Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Yasaların toplumsal hastalıklarımızla başa çıkamadığın­dan kesinlikle emin. "Mahkemelere bir bak!" diye bağırdı, suçun ken­disiyle ilgilendikleri yok. Onlar, geçmişine yaşadığı çevreyi ve suça iten nedenleri gözetmeksizin suçluyu yalnızca cezalandırıyorlar."
Öldürmek için alet yaparak değil de, onları yapmayı reddederek ha­zırlıklı ol. Savaş gemileri yapma, ne silah ne de süngü yap; bırak kalelerin üs­tünü çimler kaplasın ve general işe gitsin. Polis için hiçbir copu çevir­me ve ona cop yerine bir rehber kitabı ver. İnsan yiyen...
Bir çiçek açmadığında yetiştiği çevreyi düzeltirsin, çiçeği değil. Alexander Den Heijer
Toplumu s*keyim!
Ve sonunda dostum, senin hiç önemli olmadığın sonucuna vardılar. Dedikleri şu ki sen değil insanların bir araya gelmesinden oluşan “bütün” önemlidir. Bu “bütün”e “toplum” derler, “ulus”, ya da “Devlet”, ve bu ukalalar aslında senin-bireyin- mutsuz olmanın “toplum” iyi olduğu...
Bilgili insanlar, sana ne istediğini anlatmak için, çoğu sosyoloji, psikoloji ve diğer pek çok “oloji” üzerine olan kalın kitaplar yazdılar, ancak bu kitaplardan herhangi ikisi asla aynı fikirde değil. Ve yine de onlar olmadan da senin ne istediğini çok iyi bildiğini düşünüyorum. —Alexander Berkman (Anarşizm Nedir)
10bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.