Gitmek zorunda mı kalmak zordu yoksa kalmak mı? Sanırım ben gitmeyi seçiyorum. Hiç değilse kalmanın verdiği bir duruş var..

Soner T, Lolita'yı inceledi.
2 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

“Lolita, hayatımın ışığı, kasıklarımın ateşi. Günahım, ruhum, Lo-li-ta; dilin ucu damaktan dişlere doğru üç basamaklık bir yol alır, üçüncüsünde gelir dişlere dayanır. Lo-li-ta. Şu ana kadar okuduğum en iyi kitap giriş cümlesine sahip kitaptır Lolita. Ve ben de etkisi o kadar fazla oldu ki kitabın bitmesini hiç istemedim. Kitabın konusunu bir ortamda söylediğinizde burun kıvıranların sayısı oldukça fazladır bunu okuyup kitabı paylaşanlar iyi bilirler fakat kitapta ki o duygu geçişleri ve yoğunluğu o kadar fazla ki insanı duvardan duvara vurabiliyor. Evet kitap beni fazlasıyla etkiledi Humbert Humbert e kah küfürler savurdum kah acıdım kah güldüm.. Bir çok kitap okudum ama Lolita hala 1 numarada ki yerini koruyor.

sinan, bir alıntı ekledi.
5 dk.

“Belki de...belki de...bir gün hiç beklenmedik bir yerde karşıma çıkmandan, ‘işte geldim’ demenden, ‘hadi gidelim buralardan’ demenden korkuyorum.”

Hayal Meyal, Tarık TufanHayal Meyal, Tarık Tufan
sultan dilber, Çatı'ı inceledi.
8 dk. · Kitabı okudu · 12 günde · 4/10 puan

Kitabın akıcılığını bir çatı katında geçmesine rağmen hiç sıkılmadan, heycanı azaltmadan, bitmesini beğendim hatta ikinci kitabı merak ediyor insan ama okuyacağımı sanmıyorum çünkü ensest ilişkiler beni fazla rahasız ediyor, sadece bir kitap deyip geçemiyorum malesef, böyle bi kitabıda tavsiye etmek istemem açıkçası.

Büşra, bir alıntı ekledi.
13 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Babam benim için "insan" olarak hemen hemen hiç mevcut değildi; yalnız "Baba" dedikleri mücerret bir mefhumun insan şeklinde görünüşüydü.

Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali (Sayfa 142)Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali (Sayfa 142)
Zehra, Gizemli Geçit Kapadokya'yı inceledi.
16 dk. · Kitabı okudu · 2/10 puan

Pek beğendiğimı söyleyemem puanım 2 neden karmaşık bir kitap yani 2 hafta önce okudum konusu silindi kafamdan hiç hatırlamıyorum kafamda hiç yer bırakmadı

Tutkulu bir aşkın hiçliğinde filizlendik
Büyüdükçe birimizi tanıdık tanıdıkça daha çok sevdik
Sevilmenin ne nasıl bir his olduğunu birbirimizde yaşadık
Güzel sevdik güzel yaşadık yaşadıkça mutlu olduk
Yeri geldi üzüldük Kırıldık incindik ama hiç bir zaman gitmedik gidemedik
Sanki bizi evvelde birbirimizin yazgısı yapmış Mevlâm
Duâ olduk âmin dedik

birasenur_, Beni Asla Bırakma'yı inceledi.
16 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kazuo Ishıguro Beni Asla Bırakma | #kitapyorumu
Herkese selaamlaar!! Yeni bir kitap yorumuyla sizlerleyim. bugün yorumlayacağım kitap #bizimbüyükchallengemiz kapsamında,
18. madde olan "daha önce hiç okumadığınız Nobel ödüllü bir yazarın kitabı" seçtiğim ve edebiyat aşığı kankamın önerdiği bir kitap.
Ishıguro, Beni Asla Bırakma kitabıyla 2017'de Akademi tarafından ödüllendirilmiş. Ayrıca kitabın film uyarlaması da varmış, "Never Let Me Go".
Ben bunu bilmiyodum ve filmi izleyeli baya uzun zaman olmuştu. Enyakın zamanda filmi de tekrar izleyeceğim.
Kitabın konusuna ufacık değinecek olursam, ıssız bir bölgede belirli bir amaç uğruna, Dünya'dan kopuk bir şekilde
yetiştirilen çocukları anlatıyor. Aslında bütün bu hikaye ana hatlarıyla da birlikte bize, orada kalan çocuklardan üçünün arasında geçen dramatik
bir aşk hikayesini anlatmakta.Distopik\ütopik bir roman olduğu söyleniyor, okuduğum yorumlarda. Distopik roman okumaya başlayacaklara güzel bir örnek olabilir.
Kitap, belki de yoğun olduğum bir döneme denk geldiği için bir hafta boyunca elimde sürünmüştü. Son iki gün eee artık bitirmeliyim diyerek başına oturdum ve kalkmadım.
Açıkcası, birinci kısımdan sonra olaylar daha da çok açıldığı için beni sarmaya başladı. Giriş ve gelişmeden de anlayacağınız üzerebeni çok tatmin eden ve aşşşırı derecede
beğendiğim bir kiyap olmadı. Ayrıntılar ve zamangeçişleri beni fazlasıyla sıktı.Bazı yerlerde koptuğum için sayfayı tekrar okumak zorunda kaldım. Diyeceksiniz ki neden bırakmadın?
Arkadaşlar birayşenur asla bir şeyi yarım bırakmaz.......
Önerebileceğim bir kitap mı bilemiyorum. Kafanız ve zamnınız boşken keyifli bir şekilde okuyabileceğiniz bir kitap ama bunu kesinlikle söyleyebilirim.
Kitapları asıl dillerinden okumayı çok isteyen ve bu duruma aaşşşırı imrenen biriyim ama çeviri çok güzeldi.
Benden şimdilik bu kadar, alıntılarla sizlereveda ediyorum. Siz bu kitabı okudunuz mu ya da okumayı düşünüyomusunuz? Şimdi neler okuyosunuz? Yorumlarda görüşelim.
Gü<el akşamlar dilerim herkesleer kendinize çiççek gibi bakınnn

Tuba Biçer, bir alıntı ekledi.
17 dk. · Kitabı okuyor

Hem aşk mutluluğunun ruhu neredeydi?
Thelma ‘ nın acı çekmesi beni şaşırtmamıştı çünkü aşka her zaman acı bulaşır...ama onun aşkı korkunç derecede dengeden yoksundu- aşkının hiç keyifli bir tarafı yoktu ; yaşamı tümüyle bi işkenceydi...

Aşkın Celladı ve Diğer Psikoterapi Öyküleri, Irvin D. YalomAşkın Celladı ve Diğer Psikoterapi Öyküleri, Irvin D. Yalom
Didem ÇELİK, bir alıntı ekledi.
19 dk. · Kitabı okuyor · Beğendi

Rüya manadan evvel, bir gün Be'nin rüyası geldi.
Kalbi hazır olduğunda Elif, Be'yi hissetti.
Bir his.
Bir köprü üzerinden ağır ağır yürüyerek karşı tarafa geçmiş gibi.
Ya da bir köprünün altından çok sular akmış gibi.
Bir kanat dokunmuş, bir rüzgâr esmiş de gecenin bir vaktinde uyanıp pencereden karşılara bakmış gibi. Hiç kimsenin duymadığı bir şeyi duymuş gibi.
Sanki büyük bir katta ol, denmiş de kader gerçekleşmiş gibi.

Cam Irmağı Taş Gemi, Nazan Bekiroğlu (Sayfa 11 - Timaş Yayınları)Cam Irmağı Taş Gemi, Nazan Bekiroğlu (Sayfa 11 - Timaş Yayınları)