Sema Nur Aydın, bir alıntı ekledi.
 22 Nis 02:09 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Alengirli yıl sonu konuşmalarının aranan kişisi 'DumbledoГe'
"Eğer hedeflerimiz aynıysa, kalplerimiz de açıksa, alışkanlık ve dil farklılıkları hiçbir şey ifade etmez."
"Ben önümüzde karanlık ve zor bir dönem olduğuna inanıyorum - hayatımda yanılmış olmayı hiç bu kadar kuvvetle umut etmemiştim."
~ vee efsane Cedric Diggory'yi hatırlayın tiradı~

Harry Potter ve Ateş Kadehi, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 651 - YKY)Harry Potter ve Ateş Kadehi, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 651 - YKY)

Ben hala ellerinde balonu,koşan yaramaz kız çocuğu
Hala başımın okşanmasını bekliyorum
Babamın işten gelmesini gözlüyorum yollarda
Hala lolipop yiyorum
Salıncakta sallanıyorum gizli gizli
Hala Cedric izliyorum
İçimde hiç büyümeyen bu çocuk poşetten uçurtma uçuruyor
Hala salça ekmek yiyorum büyüyemiyorum

Afruz seyidova, Küçük Lord Fauntleroy'u inceledi.
06 Mar 21:28 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kitabda Cedric adlı 8 yaşında anası ile birlikde Amerikada kasıb yaşayıb xoşbext olan möhteşem tesvir edilen uşaqdan behs edir. Atası Cedric balaca olanda ölür ve babası Cedricin atasını anası ile evlendiyi üçün övladlıqdan silir çünki Cedricin anası Amerikalı idi ve İngilis olan Kont bunu qebul etmeyen biri idi. Kont qeddarlığı ile hamını özünden uzaqlaşdıran, öz uşaqlarını bele sevmeyen biri idi taki Cedrici tanıyana qeder. Cedric ise çox saf,xeyrixah bir uşaq idi. Bir gün bir vekilin gelişi ile Cedricin heyatı tamamile deyişir. Lord olmaq üçün tek varis olan Cedrici babası olan Kont öz şatosuna çağırır. Cedric babası ile tanış olduqdan sonra babasını hamının gözünde deyişmeye başlayır ve sözün esl menasında babasını yaxşı insan etmeye nail olur. Ve şatoda olan bütün hadiseleri kitabı oxuyaraq şahid ola bilersiniz. Burdan öyrendiyim böyük mena ‘ bir insan pis ola biler hamı onu pis tanıya biler amma siz ona hamının baxdığı terefden baxmadığınız zaman, o insanın yaxşı olacağını düşündüyünüz zaman herşey deyişer. Artıq o insan ferqli baxışlar görmeye başlar ve ferqli olmağa çalışar’. İnsanlara qarşı ön yarğılı olmayın.

Cedric derki
İtiraf etmeliyim 8 yaşındaysanız ve dişleriniz sağlamsa hayat gerçekten çok güzel.

Şüheda Büşra, Harry Potter ve Ateş Kadehi'yi inceledi.
16 Şub 09:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Serinin dördüncü kitabında aşk karmaşaları oluyor, kıskançlıklar, tehlikeli görevler ve düşmanla yüzleşme, sevdiğin bir insanın (Cedric Diggory senin için asamız hiç inmedi) ölümünü görmek.. Öyle ki kitap yavaşça değil, artık hızla çocuk kitabı etiketini eritiyor ve acıyı dilimize bırakıp yeni acılara, zorluklara kapı açıyor.. Ateş Kadehi ondan bir yudum okuyanı içine hapsediyordu..

Feyza İrem, bir alıntı ekledi.
13 Şub 13:57 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Çok çabuk olup bitti" diye mırıldandı Cedric. "Tek düşündükleri bu, ah şu gençler! Her şeyin daha yeni başladığının farkında bile değiller."

16.50 Treni, Agatha Christie16.50 Treni, Agatha Christie
Zeys_, bir alıntı ekledi.
08 Şub 20:23 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

‘’Cedric’i hatırlayın. Gün gelir de doğru olanla kolay olan arasında seçim yapmanız gerekirse eğer, iyi kalpli, yardımsever ve cesur bir çocuğa, sırf Lord Voldemort’un yoluna çıktığı için neler olduğunu hatırlayın. Cedric Diggory’yi hatırlayın.’’

Harry Potter ve Ateş Kadehi, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 651 - Albus Dumbledore)Harry Potter ve Ateş Kadehi, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 651 - Albus Dumbledore)