Yusuf Sinan, Kürk Mantolu Madonna'yı inceledi.
Az önce · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kült . Iki uc gunde biter iki uc yılda bir okunur:) . Sabahattin Ali nin kaleminden . Okumamissan eksiksindir. Ne desem spoiler olacak. Oku.

Ceren, Öfke'yi inceledi.
4 dk. · Kitabı okudu · 49 günde · Puan vermedi

Olay geçişleri çok başarısız olaylar arası kopuk büyük bir şey bekliyorsunuz bu beklentinizi karşılamıyor boş vaktiniz varsa okumanız gereken bir kitap.

Hatice Kurtaran, bir alıntı ekledi.
7 dk.

İşte oruç giderken bizi her bakımdan bir nefs muhasebesine çağırarak gidiyor. Bunu yapmadıkça tuttuğumuz orucun eserinin gönlümüzde kalacağını ummak doğru olmaz, işte bunu bilmeli.
Tarih içinde, İslam varlığının en çetin şartlarında bulunduğu bu yüzyıl ve bu dönemlerde oruç ayı gelir ve bir zırh gibi bizi korur. Şimdi o gittikten sonra, onu yani bizi korur. Şimdi o gittikten sonra, onu yani oruç merhumunu ve onunla birlikte var olan bütün İslam mefrumlarını, İslam hayatını korumak da bize düşüyor. .
.

Samanyolunda Ziyafet, Sezai KarakoçSamanyolunda Ziyafet, Sezai Karakoç
Sevilay küçük, bir alıntı ekledi.
8 dk. · Kitabı okuyor

"İyi ve kötünün yan yana olduğu bir ordu savaş kazanamaz."

Çanlar Kimin İçin Çalıyor?, Ernest Hemingway (Sayfa 262 - Bilgi Yayınevi)Çanlar Kimin İçin Çalıyor?, Ernest Hemingway (Sayfa 262 - Bilgi Yayınevi)
Gizem Gündüz, bir alıntı ekledi.
8 dk. · Kitabı okuyor · Beğendi

Bir hayale esr olan insanlar delilerin en büyükleridir.

Yeşil Gece, Reşat Nuri Güntekin (Sayfa 176)Yeşil Gece, Reşat Nuri Güntekin (Sayfa 176)
Tuco Herrera, Kabil'i inceledi.
 8 dk. · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

- MOR MARMARA MERMERİNE İNATLA MER MARMARA MORMORU DİYECEK İSEN.... -

Yazarı daha önce birkez sözcü kitabevinin sitesinde görmüştüm tesadüf eseri gezinirken .. ama Eduardo Galeano ,Jorge Amado ve Vargas Llosa ( Konuk Sahaftan Mahir abi varol sen !!) gibi latin yazarları pek bir sevdiğim , siyasi görüşüm ve hayata bakış açımız kesişim kümesinde yer aldığından kellii bunu da bir araştırayım dedim .. girdim baktım kaynakçadan zibil gibi kitabı var .. yahu dedim bunu nasıl kaçırmışız.. neyse ocak ayı geldi çattı ankara da kitap fuarında kırmızı kedi de stant açmış .. son gün gittim açık havada kesilmiş karpuza taarruz eden kara sinekler misali( ilk gün gidenlerden olmayınız ..eğer ki 2 kitaba 5 i 1 yerde fiyatı ödemek istemiyorsanız =) )güzel bir indirimle ve kınanacak cesaretsizliğimle ( e bilmiyoruz kardeşim baklava alıp KEFİR içmekte var işin sonunda!!) indirimden 7 8 lira gibi komik fiyatlarla bu ve ölüm bir varmış bir yokmuş kitaplarını aldım temkin ile ...neyse geldik eve bir kaç gün bekledi tabii ..nesin vakfından da ziftlenmiştim tonla kitap ( AZİZ NESİN ÇOOOOOOOK BÜYÜKSÜN!).. erittim onları başladım bunu okumaya ölüm bir varmış... ile .. arkadaş konu çok güzel kurgu mükemmel .. white russian yapıyorum süt var votka var kahlua YOK!!! adam imla kurallarını konuşma çizgisini yemiş bitirmiş yok öle bişey bu herifin lügatta!! daha öncede yorumumda belirttiğim gibi : "Bu adamın açıklanamaz bir inat ve sebatla NOKTA yerine VİRGÜL kullanıyor oluşu , ruhumda bitmek tükenmez zelzelelere , gözlerime yuvalanan nurlu kataraktlara ve tekrar tekrar başa dönüp sayfa çevirmemden dolayı sağ elime çöreklenen bağımsız bir parkinson başlangıcına sebep oldu.." ilkten bir barışamadık kendisiyle .. kitabı bana satan kırmızı kedi yayınevindeki " al ölümü gör!" diyen kızında sülalesinin kulaklarını çınlattık bol bol... neyse hiç adetim olmamasına rağmen irana elçi gönderen israil misali 5 6 günde bitirdim kitabı..malülen emekli olmuştum imla ve yazım kurallarından dolayı ama damakta da "hafif kanlı iyi pişmişe yakın t bone steak ve şiraz' ın " o muhteşem tadını aldım.. ilk kez okuyacaklara not düşeyim ben yandım siz yanmayın .. sayfa sayısı bakımından hafif kitaplarla yazarın imla universe' ünü ( dünyasını ) önce bir algı sınırlarınıza sokun zira kendisi virgüllerin efendisi ...neyse kısa kes yeter halk ekmek kuyruğuna döndü burası diyenleri duyar gibiyim ..kitabımıza gelir isek ..

az buz alışmışsınızdır sanırım yorumlara .. açık kapı bırakmaktan yanayım her zaman .. spoiler yok rahat rahat oku şekerpare!!!

öncelikle belirteyim ki sonrasında altta yorumlarda kan davasına dönen yorumlar olmasın.. kitap , eski ve yeni ahitten (which are) : yani tevrat ve incilden yola çıkarak söz konusu "itikatın" YUMUŞAK KARNINA pek çok güzel soru ile yöneliyor.. adem ve havva ile başlayan yolculuk , kahramanımız kabil ' in yolculuğu ile yön verdiği maceraları ve zaman içerisinde yaptığı yolculuklar ile bizlere taşınıyor..babil kulesi , lut kavmi , nuh tufanı bunlardan akla ilk gelenler.. ve tabii bu sırada inanç ve judeo chritianism ( yahudi etkileşimli hristiyanlık ) limanlarını da BOL BOLBOMBALIYOR yazar.. olacakları bildiğim için şimdiden uyarayım.. MOR MARMARA MERMERİNİ inatla MER MARMARA MORMORU kıvamında yorumlayacaksanız ve sorgulamaktan yana değilseniz uzak durun ..