Dilan Oktuay, bir alıntı ekledi.
Dün 03:54 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Birisi, din savaşlarını "kimin görünmez arkadaşı daha iyi diye insan öldürmek" olarak tanımlamıştı. Biz de bu görüşe katılmaya eğilimliyiz

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby HendersonUçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson
Vedat, bir alıntı ekledi.
06 May 14:52 · Kitabı okudu

7Cücelerden farklı olarak tıfıllara, hem kafalarında hem de göğüslerinde çıkan oldukça gür tüyler bahşedilmişti. 8Tüylere sahip olmak erkek tıfıllar için büyük bir avantaj sağlıyordu. 9Çünkü giydikleri altın kolyeler ve göğüs kısmı açık parlak gömlekler sayesinde dişi tıfılları kolaylıkla tavlayabiliyordu. 10Dişi tıfılların göğüsleri daha kıllıydı. 11Bu da Uçan Spagetti Canavarına uyduracağı binlerce komik hikaye için sağlam bir malzeme oluşturmuş ve Tanrıların katındaki komedi dünyasında yeni bir çığır açmasını sağlamıştı.

Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 27 - Altıkırkbeş)Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 27 - Altıkırkbeş)
Vedat, bir alıntı ekledi.
 27 Nis 12:38 · Kitabı okudu

10Sıkıldım.
11Gerçekten çok sıkıldım.
12Gerçekten çok çok sıkıldım
13Gerçekten çok çok çok sıkıldım
14(Yaklaşık 100 'çok'un ardından anlamını idrak edeceksiniz)

Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 23)Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 23)
Vedat, bir alıntı ekledi.
22 Nis 01:47 · Kitabı okudu

Bölüm 4
14 İkinci öneriyi hatırlayın: 'Öldürmek, yalan söylemek, aldatmak, çalmak gibi yanlış olduğunu zaten bilinen şeyleri yapma.' Bu kuralları illa taşları kazımamız gerek? 15 Evet, seni öldürebilirler, ama en azında iyi bir insan olarak öleceksin. 16 Dahası, ben bütün insanları eşit yarattım. 17 Ninjalar özlerinde korsanlar kadar iyi insanlar, 18 Ama Darwin tarafından aldatılıp, onun Bilimiyle kötü yola düştüler. 19 Asıl kızmanız gereken o iblis"
20 "Haklısın."
21 Güzel. 22 Şimdi kendine bir çekidüzen ver. Arkanı kolluyor olacağım. 23 Birşey daha var: 24 Gidip sözlerimi diğer insanlar arasında yaymalısın. 25 Bana duyulan inancı canlı tutmalısın. 26 Çünkü Karanlıkların Efendisi Darwin geri dönecek ve insanlığı yeniden tehdit edecek. 27 Onun bilimi dünyayı yok edebilir. 28 Pastafaryanlar buna hazırlıklı olmalı."

Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 86 - Altıkırkbeş Yayın)Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 86 - Altıkırkbeş Yayın)
Vedat, bir alıntı ekledi.
22 Nis 01:01 · Kitabı okudu

Bölüm 4
6 "Biliyorum ama ben bir tanrıyım. Bir takım sorumluluklarım var. 7 Gerçekten, dallamalara yardım eden bir tanrıya tapmak ister miydiniz?"
8 "Hayır"
9 "Demek öyle, işte siz gerçek birer dallamasınız"
10 "Doğru. Ama ben tövbe ettim 11 "Hata yaptığımı kabul ettim"
12 "Sen kardeşlerindem daha iyi davranıyorsun, ama hala yeterince iyi değilsin. 13 Mesela, Ninjaları öldürmeye bir son verin.

Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 86 - Altıkırkbeş Yayın)Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 86 - Altıkırkbeş Yayın)
Vedat, bir alıntı ekledi.
22 Nis 00:45 · Kitabı okudu

Bölüm 4
1 Kaptan Black Bob, bir Ninja saldırısına karşı güç bela zafere ulaştıktan sonra gemisine geri döndü. 2 Çok sayıda tayfasını kaybetmişti ve çok mutsuzdu. 3 Dua etmeye başladı: "Ey leziz Uçan Spagetti Canavarı, bu yıkımın bizim hatamızın sonucu olduğunu anlıyorum. Ama bilmek istiyorum, nerede yanlış yaptık?"
4 "Korsanlar yozlaşıp, Pastafaryanlığın doğru yolundan ayrıldılar.
5 Beni dinlemeyenleri cezalandıran bir Tanrı olmadığımı bilirsiniz. Ama sizi koruyacak da değilim" cevabını verdi Uçan Spagetti Canavarı. 5 "Bu hala kulağa çok alçakça geliyor."

Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 86 - Altıkırkbeş Yayın)Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 86 - Altıkırkbeş Yayın)
Murat, bir alıntı ekledi.
02 Nis 14:33 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Fizikte yakın zamandaki en heyecan verici gelişmelerden biri, tüm atomaltı parçacıkların mikroskobik boyutlarda titreşen sicimler olarak tanımladığı sicim teorisi. Bu bariz bir şekilde doğru bir teori ama ismi yanlış konulmuş. Makarna Teorisi'ne göre, O evrendeki tüm maddeyi kendi titreyen görüntüsünde yarattı. Siz, ben, Dünya, yıldızlar...Hepimiz trilyonlarca küçük, titreşen makarnadan, geniş ruhlu yaratıcımızın mikroskobik kopyalarından yaratıldık. Boyoh Boyardi ve Ramen!

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 145)Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 145)
Li-3, bir alıntı ekledi.
20 Mar 01:13 · Kitabı okudu · Beğendi

HAYAT

İçindekiler

Kaynamış su
"Sicimden" yapılmış temel parçacıklar
Tuz

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 61 - 6:45)Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 61 - 6:45)
Li-3, bir alıntı ekledi.
 16 Mar 17:08 · Kitabı okudu · Beğendi

En barışçıl din, Pastafaryanizm:)
Hristiyanlık dinlerin Rambo’su gibi gözüküyor, Haçlı seferleri, engizisyon, çeşit çeşit kanlı isyanlar, İspanyol istilacılar... listenin neredeyse sonu yok. İsa, o büyüleyici Yodavari tarzıyla, “Ama üstlerinde hüküm sürmediğim o düşmanları buraya getirin ve
gözlerimin önünde doğrayın,”(Luka 19:27) dediğinde, insanların bu cümlenin mecazi bir anlamı olabileceğini düşünmediklerini söylemek yeterli. Yahudiler ve Müslümanlar da pekiyi şeyler yapmadılar ve çalışmaları hala sürüyor. Budistler bile Çin’de savaştılar. Böylece kanıtlara bakarak dinin oldukça korkutucu ve vahşi olabileceğini görüyoruz. Öte yandan FSM’izmden kaynaklanan herhangi bir ölüme dair hiç kanıt yok, bu da FSM’izmin olabilecek en düşük ölüm oranına sahip olduğunu gösteriyor. Ve eğer bu doğruysa, FSM’izmin en barışçıl din olduğuna dair çok güçlü bir kanıtımız var demektir.

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 45 - 6:45)Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 45 - 6:45)
Li-3, bir alıntı ekledi.
16 Mar 16:08 · Kitabı okudu · Beğendi

Hummer mı O_O
Cinsel seçilimin arkasındaki temel fikir, her türde, cinsiyetlerden birinin, genellikle dişinin, belli kriterlere dayanarak karşı cinsten bir üyeyi çiftleşmek için seçmesi ve bunun tüm türün üzerinde seçici bir baskı yaratıyor olması. Cinsel seçilim erkek
kuşların parlak tüylerine, koçların, geyiklerin, keçilerin ve diğer toynaklıların etkileyici ritüelvari düellolarına ve Hummer ciplerin çoğunlukla kısa boylu çirkin erkekler tarafından sürülmesine bir açıklama getiriyor. Kısaca doğal seçilim için cinsiyet fark etmezken, cinsel seçilim aynı cinsiyetten bireylerin üstünlük mücadelesine dayanıyor. Modern dünya adına, meclisin bu gerici ve seksist yaklaşımı yasaklayan bir kanun çıkarmasını öneriyorum.

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 42 - 6:45)Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 42 - 6:45)