğimiz için ''senin adına çok sevindim'' deriz.
666 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.