Gamzeli, bir alıntı ekledi.
2 saat önce

Sen ilk aşkım, ilk gözağrımsın; 
Dünyalara değişmem seni,
Keyfimden uçtuğum oluyor,
Rüyama girdiğin geceler.
Bayram sabahı bile olsa,
Sensiz doğan günü neyleyim!

Otuz Beş Yaş, Cahit Sıtkı TarancıOtuz Beş Yaş, Cahit Sıtkı Tarancı
* ilge, bir alıntı ekledi.
4 saat önce

Az yersen aşık olmazsın!
Gerçekte benim bu aşkım, bir yandan annemle kadın terzilerin, öte yandan, boş yaşamım sonucu aldığım aşırı yiyeceğin sonucuydu. Bir yanda kayıkla gezintiler, o ince beli saran giysiler vs. olmasaydı, karım kaba kumaştan bir entariyle evinde otursaydı, öte yandan ben de normal bir insan olarak çalışmam için gerekli olduğu kadar yemek yemiş olsaydım, emniyet supabım açık olsaydı, o anda rastlantı sonucu kapanmış olmasaydı yani... âşık olmazdım, hiçbir şey de olmazdı.

Kreutzer Sonat, Lev Nikolayeviç TolstoyKreutzer Sonat, Lev Nikolayeviç Tolstoy

Çünkü Bedeninin İstedikleri Ruhunu Mutlu Etmez
"Bil ki tüketimin arttığı yerde azalacak mutluluğun. Hep alacak ve sahip olacaksın, yedikçe, içtikçe, giydikçe ve bunları abarttıkça mutsuz olacaksın, çünkü bedeninin istedikleri ruhunu mutlu etmez."

Aşkım Kağışmak

"Güzel düşünen, güzel konuşan insanlarla arkadaşlık etmek gerekir. Nerede öyle insanlar diyenlere: o insanlar kalabalıkta ve her yerde olmazlar."

Aşkım Kapışmak

Selin Acar, bir alıntı ekledi.
13 saat önce

Hayatta hiçbir canlı cansız şey kötü değildir. Her şeyi kötü yapan da iyi yapan da insanın içinde taşıdığı niyettir. Birine bıçak verirsin ekmek keser, öteki gider adam öldürür...

Carpe Diem, Aşkım KapışmakCarpe Diem, Aşkım Kapışmak
Selin Acar, bir alıntı ekledi.
14 saat önce

Bilgi kimsenin tekelinde değildir. Insanları cahil ya da okumuş olarak ayıracağınıza, anlamış anlamamış olarak ayırın ki,okumuş cahilleri görün...

Carpe Diem, Aşkım KapışmakCarpe Diem, Aşkım Kapışmak
Yeşim, bir alıntı ekledi.
17 saat önce

Göz yeşili görsün, kulak şu sesini duysun.
Yeşil maneviyat, huzur ve sohbet rengidir. Doğadaki yeşile ne kadar bakarsan, kalp ve akıl sağlığın o kadar iyi olur. Suyun sesini dinle, kulak bu sesle buluşunca beyinde kendi müziğini çalar.... Tüm sıkıntılarının sebebi, doğadan kopmaktır.

Yaşam Kitabı, Aşkım Kapışmak (Sayfa 51)Yaşam Kitabı, Aşkım Kapışmak (Sayfa 51)