Ahmet Kaya'nın Kapak Resmi
Ahmet Kaya, Adalet'i inceledi.
12 Şub 10:34 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İşte bu kitap başucunuzda olması gereken sıklıkla başvuracağınız kitaplardan birisi. Harvard'da Siyaset Bilimi Profesörü olan Michael Sandel'in adalet kavramını günümüzün meseleleriyle derinlemesine incelediği tartışmaları barındırıyor. Adalet kavramı üzerine rehber kitap diyebilirim. Herkesin okuması ve herkesin kitaplığında bulunması gereken bir kitap. Ayrıca İngilizce bilenler için youtube'da dersleri de mevcut izleyebilirsiniz oradan da.

Ahmet Kaya, Araba Sevdası'ı inceledi.
12 Şub 10:30 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dönemin Fransız özentisi yaşam tarzını eleştirel mahiyette bir kitap yazmış Recaizade Mahmut Ekrem. Ancak kitabın hem öyküsü hem kullandığı dil hem de anlatım biçimi benim çok hoşuma gitti. Bir solukta okunabilecek gerçekten güzel bir eser.

Ahmet Kaya, Ermiş'i inceledi.
27 Oca 17:10 · Kitabı okudu · 6/10 puan

El Mustafa karakterinin (muhtemelen kendisi) ona sorulan sorulara yanıt olarak attığı nutuklardan oluşuyor kitap. Şiirsel bir dille yazılmış ve hayata dair bir çok konu üzerine görüşlerini bildirmiş. Bir nevi denemeler kitabı gibi.

Ahmet Kaya, Deli'yi inceledi.
27 Oca 17:08 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kısa hikayelerden oluşuyor. Ama bir çok hikayenin bağlandığı bir sonuç yok. Bir çoğu havada kalıyor. Her konu üzerine karalamalar olarak da değerlendirilebilir.

Elimde Türk klasikleri serisi vardı. Bu alanda çok az kitap okuduğumu fark ettim ve önümüzdeki dönemde bu seriyi bitirmeyi planlıyorum. Böylece Osmanlı dönemi Türk edebiyatındaki açığımı kapatmış olacağım.

Ahmet Kaya, Zekiler Kitabı'ı inceledi.
26 Oca 22:24 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitap kimisi bir paragraf kimisi bir sayfa süren çok çok kısa hikayelerden oluşuyor. Bu hikayelerin kimisi zeka, kimisi uyanıklık, kimisi üçkağıtçılık, kimisi de açıkça hile içeriyor. Yani hepsine zeka ürünü demek de doğru olmaz.