Okur
Gecenin ölümü. 9 Haziran 2021.
Aşk bu mu RA? Nah! Bu delilik... Sevda mı bu RA? Nah! Uzun uzuvlarlan yaşamadık, yaşamayacağızdır.
1
Aşk nedir öğrenmek istiyorsunuz.yaşamadan hemde. Ölüm nedir öğrenmek gibi bu. Ölmeden hemde. *Fhant
1
ʙᴇᴛüʟ
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu'yu inceledi.
68 syf.
·
3 günde
·
9/10 puan
Aslında genel olarak bakıldığında güzel ve sürükleyici bir kitap. İlk defa baş karakterlerin isminin verilmediği bir kitap okudum bu arada. Konusu güzel fakat erkek karakterin düşüncelerinin verilmesini çok isterdim. Verilmedi değil mektup bittikten sonra yarım sayfa bir düşünce var elbet. Ama bu yetmez tabii ki. Sonuçta bir aşk mektubu var, hatta sadece bir aşk mektubu değil bir hayat mektubu bile diyebiliriz ama burda erkek karakterin düşünceleri çok önemliydi. Onun dışında kitap güzel bir tutku hatta saplantılı bir aşkı lanse ediyor.
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
1234
bir alıntı ekledi.
Așk ve dostluk az, çok az rastlanır tutkular. Onları geçici heveslerle ya da insanların çoğu zaman '' yakin'' dedikleri ilişkilerle karıştırmamalıyız. Aşk trajiktir, demiştim ;şimdi ekliyorum :dostluk bu trajediye bir yanıttır.
1
Sevdanın mal beyanı.
1622. ileti ile bu geceye nihayetli derim ve geride 400 kalır. Günde 20 ileti yazıcısı olsam? 20 günlük ömrü kalmıştır: Tanrı da ölür! Ölmese iyiydi ama kendi iradesinin sonucunu yazacak bir yazıcıya denk geldi. Denklik bir diferansiyellik de içerir. Korkum RA’nın ölmesi değildir! Korkum; 51 okur puanına ulaşınca ne halt edeceğim? 51. Kitap yoktur! RA, dinlemiştin değil mi? Mal beyanını Can’ın? Sıkı dur: Ufuk’un Mal Beyanı; 2020 itibariylen? Devlette zorunludur, sonu 0 veya 5 ile biten yıllarda verilmelidir. 1. Bir Tanrı. 2. Sıfır imam. 3. Sıfır mekan. 4. İki oğul, biri 18 olmuştur. 5. Bir deli aşk. 6. Bir holding; OYAK. 7. Bir SGK. 8. Bir sevda? 9. Bir adet Ra! Okuduğun üzere, 1 Tanrı’mdan seni ayrı tuttum. Format bu! Matematizesini de okumamışsındır; 1 büyük eksi/artı sonsuzluk. Kılavuzunu sevdaların sonra yazarım, olur mu? Ya aşk? Onu yazamam! Aşklarımın ve sevdalarımın edebiyatını yapmam, yapamam! Korkum? Maaş hesabıma internetten ulaşmak! Ev sahibemi çıldırtsam mı? Güzel gacı! Evli ve bebeli oluşu beni bağlamaz! Hakan isem, alırım! Hakan oluncaya dek; Ruhunu çalarım! Demiştim aaa? Acımayanım, acımasızım. Yoktur böyle bir duygum.
1