1000Kitap Logosu
Rasulullah (sav) şöyle buyurmuştur: 'Kendinize beddua etmeyin, evlatlarınıza beddua etmeyin ve mallarınıza da beddua etmeyin. Duaların kabul olunacağı bir saate rastlarsınız da, bedduanız kabul ediliverir.' (Müslim, Zühd, 74)
Secdede Allah’ü Teâlâ'ya çok dua edin...
"Kulun Allah’a en çok yakın olduğu secde halidir. Secdede Allah’ü Teâlâ'ya çok dua edin." (Müslim) Dua ederken şu kriterlere dikkat edilebilir; • Kıbleye dönük ve abdestli olmak, • Helal yiyeceklerle karın doyurmak, • Dinimize aykırı isteklerden uzak durmak, • Beddua etmemek…
Beddua
Ya Rabbi, Gök Tanrı’m, Yüce Allah’ım; Bizi yeni yeni dertlere düşür. ‘Düşürme’ dedikçe artıyor kahrım. Madem daha dertli dertlere düşür. Elini açanın kırma kolunu, İlacın, dermanın göster yolunu, Derdi yaratanın, dertli kulunu, Duyup göreceği dertlere düşür. Birinin belaya düşünce başı, Hepsinin bozulsun her türlü işi, Her Türk’ün her Türk’ü öp öz kardeşi, Canı bileceği dertlere düşür. Küstürme kardeşi artık kardeşe, Düşür hepimizi aynı ateşe, İmamla şamanın mecbur baş başa, Verip çözeceği dertlere düşür. Temelli uyansın bir uyanınca, Bıçaklar kemiğe dek dayanınca, Hepsini, birinin canı yanınca, ‘Yandım’ diyeceği dertlere düşür. Çözülsün her düğüm; kalmasın muğlak, Ey Tanrı, Ya Rabbi, Allah’ım, Ya Hak! Turan’ı, ilacın adını mutlak, ‘Turan’ edeceği dertlere düşür. Bir teki ağlarken, gülmesin biri, Hepsini bencillik zehrinden koru, Birisi düşünce, hepsinin geri, Geri gideceği dertlere düşür. Seçilsin koyundan bozkurdun farkı, Türklüğün farkına eriştir Türk’ü, Irkçılık aşkına delirt bu ırkı! Dağı deleceği dertlere düşür. Umudu tüketsin yaban otundan, Söksün keneleri artık etinden, İngiliz atından, Arap atından, Yaya geleceği dertlere düşür. Kurtları emanet etmeye tilkiye, Düşürme yolunu ayrı ülkeye, ‘Tekâmül’ denilen kutlu ülküye, Yine ereceği dertlere düşür. Birliğe, dirliğe olsun imanı, Fitneye, fücüre verme amanı, Ayrılık isimli büyük düşmanı, Yere sereceği dertlere düşür. Bir yanı neşeli, bir yanı yıkık, Olmasın Türklüğün; usandık, bıktık, Tayma’yı huzura eriştir artık, Ya da öleceği dertlere düşür.
Caner Kara
Caner Kara
SUSMA...!!!
Biri 3 aylık bebeği öldüresiye döver..! Biri 1 aylık bebeğini sobaya atarak yakar..! Biri 13 günlük bebeğinin mamasına zehir katar!! Biri 2.5 yaşındaki bebeğe tecavüz edip öldürür..! Toprak utandı su utanmadı.. Kefen utandı.. O masum tertemiz çocukları yıkayıp gömmekten insanlık utanmadı!! Sizinle aynı gökyüzü altında yaşamaktan nefes almaktan yorulduk artık.. Ne desek ne beddua etsek içimizdeki yangını, acıyı, öfkeyi söndüremez..
Vatan Caddesi yapılırken dere kenarında olan birkaç mahalle ve bostanlar yola gitti. Karakol veya Nahiye Müdürlüğü'ndeki memurlar, yıkımı evvelden haber vermez, bir ay kala "Haydi bu evi boşaltın" deyip sahiplerini müşkilata sokarlarmış. O zaman ev sahiplerinin çok beddua ettiklerini hatırlıyorum. O yol yapımı sırasında Rahmetli Menderes için; "Çok günler İstanbul'da kalır, sabahleyin Eyüp Sultan'a gider, namazı orada kılar, türbeyi açtırır, ziyaret eder ve Aksaray'a gelir, yolun hızlı yapılması için başında durur" derlerdi. Hatta kahvaltıyı bile orada ayaküstü yaparmış. İstanbul'un imarı için çok çalıştı.
Bir insana beddua mi edeceksin; “Allah seni aklın ve kalbin arasında bıraksın.” demeniz yeterli. Bu onu öldürmeye yeter de artar bile. Not: ( Haksız yere edilen her beddua sahibini bulur, lütfen az bir canına geçmeyen beddua etmesin. :))
Sonra ardı ardına beddualar sıralamaya başladı. Daha önce hiç duymadığım, işiteni dehşete düşüren, zengin bir beddua edebiyatı sökün etti. Bazılarını not etmeliyim diye düşündüm. Allah uyuz versin de tırnak vermesin, şeklindeki beddua favorim olarak başköşeye yerleşti. Allah uyuz versin de tırnak vermesin, ne demekti, ne korkunç bir işkenceydi kimbilir.
1
...
8bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.