1000Kitap Logosu
Amin...
Allah bizi kendini tanıyanlardan, anlayanlardan eylesin inşallah! Allah bizi muradını üzerinde gerçekleştirdiği kullarından eylesin inşallah! Allah bize nasıl bir muamelede bulunursa bulunsun Allah’ın muamelesini sevenlerden eylesin inşallah! Allah hepinizden razı olsun.
186 syf.
·
Puan vermedi
Siyer Öğretimi
Bu kitabi okumadim. 1.calistayın kitabi olan ortaogretim kitabini bugun tamamladım ama o kitap nedense 1001 kitapta çıkmıyor, listemde yer almasi icin bunu işaretledim. Lisans ve lisans üstünü de en yakin zamanda okuyacagim. Öğrenmek basli başına bir iş, lakin öğretim kısmıni her öğretmen veya öğretmen adayi dert etmeli. Çalıştaydaki sunumlar, muzakereler, konusmalar metne çevrilerek kitap haline getirilmiş. O gun oradaymis gibi hissettim, keyif aldim. Allah vesile olanlardan razi olsun. Gayretleri, çalışmaları mübarek olsun.
Muhammed Emin Yıldırım
Muhammed Emin Yıldırım
Siyer Öğretimi
0.0/10 · 1 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
Nureddin Yıldız hocamla kafamın hayli karışık olduğu dönemlerde tanıştım. Allah vesile olanlardan razı olsun. Beni ifrat ve tefritten koruyan düşüncelerime itidal sağlayan bir hoca kendisi. Kur'an ve sahih sünnet bilgisinden mahrum kalanlar onu yerse de ve komik ithamlarla okuyup dinleyenlerini aman dikkat ha! üslubuyla düzeltseler de her kitabında bilincimi artıran Peygamber, sahabe, alim ve ilim sevgisiyle kalbimi süsleyen bir zât kendisi. Allah ebeden ve daimen razı olsun. 🌷
destek olursanız çok sevinirim
Selamun aleykum dostlar. dua istemeye geldim. Bugun cok sevdigim dostum, yoldaşim ameliyat olacak %50 kurtulma şansı var ameliyat deneyimine göre... gönlünüzden yasin,dua veya ya Şafi ismi şerifini çekmek isterseniz cok makbule geçer. şimdiden Allah razı olsun 🤲
Abbasi halifesi Ebu Cafer el-Mansur, İmam Ebu Hanîfe’yi kadı olarak tayin etmek istemişti. İmam kabul etmedi ve aralarında şöyle bir konuşma geçti: - “Yoksa bizim gidişatımızı mı beğenmiyorsun?” - “Ben bu iş için uygun kişi değilim.” -“Yalan söylüyorsun." -"Müminlerin emiri bu sözüyle benim bu iş için uygun kişi olmadığıma hükmetmiş oldu. Zira eğer ben yalan söyleyen birisi isem, kadılık görevine uygun değilim demektir. Yok, eğer doğru sözlü birisi isem, size bu iş için uygun kişi olmadığımı haber vermiştim." Bu konuşmanın ardından Ebu Cafer el-Mansur, kendisini hapsetti. Hapiste işkence gördü ve bu halde iken (bir rivayette zehirlenerek) hayata gözlerini yumdu. Allah ona rahmet eylesin ve kendisinden razı olsun.
Ebubekir Sifil
Sayfa 268 - RIHLE KİTAP
Ben bu hayatta iyi insandan da kötü insandan da birşeyler öğrendim; Kötü insan bana iyi olmamayı, İyi insanda bana kötü olmayı öğretti.🍁 bu yüzden de kimseye beddua etmem Allah herkesten razı olsun herkes bişeyler kattı bana...🌼
Ebu Bişr Kabisa ibn-il Muharik (Allah Ondan razı olsun) şöyle demiştir: Bir takım büyük işler yüklendim de ağır borç altına girdim ve bu yüzden Rasulullah (sallallahu aleyhi vesellem)'e müracaat ettim. O da bana: " Biraz bekle sadaka malı gelsin de ondan sana verilmesini emrederiz," dedi ve şöyle devam etti: -Ey Kabisa; dilenmek, istemek yalnızca üç kimse için helaldir. 1-Kan davası için diyet borcu altına giren kimse veya büyük bir meblağ için kefil olup da borç altına giren kimsenin o borcu ödeyinceye kadar istemesi helaldir, sonra dilenmekten vazgeçer. 2- Bütün mal varlığını yok eden (İflas, deprem, yangın vs.) bir felakete uğramış kimse geçimini yoluna koyacak kadar istemesi helaldir, sonra dilenmeyi bırakır. 3- Son derece fakirliğe düşüp de kendisini tanıyanlardan en az aklı başında üç kişinin "Çok fakir düştü" denecek hale gelen kimsenin de geçimini temin edecek kadar isteyip dilenmesi helaldir. Ey Kabisa bu hallerin dışında dilenmek haramdır. Dilenen haram yemiş olur." (Müslim, Zekat 109)
Canım babam bu akşam trafik kazası geçirdi. Durumu kritik. Lütfen dualarınızı bekliyorum, yasin okuyabilecek yorumlara yazabilir mi? Allah razı olsun.
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.