Kitaplara Fısıldayan Kız, bir alıntı ekledi.
20 May 20:48 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kendini yükseklerde gören insan, içtenlikten uzak bir dost gibi davranır; sıradan insan ise dostluktan uzak bir yakın gibi davranır.

Bayan Ming'in Hiç Olmayan On Çocuğu, Eric Emmanuel Schmitt (Sayfa 35 - Bayan Ming)Bayan Ming'in Hiç Olmayan On Çocuğu, Eric Emmanuel Schmitt (Sayfa 35 - Bayan Ming)
Kitaplara Fısıldayan Kız, bir alıntı ekledi.
 20 May 20:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bilge, içindeki kusurların nedenini ortaya çıkarır; çılgın, bundan diğerlerini suçlar.

Bayan Ming'in Hiç Olmayan On Çocuğu, Eric Emmanuel Schmitt (Sayfa 34 - Bayan Ming)Bayan Ming'in Hiç Olmayan On Çocuğu, Eric Emmanuel Schmitt (Sayfa 34 - Bayan Ming)
Kitaplara Fısıldayan Kız, bir alıntı ekledi.
20 May 15:21 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yaratılış olarak hepimiz kardeş doğarız ve eğitimle birbirimizden farklılaşırız.

Bayan Ming'in Hiç Olmayan On Çocuğu, Eric Emmanuel Schmitt (Sayfa 7 - Bayan Ming)Bayan Ming'in Hiç Olmayan On Çocuğu, Eric Emmanuel Schmitt (Sayfa 7 - Bayan Ming)
BENGÜ ILGIN, Bayan Ming'in Hiç Olmayan On Çocuğu'yu inceledi.
19 May 00:23 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Hani bazı kitaplar vardır; hep başucunuzda durur, arada bir sayfalarını karıştırıp okursunuz, tekrar tekrar okusanız da sıkılmazsınız. Bayan Ming'in Hiç Olmayan On Çocuğu bence tam o kitaplardan. Kitapta geçen hemen hemen her cümle bir hayat dersi sanki. Okurken kitabın bu kadar ince olmasına üzüldüm desem yeridir. Anlaşılabilir diliyle su gibi okuyup bitebilecek keyifli bir hikaye. Bu gibi hayata yönelik, ders veren kitapları çok seviyorum. Burada da Bayan Ming bize kimseyi yaptığı işe, kazandığı paraya, yaşına, dış görünümüne göre yargılamamayı öğretiyor. Hayata ışık tutan bir eser, okumanızı tavsiye ederim.

Corpus., Bayan Ming'in Hiç Olmayan On Çocuğu'yu inceledi.
22 Nis 19:58 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın kalemi o kadar, o kadar, o kadar iyi ki...

Şişmanlayamayan Sumocu'yu okurken sevmiştim ama bunun bir seferlik, rastlantısal bir güzellik olduğunu düşünmüştüm. O kitaba ve o karakterlere özel olduğunu falan. Bu kitabı okurken sevmeyi umuyordum ama bu kadar hayran kalacağımı gerçekten tahmin edemezdim. Doğan Kitap ile pek bağım yoktur, kitabı gazete kağıdına bastığı için de üzgünüm ama çevirmeleri bile minnet hissettiriyor. Aksi halde bu harika kalem ile tanışamazdım, değil mi?

Konuyu falan anlatmayacağım. Güzel bir dil, düşündürücü bir kalem ve ilginç kurgular okumak istiyorsanız; işte aradığınız kalem. Kesinlikle tavsiyemdir. Kıyabilsem elimdeki diğer kitabını hemen şimdi okurdum, o denli sevdim. Lütfen okuyun ve benim kadar sevin. ^^

maryaa, bir alıntı ekledi.
11 Nis 00:01 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"İnsanlar neden hakikati kaldıramaz? Birincisi, çünkü hakikat onları hayal kırıklığına uğratır. İkincisi, çünkü hakikat genelde çıkardan yoksundur. Üçüncüsü, çünkü hakikatin asla doğru görünümü yoktur yalanların çoğu çok daha iyi hazırlanmıştır. Dördüncüsü çünkü hakikat yaralar."

Bayan Ming'in Hiç Olmayan On Çocuğu, Eric Emmanuel Schmitt (Sayfa 57)Bayan Ming'in Hiç Olmayan On Çocuğu, Eric Emmanuel Schmitt (Sayfa 57)
maryaa, bir alıntı ekledi.
08 Nis 23:50 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Kendini yükseklerde gören insan, içtenlikten uzak bir dost gibi davranır, sıradan insan ise dostluktan uzak bir yakın gibi davranır."

Bayan Ming'in Hiç Olmayan On Çocuğu, Eric Emmanuel Schmitt (Sayfa 35 - Doğan kitap)Bayan Ming'in Hiç Olmayan On Çocuğu, Eric Emmanuel Schmitt (Sayfa 35 - Doğan kitap)
Büşra Güven, Bayan Ming'in Hiç Olmayan On Çocuğu'yu inceledi.
04 Nis 14:42 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İncecik bir kitap. Az ve öz olayının ta kendisi. Boyutuna rağmen altını çizdiğim cümle sayısı en fazla olan kitap aynı zamanda. Bir kadının kendine ait 10 çocuğun hikayesini anlatması üzerine kurulu. Çin'deki tek çocuk yasağından dolayı bu hikayeye kahramanımız inanmıyor ama her çocuğun bambaşka özelliğinde kendisini bulması yönüyle de dinlemeden edemiyor. Önereceğim bir kitaptır. Bir günde okuyacaksınız ama üzerine bol bol düşüneceksiniz..