Beyza, Mucize'yi inceledi.
 01 Şub 20:10 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Her kitlenin okuyabilecegi muhteşem bir kitap.. Yüzünde doğuştan fiziksel bozuklukları olan bir çocuğun hayatını ele alıyor.. August (Auggie) Pullman normal şartlarda evde eğitim görüyordu ve ortaokulu normal bir okulda okumak için bir okula kayıt yapıyor ve okulda yaşadıklarını anlatıyor.

Kitap bir çok kişinin bakış açısından, August'u anlatıyor. 24 Kasımda filmi çıktı. Kitapta ağlamayanlar için filminde kayış kopacak bundan eminim.

Kendini beğenmeyen bir çocuğun ve hiç bir şekilde elinde olmayan bir konu içinde, onunla dalga geçmeleri, onunla arkadaşlık kurmamaları vebalıymış gibi her dokunduklarında ellerini yıkamaları psikolojik bir çöküntüye uğratır. August'un ağladığı yerlerde bende ağladım. Empati yeteneğini geliştiren, "Onun yerinde ben olsaydım?" Dedirtiyor. Bunu hissettiren nadir kitapların arasında Mucize.
Normal şartlarda çocuk diyerek geciştirdiğimiz konularda büyüklerin çocukları bilinçlendirmesi gerekirken, çocuk işte ne anlar diye geri plana atmasının mantığı yok bence.
Okurken her anı yaşadım diyebilirim.
Yazarın anlatım biçimini sadeydi ve okunması kolaydı. Sadece o yaşta olan çocuklar fazla popüler düşkünü olarak gösterilmişti.

Kitabı beğendim. Hatta bayıldım. Bazı arkadaşlarım kapağından dolayı biraz saçmaladılar ki. Zaten kapağın amacı oydu. Herkesin okuması gereken bir kitap, çıkarılması gereken bir sürü ders var.
Alın okuyun. OKUTUN...