Nesli, Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule'yi inceledi.
 2 saat önce · Kitabı okudu · 7 günde · 10/10 puan

Spoiler içerir...
Yüzük kardeşliğini dağıttık derken, Boromir’in "Frodo'dan yüzüğü almaya çalıştım, Çok üzgünüm. Cezamı çektim." Diyerek ölmesiyle Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule yolculuğumuz başlıyor ama ne yolculuk…
Gruplara ayrılıyoruz artık. Frodo ve Sam bir tarafta Aragorn ve Gandalfgiller bir tarafta . Bir görünüp bir kaybolan Gandalf, ha yakalandı de yakalandı diye peşlerinden koştuğum Merry ve Pippin, buluşun artık herkes toplansın dediğim Aragorn ve Legolas…

Ben mi anormal derecede yaşadım kitabı yoksa, bu evreni tadanlar için normal bir davranış tipi mi bilemiyorum ama emin olun o ormandaki çalı çırpılar kollarımı çizdi, o havanın ağaçlardan görünmeyen kasveti içimi darladı, orkların mızrakları arasında yaşam mücadelesi vermekle beraber Saruman'ın yanına gittiğimde iki çift laf edip masaya yumruğumu vurduğum bir maceraya dahil oldum. Ormanda karşıma çıkan herkese temkinli yaklaşmaya başladım. Ağaçsakal bizimkilere içecek uzattığında bile tam içerlerken yabancılardan bir şey yiyip içmeyin diye öğretilmedi misize diye serzenişte bulunasım gelmedi değil. Dostlarımın ne zaman yardıma ihtiyacı olsa kitaptan elimi uzatıp kurtarasım geldi, sanırım bir çizgi film de vardı bu şimdi hatırlayamıyorum.

Kızsam mı sevsem mi, acısam mı, bağrıma mı bassam diye debelendiğim bir Gollum var ki Faramir'in eline düştüğünde yaşadığı acı, çaresizlik içimi burktu. Soğuk havada avcuma aldığım kedi şevkati gösteresim geldi. Neyse dağ bayır geçitler vs ilerliyoruz, o kaçtı bu kurtuldu derken o da ne Shelob Frodo'yu zehirliyor ve Frodo’nun öldüğünü okuyorum, inanmak istemesem de kulaklarımda geberdi Frodo geberdi diye sesler yankılanıyor ve ölmediğine inanmaya başlıyorum. İki kule maceramızın sonunda Frodo'nun bayılmış olduğunu öğrenerek rahatlasam da sonuçta düşman elinde kalıyoruz.

Heyecanlı hevesli keyifli şaşkın bakışlarla okuduğum başka kitap oldu mu hatırlayamıyorum ama kesinlikle canım sıkıldığında rastgele açıp hoppp ormanların arasında dostlarımla vakit geçirebileceğim muhteşem bir kitap.
Bana bu keyfi bahşettiğiniz için çok teşekkür ederim sevgili mithrandir21 | Uğur ve sevgili Mithril / Danny , çok mutlu oldum :)

Hermann Hesse
Ancak tükenmişsek, artık acı çekme kabiliyetimizin sonuna değin acı çekmişsek ve yaşamın bütününü kor gibi yakan tek bir yara olarak hissediyorsak, eğer çaresizlik soluyorsak ve umutsuzluğun ölümlerini ölmüşsek, işte o zaman okumalıyız Dostoyevski’yi.

AŞK ÖTESİ
Sevgi;
katlanmak
ilgilenmek
beslemek
cesaretle yaklaşmak
ödün
ve
özveride bulunmak
bir de paylaşmak ise eğer
ben seni sevmenin de ötesinde seviyorum o zaman!

Aşk;
yalnızlık
sensizlik
çaresizlik
yetersizlik
acizlik tutkuya tutsak olmak
ve bir de acı çekmek ise eğer
ben sana aşık olmaktan da öte aşığım o zaman!
Sevda;
çekmek
taşımak
aramak
bulamamak
ulaşamamak
ve
bir de karanlıkta gezmek ise eğer
sevdadan da öte, ben sana KARA SEVDALlYlM o zaman

Betül, bir alıntı ekledi.
9 saat önce · Kitabı okuyor

Hayaller sadece avunmak, çaresizlik duygumu kısa bir süreliğine dindirmek içindi...

Son Ada, Zülfü LivaneliSon Ada, Zülfü Livaneli
Carnival of Rust, bir alıntı ekledi.
9 saat önce

Kendisini ağlamanın kıyısına getiren çaresizlik ve şuursuzluk duygu mücadele ederken elinde olmadan kendisini kabahatli bir çocuk gibi hissetti.

Tanrı'nın Formülü, Jose Rodrigues Dos SantosTanrı'nın Formülü, Jose Rodrigues Dos Santos
Mavikitapseverr, bir alıntı ekledi.
16 saat önce · Kitabı okuyor

Çaresizlik, sükut ve korku. Çocukluğumda, masallardan çaldığım oyunlar. Korku ve ümitsizlik anında gözlerini kapat ve bir süre öyle bekle. Sonra içtenlikli dualar et. Gözlerini yeniden açtığında her şey değişmiş olacak.

Kraliçenin Pireleri, Tarık Tufan (Sayfa 23 - Profil kitap)Kraliçenin Pireleri, Tarık Tufan (Sayfa 23 - Profil kitap)
Feyza Gülbin Soylu, bir alıntı ekledi.
20 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Napıyorsun Simon?", dedi kendi kendine. "Adam belki de çaresizlik içinde ölüyor, sen ise korkuyu düşünüyorsun. Yankesicilerden korkacak kadar zengin mi oldun?

İnsan Neyle Yaşar, Lev Nikolayeviç Tolstoyİnsan Neyle Yaşar, Lev Nikolayeviç Tolstoy
Gülnare, bir alıntı ekledi.
21 saat önce · Kitabı okuyor

İslamiyet ile pek karıştırırlar;
Din karşıtlarının da söylediği gibi, şirk dininin ana unsurları, cehalet, korku, ayrımcılık, sermayedarlık ve bir sınıfın insanlarını diğer insanlara karşı üstün tutmaktır. Din karşıtlarının bu değerlendirmesi, hak din için değil, şirk dini için doğrudur. Doğru olan bir şey daha vardır ki, o da şirk dininin, zillet, sıkıntı, çaresizlik ve cehalet içinde yüzen halkları, içinde bulundukları durumun kendileri, ataları ve çocukları için ilahî bir takdir olduğuna inandıran ve buna teslim olmaya çağıran bir uyuşturucu görevini görmesidir.

Dine Karşı Din, Ali ŞeriatiDine Karşı Din, Ali Şeriati
Meomisse, bir alıntı ekledi.
22 saat önce · Kitabı okudu · 9/10 puan

Çaresizlik yüzünden birçok şeyin anlamı kayboluyor. Sen olmadıktan sonra sana yazılan mektup ne işe yarar?

Korkuyu Beklerken, Oğuz AtayKorkuyu Beklerken, Oğuz Atay
Veysel Kadir Şeker, bir alıntı ekledi.
Dün 19:14 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ah,insan nasıl çıldırmaz nasıl
bir çaresizlik,
bir umutsuzluk sarmış her yanı..

Divan, Turgut UyarDivan, Turgut Uyar