Nesrin Korkmaz, bir alıntı ekledi.
30 dk. · Kitabı okuyor

Hz. Eyyub
Gerçekten de Rahma her sabah, gün aydınlandığı sırada kalkıyor, çalı çırpılarla yaktığı ateşte su ısıtıyor bu suya daldırdığı bezle Hz Eyyub'un akmış yaralarını büyük bir sabırla temizliyordu.Bütün bir gece vücudunun ateşi ile yanmış olan Hz. Eyyub ancak o zaman rahat bir nefes alıyordu. Gözlerini Rahma'nın üzerinde dolaştırarak hep aynı şeyi söylüyordu.
-Etim dişlerim arasında ya Rahma, canım avuçlarıma konmuş. Bana bu sabah da Allah'ın izniyle hayat verdin ey benim ömrümün tatlı rüzgarı.. (Bu cümle Tevratta aynen mevcuttur)

Allah'ın Gazapları (4 Cilt), Ragıp Şevki Yeşim (Sayfa 237 - Cilt-2 , Akpınar)Allah'ın Gazapları (4 Cilt), Ragıp Şevki Yeşim (Sayfa 237 - Cilt-2 , Akpınar)
Zafer, bir alıntı ekledi.
33 dk.

İbn Ebü’l-Fazl el-Mürsî (rahimehullah) demiştir ki: “Kur’an, öncekilerin ve sonrakilerin ilmini içinde toplamıştır; şöyle ki onları hakiki bir ilimle ancak Kur’an’ın sahibi Allah bilir. Sonra, Allah Teâlâ’nın kendi zatına tahsis ettiği ilimler hariç, Kur’an’daki ilimleri Resûlullah (sallallahu aleyhi vesellem) bilir. Sonra ondan bu ilimlerin büyük bir bölümünü sahâbe-i kirâm efendilerimiz aldı. Onların ilimde en üstün olanları, dört halife, İbn Mesud ve Abdullah b. Abbas’tır (radıyallahu anh). Hatta İbn Abbas (radıyallahu anh) şöyle demiştir:

‘Eğer devemin bağını kaybetsem, onu (nasıl bulacağımı gösteren ilim ve işaretleri) Kur’an’da bulurdum.’”

Bahrü'l-Medid Cilt 1, İbn Acîbe el-HasenîBahrü'l-Medid Cilt 1, İbn Acîbe el-Hasenî
Hasibe^^, bir alıntı ekledi.
36 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazı kitaplar, gerçek yaşamdan daha duyarlı, daha büyük boyutlara götürüyor beni.

Çocukluğun Soğuk Geceleri, Tezer Özlü (Sayfa 60)Çocukluğun Soğuk Geceleri, Tezer Özlü (Sayfa 60)
gülay çetkin, Günübirlik Hayatlar'ı inceledi.
40 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

yazar alanında okuyucuların ozellikle alan eğitimi alan okuyucular için kolay anlaşılabilen ve faydalı eserler veriyor. bu kitapta da toplumun farklı kesimlerinden insanlarla yaptığı terapi çalışmalarından bahsetmiş. eserlerinin büyük çoğunlukla herkes tarafından anlaşılsa asıl alan çalışanları için okunması faydalı olabilecek kitaplar olduğunu düşünüyorum. bu eserde de okuyucular mutlaka bir şeyler bulabilir kendinden ancak alan çalışanları iin daha ok bilgiiçeriyor.

Sn, bir alıntı ekledi.
 43 dk. · Kitabı okuyor · Beğendi

“Bana korkak, bana zalim diyorsun. Hâlâ anlamıyorsun ki ben korkağım, ben zalimim.” varlık itham edilir mi? Bu ne büyük gaflet!

Varolmak, Nurettin Topçu (Sayfa 33)Varolmak, Nurettin Topçu (Sayfa 33)
C. Ömer Karalar, bir alıntı ekledi.
44 dk.

"Kadınlar" dedi usulca. "Kadınlar bazen hayatımızın en önemli varlıkları olurlar."... "Aşk da öyle. Bazen hayatı sadece sevdadan ibaret zannederiz. Büyük hatadır, çünkü kadınların cazibesi de, aşkın tesiri de geçicidir. Ama hep kalacağını düşünürüz. Çünkü tarif edilemeyecek bir haz verir bize. O derin sızıyla lezzetlenmiş bir haz. Ama geçer, ne kadar güçlü ne kadar yıkıcı olursa olsun bütün aşklar biter... Kaderlerini aşkın üzerine kuranlar eninde sonunda bedbaht olurlar.

Elveda Güzel Vatanım, Ahmet Ümit (Sayfa 340 - cep boy)Elveda Güzel Vatanım, Ahmet Ümit (Sayfa 340 - cep boy)
Büşra Uçar, bir alıntı ekledi.
51 dk.

Varlığı büyük boşlukları dolduracak mahiyette değildi; fakat yokluğu müthişti...

Kuyucaklı Yusuf, Sabahattin AliKuyucaklı Yusuf, Sabahattin Ali
Elife Betül Kök, bir alıntı ekledi.
52 dk. · Kitabı okuyor

Zira coğrafya, itaat edilmesi gereken büyük bir gerçektir.

Tarihimiz ve Biz, İlber Ortaylı (Sayfa 32)Tarihimiz ve Biz, İlber Ortaylı (Sayfa 32)
Nesrin Korkmaz, bir alıntı ekledi.
57 dk. · Kitabı okuyor

Hz. Eyyub
Ey benim ömrümün meyve veren ağacı! Ey gecelerimi aydınlatan büyük yıldız! İşte Allah şahidim olsun ki, yüzyıllar boyunca gelip geçecek olan kadınların en merhametlisi olarak anılacaksın. Madem ki benim iğrenç hayatımın içinden çıkmak istemiyorsun, kal, benimle beraber, acı, tatsız, kötü ve ıztırap dolu bir hayatı sürüklemeye hazırlan!

Dip Not: Hz Eyyub'un eşi Rahma'dır. İslam alemi bu kadını Rahime olarak anar. Merhametli, şefkatli, esirgeyici anlamına gelen rahim kelimesinden doğma olan Rahime pek çok Türk kızına da verilmiş isimdir.

Allah'ın Gazapları (4 Cilt), Ragıp Şevki Yeşim (Sayfa 230 - Cilt-2 , Akpınar)Allah'ın Gazapları (4 Cilt), Ragıp Şevki Yeşim (Sayfa 230 - Cilt-2 , Akpınar)