Li-3, bir alıntı ekledi.
Dün 01:13 · Beğendi

HAYAT

İçindekiler

Kaynamış su
"Sicimden" yapılmış temel parçacıklar
Tuz

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 61 - 6:45)Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 61 - 6:45)
Li-3, bir alıntı ekledi.
 16 Mar 17:08 · Beğendi

En barışçıl din, Pastafaryanizm:)
Hristiyanlık dinlerin Rambo’su gibi gözüküyor, Haçlı seferleri, engizisyon, çeşit çeşit kanlı isyanlar, İspanyol istilacılar... listenin neredeyse sonu yok. İsa, o büyüleyici Yodavari tarzıyla, “Ama üstlerinde hüküm sürmediğim o düşmanları buraya getirin ve
gözlerimin önünde doğrayın,”(Luka 19:27) dediğinde, insanların bu cümlenin mecazi bir anlamı olabileceğini düşünmediklerini söylemek yeterli. Yahudiler ve Müslümanlar da pekiyi şeyler yapmadılar ve çalışmaları hala sürüyor. Budistler bile Çin’de savaştılar. Böylece kanıtlara bakarak dinin oldukça korkutucu ve vahşi olabileceğini görüyoruz. Öte yandan FSM’izmden kaynaklanan herhangi bir ölüme dair hiç kanıt yok, bu da FSM’izmin olabilecek en düşük ölüm oranına sahip olduğunu gösteriyor. Ve eğer bu doğruysa, FSM’izmin en barışçıl din olduğuna dair çok güçlü bir kanıtımız var demektir.

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 45 - 6:45)Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 45 - 6:45)
Li-3, bir alıntı ekledi.
16 Mar 16:08 · Beğendi

Hummer mı O_O
Cinsel seçilimin arkasındaki temel fikir, her türde, cinsiyetlerden birinin, genellikle dişinin, belli kriterlere dayanarak karşı cinsten bir üyeyi çiftleşmek için seçmesi ve bunun tüm türün üzerinde seçici bir baskı yaratıyor olması. Cinsel seçilim erkek
kuşların parlak tüylerine, koçların, geyiklerin, keçilerin ve diğer toynaklıların etkileyici ritüelvari düellolarına ve Hummer ciplerin çoğunlukla kısa boylu çirkin erkekler tarafından sürülmesine bir açıklama getiriyor. Kısaca doğal seçilim için cinsiyet fark etmezken, cinsel seçilim aynı cinsiyetten bireylerin üstünlük mücadelesine dayanıyor. Modern dünya adına, meclisin bu gerici ve seksist yaklaşımı yasaklayan bir kanun çıkarmasını öneriyorum.

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 42 - 6:45)Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 42 - 6:45)
Li-3, bir alıntı ekledi.
16 Mar 14:34 · Beğendi

Evrim ve lahana
Evcil lahana, brokoli, karalahana, karnabahar ve brüksel lahanasının gerçekten ortak bir yaban lahanasından türediğine inanacak olsaydık, seçilimin, doğal olsun, yapay olsun fark etmez, birkaç bin yılda bundan daha iyi bir iş çıkarması gerekmez miydi? Cevap, ağzına zorla brüksel lahanası tıkıştırılmış çocukların ekşimiş yüzlerinde gizlidir. İşte Evrim’e bir darbe daha.

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 36 - 6:45)Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 36 - 6:45)
Li-3, bir alıntı ekledi.
16 Mar 14:05 · Beğendi

Mizahşör Tanrı
Uçan Spagetti Canavarı ornitorenki yarattı çünkü, bilimadamlarının aksine, O’nun bir mizah anlayışı var. Tanrılardan görmeye pek alışkın olmadığımız bir şey - ve birisi haksızlığımı ispat edene kadar, teorim budur.

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 37 - 6:45)Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 37 - 6:45)
Li-3, bir alıntı ekledi.
16 Mar 13:52 · Beğendi

Ornitorenk :D
Birisi bana “ördekgagası”nın hangi standartlara göre uyumlu sayıldığını açıklayabilirse, herhalde ornitorenkin niçin gezegende ördekgagasına sahip tek memeli hayvan olduğunu da söyleyebilir. Ornitorenkler kendilerini yerel ördek ahalisine sevdirmeye mi
çalışıyorlar? Komik olduklarını mı düşünüyorlar? Ne halt yemeye gagaları var bu hayvanların?

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 34 - 6:45)Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 34 - 6:45)
Li-3, bir alıntı ekledi.
16 Mar 13:39 · Beğendi

Evrim
Evrim herhangi bir şekilde benim hayatımı daha tatmin edici hale getirecek mi? Evrim soframa yemek koyabilir mi? Dünyayı küresel ısınmadan koruyacak mı?
Yukarıdaki tüm soruların yanıtı kocaman bir Hayır. Peki niçin? Çünkü Evrim ancak bir denizaltıdaki sineklik kadar faydalı.

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 34 - 6:45)Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 34 - 6:45)
Li-3, bir alıntı ekledi.
16 Mar 13:33 · Beğendi

Dua
Ya bütün o dualar yanlış Tanrı’ya edildiyse veya bir şekilde onu sinirlendirdiyse? Ya basit bir göz bandı veya bandana takmamız, FSM’nin dualarımıza yanıt vermesi için yeterliyse?

NOT: FSM(Uçan Spagetti Canavarı)

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 31 - 6:45)Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 31 - 6:45)
Li-3, bir alıntı ekledi.
16 Mar 00:53 · Beğendi

Deneme sürüşü
Bizi otuz günlüğüne deneyin. Eğer bizden hoşlanmazsanız, eski dininiz sizi seve seve geri kabul edecektir.
RAmen.

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 14 - 6:45)Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 14 - 6:45)
Li-3, bir alıntı ekledi.
16 Mar 00:32 · Beğendi

Vuuu huuuuu
Size Cennet'imizden bahsetmek isteriz, ki içinde bir striptizci fabrikası ve dev bir bira volkanı da bulunuyor.

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 13 - 6:45)Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 13 - 6:45)