MAVİLAVİNYA, Bab-ı Esrar'ı inceledi.
27 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazı kitaplar vardır; hic bilmediklerinizi öğretirken şaşırtan, okurken harcadığınız zamanınızı bilgiyle dolu yaşatan... Babesrar tam da o kitaplardan... Roman türlerinin karışımı olarak çıkıyor karsimiza gerilim olduğu kadar dini içeriklere sahip,aynı zamanda tarihi ve efsanevi. Şems-i tebrizi ve mevlana aşkı... Hakka ulaşma,hakkikate kavuşma... Yıllardır anlatılan ilahi aşk efsaneleri ve gerçekler ancak bu kadar sade ve somut olarak anlatabilirdi. Şems-i tebrizi ve mevlana aşkı kitaplarda anlatıldığı gibi midir şems-i tebrizinin yaşamı,ölümü hakkındaki yazılanlar gerçeği ne kadar yansıtır bilemeyiz ancak okunması gereken kitaplar listenizde mutlaka olmalı... "Ve yaşam ne kadar acımasız,insanlar ne kadar kötü olurlarsa olsunlar;onları kendilerinden başka kurtaracak kimse yoktu"
#babıesrar
#ahmetümit

Sumeyye, Sultanı Öldürmek'i inceledi.
 14 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Merhaba kitap severler ve diğerleri daha önce de kavim ve babıesrar adlı kitabını okuduğum ve kurguladığı hayal gücünden çok etkilendiğim polisiye roman tarzlarının yazarı sevgili ahmetümit 'in sultanıöldürmek kitabını da cok başarılı buldum,müthiş bir yazar,müthiş bir hikaye,müthiş bir üslup, daha ne söylenebilir ki?... Fatih Sultan Mehmet Han'ın şüpheli! ölümünü araştırmaya kalkan kahramanlarımızın başına gelen ilginç tesadüfler,olaylar ve ölümler!!! geçmişte kalmış ancak hala unutulmamış takıntılı bir aşk hikayesi... kısacası okuyun efendim pişman olmazsınız bir alıntı: "Hem kaçmak, dertleri, sorunları, kaygıları yanında taşımaktan başka nedir ki? Yine de cazip geliyor insana..."

Reyhan SOYTÜRK, Beyoğlu Rapsodisi'yi inceledi.
28 Haz 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 6/10 puan

Ahmet ÜMİT'in daha önce bir kaç kitabını daha okumuştum. #beyoğlununengüzelabisi #babıesrar #aşkköpekliktir #agathanınanahtarı okuduğum diger kitaplarında da olduğu gibi ana bir kurgu ve bu kurgunun içinde bir çok esas bilgi... Bu kitabında da İstanbul'un kalbi Beyoğlu mimarisi ve sokakları satır satır anlatılmış...