Neslihan Yılmaz, bir alıntı ekledi.
14 Mar 22:26 · Kitabı okudu · Beğendi

Mürit ona gülümsedi. Sonra testisinden bir bardak su doldurup verdi. Kabak kafalı adam kana kana içti. Adam suyu içince nedense çocukluk günlerini hatırladı. Başını camdan yana döndürdü, akıp giden görüntülere daldı. Ölen babasını, eski mahalledeki evlerini, dut ağaçlarını, uçurtma uçurduğu çayırları hayal etti. Adamın içine bir hasrettir çöktü. Gazeteden, havadislerden falan uzaklaştı. Temiz bir sofra örtüsü, bir tahta kaşık, tepeden tırnağa çiçek açmış bir badem ağacı düşündü, sonra bir Yunus ilahisinin içinde gezinmeye başladı.

Sır, Mustafa Kutlu (Sayfa 72)Sır, Mustafa Kutlu (Sayfa 72)
AdAr, bir alıntı ekledi.
10 Mar 23:11

İyi şeyler seçim yapmayı zorlaştırır. Kötü şeyler seçenek bırakmaz.

Badem Ağacı, Michelle Cohen Corasanti (Sayfa 321 - Pegasus Yayinevi)Badem Ağacı, Michelle Cohen Corasanti (Sayfa 321 - Pegasus Yayinevi)
AdAr, bir alıntı ekledi.
10 Mar 00:57

İyi bir evliliğin sadece doğru insanı bulmaktan değil doğru insan olmaktan da kaynaklandığına inanıyorum.

Badem Ağacı, Michelle Cohen Corasanti (Sayfa 262 - Pegasus Yayınevi)Badem Ağacı, Michelle Cohen Corasanti (Sayfa 262 - Pegasus Yayınevi)
AdAr, bir alıntı ekledi.
09 Mar 01:56

Sadece başarısız olmaya cesaret edenlerin büyük bir şey başarabileceğini biliyorum.

Badem Ağacı, Michelle Cohen Corasanti (Sayfa 205 - Pegasus Yayınevi)Badem Ağacı, Michelle Cohen Corasanti (Sayfa 205 - Pegasus Yayınevi)
AdAr, bir alıntı ekledi.
09 Mar 01:25

Insanlar korku ve bilgisizlik yüzünden nefret eder. Nefret ettikleri insanları tanımaya başlarlar ve ortak çıkarlarına odaklanırlarsa bu nefreti yenerler.

Badem Ağacı, Michelle Cohen Corasanti (Sayfa 201 - Pegasus Yayınevi)Badem Ağacı, Michelle Cohen Corasanti (Sayfa 201 - Pegasus Yayınevi)
AdAr, bir alıntı ekledi.
07 Mar 14:08

Cesaret korkunun yokluğu değildi, bencilliğin yokluğuydu; bir başkasının çıkarını kendi çıkarının önüne koymaktı.

Badem Ağacı, Michelle Cohen Corasanti (Sayfa 71 - Pegasus Yayincilik)Badem Ağacı, Michelle Cohen Corasanti (Sayfa 71 - Pegasus Yayincilik)
AdAr, bir alıntı ekledi.
07 Mar 14:06

-Suçluluk duygusunun yüreğine sızmasına izin verme çünkü bu bir hastalıktır, kanser gibi, geride bir şey kalmayıncaya kadar seni yiyip bitirir.

Badem Ağacı, Michelle Cohen Corasanti (Sayfa 70 - Pegasus Yayincilik)Badem Ağacı, Michelle Cohen Corasanti (Sayfa 70 - Pegasus Yayincilik)
sinem, Badem Ağacı'ı inceledi.
05 Mar 19:38 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Filistinli bir çocuğun yaşadığı zorluklar ve ardından gelen yükselişini anlatan güzel bir roman.Kimi yerler sizi hüzünlendirirken kimi yerlerde istemsizce gülümseyebilirsiniz.

Fatıma Göksoy, bir alıntı ekledi.
28 Şub 09:42 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Kötü insanlar, bize davranışlarını gerekçelendirebilmek için bizim değersiz olduğumuza inanma ihtiyacı duyar. Keşke hepimizin aynı olduğunu farketseler.

Badem Ağacı, Michelle Cohen CorasantiBadem Ağacı, Michelle Cohen Corasanti