Biz Tilkiler neyimizle meşhuruzdur? Eminim hepiniz"kurnazlığınızla"diyorsunuzdur Ama hayır! Asıl süper gücümüz burnumuzdur
Sayfa 53
Allah 'ın biz insanları, hangi yollardan geçirip mutluluğa kavuşturduğunu kimse bilemez.
Sayfa 156 - Ötüken Neşriyat, 7.Basım, NE MUTLU TÜRK ÜM DİYENE!Kitabı okuyor
Reklam
Gelgelelim, Beter, bize kısmetmiş. Ölüm, böyle altı okka koymaz adama, Susmak ve beklemek, müthiş Genciz, namlu gibi, Ve çatal yürek, Barışa, bayrama hasret Uykulara, derin, kaygısız, rahat, Otuziki dişimizle gülmeğe, Doyasıya sevişmeğe, yemeğe... Kaç yol, ağlamaklı olmuşum geceleri, Asıl, bizim aramızda güzeldir hasret Ve asıl biz biliriz kederi.
“Bence biz kör olmadık, biz zaten kördük, Gören körler mi, Gördüğü halde görmeyen körler.”
İşte biz, onca gencin sahip olmadığı için hayıflandığı bu kitabı yazmayı denedik.
Hikmet Benol
~ ❝ —Çocuk kalmak iyiymiş, biz de iyi kaldık albayım; medeniyet bizi bozamadı! ❞ ~
Sayfa 64 - Metis YayınlarıKitabı okuyor
Reklam
Hayatınız da duyduğunuz orta çaplı ve gerçekçi yalan neydi benim ki “biz bir aileyiz” 🍸
28 Şubat
"Nasıl olmuşsa bilmiyorum vurmuşlar bize biz vurmamışız"
Ahahahah aldığı her kitabı elinde sallayan:)her yerde paylaşan biz:)))(
Kısmen koleksiyon,kısmen kütüphanecilik gibi bir şeydi yaptığımız.Gösteriş merakımız yoktu.Kuralımız netti:Başkalarına hoş görünmek için hiç kitap almayacaktık.
Sayfa 197 - ArtemisKitabı okuyor
Reklam
295 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
29 günde okudu
Ondokuzuncu mektup
Mucize ise Hâlık-ı Kâinat tarafından onun davasına bir tasdiktir, ve "sadakte"hükmüne geçer. Resul'e (S.A.V) dava etmiş ki: " Ben şu kâinatın Hâllakının meb'usuyum. Delilim şudur ki: Müstemir adetini,benim dua ve iltimasımla değiştirecek. işte parmaklarıma bakınız beş musluklu bir çeşme
Mu'cizat-ı Ahmediye Risalesi - Ondokuzuncu Mektup
Mu'cizat-ı Ahmediye Risalesi - Ondokuzuncu MektupBediüzzaman Said Nursî · Envar Neşriyat · 201271 okunma
-…köyde yaşayan birinin görüş açısını gözünün önüne getirmeye çalış. Biz köyde ellerimizi çalışırken rahat kullanabileceğimiz bir duruma sokmaya çalışırız; bunun için tırnaklarımızı keseriz, bazen kollarımızı sıvarız. Oysa burada insanlar uzatabildikleri kadar uzatıyor ve elleriyle artık hiçbir şey yapamayacakları için kol düğmesi olarak fincan tabağı takıyorlar.. -kaba el emeğine ihtiyaç duymamalarının işaretidir. Akılları çalışıyor. -olabilir. Fakat biz köylüler işimizi yapabilecek hale gelmek için bir an önce karnımızı doyurmaya çalışırız.
Sayfa 49 - Türkiye İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okuyor
Güvende olmak istiyorsan BİZ'i temel alan değerleri yaşa ve yaşat; BİZ olarak gelişmeye devam ettiğin sürece güçlü ve güvende olursun!
Kırgınlığım bir gökyüzüne Kızgınlığım ise sana Hasretim ellerine de ellerini hissetmediğim andayım Kızgınlığım sana da pişman oluşum sana aşık olmama Sana inanmaya sana daha çok şiirler yazmaya Belki de biz ancak ve ancak sadece şiirlerin içinde buluşuruz çünkü gözlerin çok uzak ..
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.