Ahmet Kaya'nın Kapak Resmi
Ahmet Kaya, Korku ve Titreme'yi inceledi.
16 Eyl 03:18 · Kitabı okudu · 6/10 puan

İbrahim ile İshak'ın kurban etme anlatısından yola çıkarak aslında bir nevi ahlak anlayışını anlatıyor. Kierkegaard'ın anlatım dili adeta bir vaiz havasında. Okurken kendinizi kilisede vaaz dinliyormuş gibi hayal edebilirsiniz.

Ahmet Kaya, Psikoanalist'i inceledi.
16 Eyl 03:15 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Oldukça sürükleyici bir kitaptı. Elinizden bırakamadan sayfalar ardı sıra akıp gidiyor. Zaman buldukça yazarın diğer kitaplarını da okumayı planlıyorum.

Ahmet Kaya, İnanan Beyin'i inceledi.
09 Eyl 01:48 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Herkesin okuması gereken bir kitap. Dünyaya nasıl baktığımız konusunda çok ufuk açıcı şeyler yer alıyor bu kitapta. Ve bunu okuduktan sonra aslında neyden ne kadar emin olabiliriz insan düşünmeden edemiyor.

Ahmet Kaya, Aşkın Metafiziği'yi inceledi.
26 Tem 10:46 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Biyolojik temelli açıklamalar getirmiş aşka dair. Diğer insanların aksine ben herhangi bir kadın düşmanlığı görmedim. Kadınların eksik oldukları düşüncesine sahip olmasını gayet normal karşılamak gerektiğini düşünüyorum çünkü kadın erkek eşitliği kavramı çok yeni bir kavram. Zamanının ilerisinde olmadığı için bir insanı suçlayamayız.

Ahmet Kaya, Bilmek ve İstemek'i inceledi.
22 Tem 20:40 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Felsefesi çok derin ve gerçekten düşündürücü. Ama kitabın çevirisinden mi yoksa çevirmenin söylediği gibi metnin kendisinden mi kaynaklı bilemem ama dili oldukça ağır. Çok üst seviye bir metin.