Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Şimdi geçmişi değiştirebilir, gelecek de şimdiyi.
Öğrencisi Ebu Salih anlatıyor: "Abdullah b. Abbas'ı bir mecliste gördüm. Bütün Kureyşliler bu halinden dolayı onunla övünmüş olsaydı bu övünç sebebi olarak onlara yeterdi. İnsanlar ilim öğrenmek için kapısına koşuyorlardı. O kadar çoklardı ki kalabalıktan yollar dar geliyordu. Dışarıdakiler içeri giremiyor, içeridekiler dışarı çıkamıyordu.
Abdullah b. Abbas'ı yakından tanıyan Hz Ali onun için şu sözleri söylemişti: "O, aklı ve yaptığı işlerdeki basiretiyle ince bir perdenin gerisinden gayba bakmaktadır."
Abdullah bin Abbas (Hz Muhammed'in amcasının oğlu)
Şakik b. Ebi Vail şöyle demekten kendini alamadı: "Abdullah b. Abbas'ın hac mevsimindeki konuşmasını dinledim. Nur Suresi'ni okuyup tefsir ediyordu. Onu dinleyince kendi kendini 'Eğer İranlılar. Rumlar ve Türkler onun bu konuşmasını dinleselerdi mutlaka Müslüman olurlardı!"
83 syf.
10/10
·
9 saatte okudu
Yolcu gemisinde, bir milyonerin satranç şampiyonuna ücret karşılığında bir parti oynamayı teklif etmesiyle başlıyor. Kitabı gemide oyunu izleyenlerin arasında, Avusturya’lı bir göçmen olan Doktor B.’ nin oyuna akıllıca müdahale etmesiyle okumaya başlıyoruz. Kitapta Doktor B.’nin...
10bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.