sitare, Momo'yu inceledi.
 17 Mar 21:03 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

Biz insanlar zamandan tasarruf yaparak neyi elde ediyoruz sahi ? Ya da gerçekten elde ettiğimiz birşeyler var mı? Kitap zamanın sermaye gibi kullanılmayacağını tokat gibi vuruyor okuyan yetişkinlerin yüzüne. Neden mi ? Yaşam serüveninde bir döngü içerisindeyiz ve farklı yollara girdikçe birşeyler bizlerin sebep olması ile bizden yok olup gidiyor. Maneviyat paylaşma duygusu vs. gözümüzde biriktirilen ve ileride rahat rahat yasayabilecegimiz olgular haline geliyor , bizi biz yapan degerleri bize iyi gelen anları bile sermaye haline dönüştürüp o güzelim anları lüks haline getiriyoruz ki ne zaman kullanacağımız bile belli olmadan belki de yasayamayacagimiz bir zaman dilimine bırakılıyor. ilerisi hep ilerisi peki ya suan suani doya doya dolu dolu ne kadar yaşıyoruz ? Gözümüzü açıp kapadigimiz zaman dilimi içinde ne kadarını kendimize ve çevremize iyi gelecek şekilde yaşıyoruz ki...Yetişkinler farkında olmadan kendini duman adamlara teslim eder oldu .Duman adamlarsa kişilere hırsı lüksü geleceği vaat eden ama bu göz boyamanin ardından her gününü kasvetli bir hale sokan sömürü mekanızmaları. .. Çalış çalış çalış ruhun doyumunu samimiyeti hiçe sayan insanı yabancılaştıran bir düzene sokan ahhh o duman adamlar öyle çok sızdılar ki icimize duman gibi yayıldılar yayılıyorlar dünyamıza... Ve en çok zarar gören yine çocuklarımız oldu. Onlar en büyük düşmanları duman adamların çünkü onlar kadar olanları masumane goren ve net anlayan yoktu bu varoluşta ...
" oyunları onlara bakıcıları öğretiyor ve bu oyunlar hep yararlı bir hizmet şeklinde oluyordu. Ama bu şeyler olurken de bazı şeyleri unutmalari gerekmisti: sevinmeyi, hayal kurmayı ve heyecanlanmayı unuttular .Çocukların yüzleri yavaş yavaş küçük birer zaman tasarrufçusuna benzemeye başladı. Kendilerinden beklenen şeyleri asık yüzle, can sıkıntısıyla ve düşmanca tavırlarla yapıyorlardı. Kendi hallerine bırakıldıkları zamanlardaysa ne yapacaklarını bilemiyorlardı . Akıllarına hiçbir şey gelmiyordu."

Umarım bizlerde icimizdeki momoyu hep yasatırız . Umarım zamanımızı çaldırmaya müsade etmediğimiz yarınları yaşarız ve her bir ebeveyn kendi evladının momosu olur.

Kitap bana Cem Yılmaz' ın Arif V 216 filmini hatırlattı. Değindikleri konulurdan olsa gerek hep aynı konulardan muzdaribiz varsın dünya değişmesin biz kendi dünyamızı değiştirelim umutlu yarınlara. ..

Kitabı kapattığınızda alıp karşınıza birini derin muhabbetler kurmak bir aksam üstünün tadını çıkarmak istiyorsunuz. Paylaşma hissinin cok büyük bir değer olduğunu ört pas ettigimiz o yerinden çıkartıyor. İyi okumalar dilerim.

İ.dem, bir alıntı ekledi.
04 Mar 00:32 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yahşi Batı’da hiç atlı sahnem yoktu. Bir provada sordular.
“Zafer abi, at binebiliyor musun?”
Benim yerime Cem Yılmaz cevapladı:
“Zafer abim çok iyi at biner ama bir kusuru var, attan inemez...”

Haşırt Dı Bilekbord, Zafer Algöz (Sayfa 102)Haşırt Dı Bilekbord, Zafer Algöz (Sayfa 102)
Adem Kangül, Veronika Ölmek İstiyor'u inceledi.
 01 Mar 17:50 · Kitabı okudu · 2 günde · 3/10 puan

Bir kitabı okurken o kadar sıkıldım ki, o kadar bunaltti ki beni anlatamam. Kitabı kac kez bırakmak istedim. Ama ya sabır dedim devam ettim.

Yazarın okuduğum ikinci ve son kitabı. "Simyacı" kitabı da herkesin methiyeler dizmesine karşın beni içine çekemeyen ve benim begenmedigim bir kitapti.

Veronika ölmek istiyor kitabı da aynı şekilde koskocaman bir hayal kırıklığı. Ilk defa bir kitap bitti diye sevindim.

Kitabı beğenenler muhakkak olacaktır. Ki olmuş da. Ama şöyle bir durum da var maalesef. Misal, Cem Yılmaz konuştu mu hemen herkes güler komik bir şeyler söyleyip soylemedigine bakılmaksızın hem de. Çünkü Cem Yılmaz çok büyük bir şovmen, Türkiyenin en büyük komedyeni algisi vardır. Sanırım Coelho için de aynı şey söylenebilir. Simyacı eseriyle mükemmel, başucu, harikulade bir eser yorumlarini her yerde görmek mümkün. bu yüzden de Coelho için de abartılı denecek kadar ovguler yazıldı. benim fikrimce kesinlikle ama kesinlikle hak etmiyor. Ki 3 Cengiz Aytmatov kitabını ardı ardına okuduktan sonra bunu gönül rahatligiyla söyleyebilirim.

Zaten kitabın arka kapağında Abd gazetelerinde yayımlanan reklam kokan yazılar varsa o kitap bana hiç mi hiç ilgi çekici gelmemiştir.
Kitabı anlatmaya gerek görmüyorum. Görüyorsunuz anlatmaya gerek yok :))

Sonuç olarak bugünkü yemekten hiç bir tat alamadım. Fakat Bir başkası bu yemegi lezzetli bulabilir. Bana afiyet olmadı ama size afiyet olmasi dileğiyle : ))

Kitabın ilk baskısıdır. Yazarı Can Yılmaz'ı, ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın abisi olarak tanımıştık. Daha önce birkaç videosunu da izlemişliğim vardı. Daha önce bir kitabı daha yayınlanmış fakat çok dikkatimi çekmemişti. Bu kitabını merak ettim. Kitap içerik olarak kısa hikayelerden oluşuyor. Sabit bir konu yok. Hikayelerin sahip olduğu duygular; genellikle trajikomik olaylar sonrasında güler misin ağlar mısın duygusu olarak özetlenebilir. Fakat beğendiğimi söyleyemeyeceğim.

KESİNLİKLE OKUYUN, ARAŞTIRIN, ÜLKEMİZİN GEÇİRMİŞ OLDUĞU TARİHİ DEĞİŞİMLERİ ÖĞRENELİM)
Yahudi asıllıların (Mason-Sabetayistler) Türkiye'de kurumlar içerisindeki yapılanmaları


(Kaynak hazırlayan; Mehmet Emre Güreli: Sabetaycı Yapılanmaya Karşı Bilinç ve Tercihli Alışveriş İnisiyatifi Başkanı)
Bu yazı, Türkiye'de Sabeytayist (Ilgaz Zorlu) "elit" kesimin yaptıklarına karşı çıkan **bir Sabetayist'tin** çalışmasından alıntılanmıştır... Kendisi şöyle diyor: "İsyanım Sabetayist cemaatimizin adını kötüye çıkaran, Türkiye'yi sömüren muhteris elitistleredir. Türkiye
yahudilerin huzurla yaşadığı bir ülke olmuştur; müslüman halkın 500 yıllık hoşgörüsüne ihanetle onu Orhan Pamuk'un sözlerinde ifadesini bulduğu bir yahudi devleti haline getirmeye kalkmak ihanettir, şeytanlıktır." **********
Şimdi bir önceki konumuzda bahsettiğimiz yahudi asıllı kişilerin yapılanmalarını kurumlar bazında açıklayalım.

ÜNİVERSİTE:
Ülkemizin hemen bütün önemli üniversitelerinin rektörleri yahudi asıllıdır. Bu da başörtüsünün neden siyasal islam'ın simgesi olduğu aldatmacasıyla çarpıtıldığını, rektörlerin neden yeni hükümete böylesine şaşırtıcı bir çıkışta bulunduklarını açıklıyor zannederim.
YÖK Başkanı Kemal Gürüz, İstanbul Üniv. rektörü Kemal Alemdaroğlu ve medyatik yardımcısı Nur Serter, Koç Üniv. rektörü Seha Tiniç, Galatasaray Üniv. rektörü Erdoğan Teziş, Bilgi Üniv rektörü Lale Duruiz ve eski rektör Ilter Turan, Bogaziçi Üniv. rektörü Sabih Tansal ve eski rektör Üstün Ergüder, Işık Üniv. rektörü B. S. Yarman, Marmara Üniv. rektörü Tunç Erem sabetaycı (yahudi asıllı)dır.
Medyada çok görülen ve kanaat önderi olarak sunulan Asaf Savaş Akat ve eşi Nilüfer Göle, Eser Karakaş, Ahmet İnsel, Taner Berksoy, Kenan Mortan gibi hocalar ve medyada ismi çok geçen hukuk profesörlerinin çoğunluğu sabetaycıdır.
**********
ORDU:
28 Şubat'ın mimarı olan ve laiklik ve Atatürkçülük konusunu şaşırtıcı üsluplarda dile getiren Çevik Bir, Doğu Aktulga, Doğu Silahçıoğlu (Sultanbeyli ilçesine dindar çoğunluğa nispet olsun diye izinsiz Atatürk heykeli diktiren paşa) ve Yalçın Işımer (GATA'nın açılışında 'belleyeceğiz' konuşmasını yapan paşa) yahudi asıllıdır. Yalçın Paşa aynı zamanda masondur.
Ülkemizde Atatürkçülük açık ara bir numaralı istismar konusudur. 1930'ların dünyasında Atatürk'ün cumhuriyet yönetimini oturtmak ve reelpolitik gereği yaptığı bazı köşeli uygulamalar gerçek ilkeleriyle sanatlı bir biçimde karıştırılıp retorikle süslenerek 'doğru budur' diye sunuluyor. Her kurumun içinden cemaatimiz mensubu birileri dezislamizasyonu rasyonalize etme, çıkar sağlama ve temayüz etme adına onu daha çok sahiplenir görünüp istismar ederken bazı saf müslüman Türkler de onlardan geri kalırlarsa suçluluk hissedeceklerinden peşimize düşüyorlar.
Ordu, Sabetayist cemaatin dışişleri kadar olmasa da oldukça güçlü olduğu bir kurumdur, çesitli dönemlerde genelkurmay başkanına kadar her düzeyde paşalarımız oldu. Halen de Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman cemaatimiz mensubu. Her seviyede bir çok general ve kurmay subaylarimiz bulunuyor. Terfilerde ve atamalarda cemaat mensupları gözetilir, harp okulları ve sınıf okullarına mutlaka yeterli sayıda öğretmen gönderilmesine dikkat gösterilir. ASAL'da her zaman birileri bulundurulur; eğer aynı yüksek gelir düzeyine sahip aileler arasında bir araştırma yapılsa sabetaycı olanların müslüman Türklere göre çok daha rahat yerlerde askerlik yaptıkları görülecektir.
Bir diğer nokta askerî alımlardır: ordunun alım yaptığı ekipman ve silah tüccarları/aracıların önemli bir bölümü sabetaycı ya da sabetaycı bağlaşığıdır.
Ordu içindeki sabetaycı yapılanmanın gücüne örnek olarak Oyak Şirketi olan Renault MAİS'in son üç genel müdürü Ateş Ünal Erzen, Onur Baytok ve İbrahim Aybar'ın ve Aselsan'ın genel müdürü Necip Kemal Berkman'ın sabetaycı olduğu örneğini verebilirim. Oyak grubu sabetaycıların yoğunlukta olduğu ve terfilerin çoğunlukla cemaat içinden gerçekleştiği bir gruptur.
**********
SİYASET:
Tansu Çiller ve eşi Özer Uçuran, Rahşan Ecevit (her iktidar döneminde ve özellikle 1974'te cemaatin devlet içinde gizlenmesini sağlamış çok önemli bir isimdir), Erdal Inönü'nün eşi Sevinç Inönü (Sohtorik'lerden), DTP'nin başına geçirilen Mehmet Ali Bayar, Ismail Cem (dedelerinden biri hahamdır), Kemal Derviş, Sükrü Sina Gürel, Bülent Tanla, Sefa Sirmen, Hüsamettin Özkan'ın dünürü Erdoğan Alkın, Cem Uzan'ın eşi Alara Koçibey, Altan Öymen, eskilerden Haluk Bayülgen, Barlas Kuntay, Hayrettin Erkmen, Ahmet Isvan yahudi asıllıdır. Ayrıca komünizmin Türkiye'deki ilk öncüsü Mustafa Suphi, 80 öncesi komünist liderlerden Mehmet Ali Aybar ve Behice Boran, günümüzden Ercan Karakaş da sabetaycıdır. Osmanlı imparatorluğunun çöküşüne sebep olmuş İttihat ve Terakki'nin önde gelenleri ve birer mason olan Cavit bey ve Dr. Nazım sabetaycıdır. (Talat ve Cemal paşalar da masondur, masonluk Osmanlı devletinde Mustafa Reşit Paşa'dan sonra üst mevkileri sarmıştır)
********** DIŞİŞLERİ:
Dışişleri cemaatin iş dünyasıyla birlikte en güçlü olduğu alandır. Dışişleri bakanlarımızın ve diplomatlarımızın önemli bir kısmı yahudi asıllıdır. İsmail Cem, Şükrü Sina Gürel, İlter Türkmen, Emre Gönensay, Coşkun Kırca, Onur Öymen, Kaya Toperi, Zeki Kuneralp, Özden Sanberk, Yalım Eralp, Filiz Dinçmen yahudi asıllıdır. Bu diplomatlar emekliliklerinden sonra medya tarafından uzman ve kanaat önderi olarak sunulmaktadır.
********** DİĞER BÜROKRASİ:
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Merkez Bankası eski başkanı Gazi Erçel, şimdiki Hazine Müsteşarı Faik Öztrak, Cumhurbaşskanlığı sekreteri Tacan İldem yahudi asıllı bürokratlardır. MİT müsteşarı olmanın şartı sabetaycı ya da mason olmaktır. Kendisi de mason olan Şenkal Atasagun'un (babası bir generaldi) selefleri olan Ziya Selışık, Fuat Doğu ve Sönmez Köksal, vs. masondurlar. Hiram Abas da masondu. 12 Eylül yönetimi tarafından kendisine MDP'nin kurdurulduğu orgeneral Turgut Sunalp 80 öncesinin kontrgerila örgütü Ergenekon'un başıdır ve aileden masondur.
********** SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ:
ÇYDD ve ÇEV tamamen sabetaycı insiyatifle kurulmuş sivil toplum örgütleridir. ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) Atatürk'ün bir araç olarak kullanılması amacıyla cemaat tarafından kurulmuştur. Üç onur kurucusundan biri Kapancılar kolundan Münci Kapani'dir ki diğer iki onur kurucusundan da en az birinin cemaatten olduğunu sanıyorum, ayrıca derneğin 1. numaralı kurucusu kayıtlarda Hıfzı Veldet Velidedeoğlu olarak geçer ki kendisi sabetaycıdır.
Gazeteciler Cemiyetinin son iki başkanı Nezih Demirkent ve Nail Güreli yahudi asıllıdır. TÜSİAD da yarı yahudi-insiyatifli bir kurumdur. YASED başkanı Faruk Yöneyman da sabetaycıdır. Cemaatin en güçlü ve kamuoyunu yönlendirmede en çok umut bağlanan sivil toplum örgütü TESEV'dir ki 16 yönetim kurulu üyesinden benim tanıdığım şu isimler yahudi asıllıdır:
Özden Sanberk, Yılmaz Argüden, Can Paker, Üstün Ergüder, İlter Turan, İlter Türkmen, v.d. **********
BASIN:
Cumhuriyetin kuruluşundan beri Türkiye'de basın sabetaycı güdümlü olmuştur. Ahmet Emin Yalman, Sedat Simavi, Haldun Simavi, Abdi Ipekçi, Zekeriya Sertel yahudi asıllıdır. Sabah ve ATV'nin sahibi Dinç Bilgin yahudi asıllıdır. Bu grubun hemen bütün önemli isimleri yahudi asıllıdır; Güngör Mengi, Ruhat Mengi, merhum Gülçin Telci, Murat Birsel, Okay Gönensin, Levent Tözemen, İlker Sarier, Sedat Sertoğlu, Ercan Arıklı vs. NTV'nin sahibi Ferit Şahenk (Doğuş grubu) yahudi asıllıdır (NTV bugün cemaatin Can Paker ve TESEV güdümlü programlarla kamuoyunu yönlendirdiği en önemli TV'dir). Dünya gazetesinin kurucusu Nezih Demirkent ve genel yayın yönetmeni Osman Arolat sabetaycıdır. Milliyet, Hürriyet, Radikal, Posta,Kanal D ve CNN-Türk'ün sahibi Doğan grubu ve Akşam, Show TV ve Cumhuriyet'in % 40 hisse sahibi Çukurova grupları da İş Dünyası bölümünde anlattığım gibi cemaat bağlaşığıdır. Vatan gazetesi de...
Hep basındaki sabetaycı yazarlardan bahsedilir ama Zeynep Göğüş ve Mehmet Altan gibi eşleri sabetaycı olan yazarlar unutuluyor. Gazeteler ve televizyonlarda toplumu yönlendirmek için kanaat önderi olarak sunulan kimseler arasında sabetaycılar ağırlıktadır ve iş dünyasının genelinde olduğu gibi sabetaycı birilerini çalıştırmak bir medya kurumunun başarısı için olmazsa olmaz bir parametredir.
**********
İŞ DÜNYASI:
Koç Grubu ve Çukurova Grubunun üzerinde hem büyüklükleri hem de yapılarının ilginçliği sebebiyle özellikle duracağım.
Akkök grubunun sahibi Dinçkök'ler, Şahenk'ler (Doğuş grubunun sahibi olan bu ailenin Ayhan Şahenk Vakfı'nın logosu Davud yıldızının stilize edilmiş halidir), Eczacıbaşı'lar, Koçman'lar, Cem Boyner, Tekfen'in sahiplerinden Feyyaz Berker, Feyyaz Toker, Bezmen'ler, Edin'ler, Özgürkey'ler, Atabek'ler, Dedeman'lar, Merzeci'ler, Kurttepeli'ler, Şahap Kocatopçu, Ömer Çavuşoğlu, Ahmet Kozanoğlu, Ali ?stay, Arman Kırımlı, Alp Yalman, Faruk Süren, Nur Akgerman, Mehmet Üstünkaya, YKM'nin sahibi Tan ailesi, Ibrahim Betil, Akin Öngör, Kahraman Sadıkoğlu, Henkel'in yönetim kurulu başkanı Can Paker, Siemens'in yönetim kurulu başkanı Zafer İncecik, STFA'nın kurucularinin manevi oğlu Eser Tümen (CNN-Türk'te çalışan kızı Esra Tümen Raif Dinçkök'le evlenmek üzere) ve torunları ve daha niceleri...
Gazetelerde çıkan ve Hazine ya da BDDK tarafından doğrulanan Isviçre bankalarında Türklere ait 65 milyar dolar olduğu haberini size biraz açayım:
İşin içinde olduğum için biliyorum ki bu paraların büyük kısmı cemaatimiz mensuplarınındır. Bu topraklarda yapılan ticaretle ele geçen paranın çeşitli yollarla bu toprağın dışına kaçırmanın gidişi de güven ya da ekonomik istikrarsızlığa tepkiden öte, 'Türkiye'li değil Türkiye'de yaşayan bir sabetayist' hissetmekten ileri geliyor. Ekonomi istediği kadar iyiye gitsin, o servet buraya gelmez.
**********
KOÇ Grubu:
Vehbi Koç müslüman Türk'tür. Peki acaba şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin çoğunluk yahudi asıllı olmasının (örneğin şimdiki Koç Holding'in CEO'su Bülent Özaydınlı - Orgeral İrfan Özaydınlı'nın oğludur-, Mehmet Ali Berkman, Tuğrul Kutadgobilik, Arçelik'in genel müdürü Nedim Esgin, Hasan Bengü , Mehmet Ali Neyzi, Mehmet Barmanbek yahudi asıllıdır, Tofaş'ın eski CEO'su Jan Nahum ise İshak Alaton gibi 'resmen' yahudidir. Sabetaycı Orhan Pamuk'un babası Gündüz Pamuk da Koç'ta çalışmış ve Aygaz'ın genel müdürlüğünü yapmıştır) tek sebebi yukarıda anlattığım bağlaşık mantığı mıdır?
Şimdi Koç ailesinin yapısına bakalım. Bu örneği sabetaycı ailelerin akrabalık ilişkilerine güzel bir örnek olmasından dolayı biraz geniş tutacağım. Bir başka güzel örnek için İsmail Cem'in ilişkilerini anlatan kitabı okuyabilirsiniz.
Vehbi Koç'un eşi Sadberk hanım, Vehbi bey'in teyzesinin kızıdır. Sadberk hanım'ın baba tarafından kuzeni Hürriyet'i kuran Sedat Simavi'dir. Sedat Simavi, Hürriyet'i kurarken bütün sermayeyi Koç'un ortağı Eli Burla sağlamıştır (Aydın Doğan'ın Milliyet'i Ercüment Karacan'dan almasına aracılık eden de yine Koç olmuştur). Sadberk hanım, Sadullah-Nadire Aktar çiftinin ikinci çocuğudur. Birinci çocukları Adile Hanım, Akfil'in kurucusu İhsan Mermerci'yle evlenmiştir. Oğul Rahmi Koç Çigdem Meserretçioğlu'yla evlenmiş, bu evlilikten Mustafa, Ömer ve Ali Koç doğmuştur. Çigdem Meserretçioğlu yine İzmir'in eski çok zengin ailelerinden sanayici ve armatör Avni Meserretçioğlu ile eşi Suat hanım'ın kızıdır. Çigdem hanım, Rahmi Koç'tan sonra Erol Simavi'nin oğlu Günaydın'ın sahibi Haldun Simavi'yle evlendi. Mustafa Koç, İzmir'in ünlü zenginlerinden İzmir Yün Mensucat'ın sahibi olan Giraud'ların kizi Caroline ile evlendi... Bu böyle gider.
Dolayısıyla Koç ailesinin bugünkü üçüncü neslinde hem anne hem baba tarafından yahudi kanı vardır. Bir yanlış anlamaya sebep olmamak için Rahmi beyin cuma namazlarına giden bir müslüman olduğunu söylemeliyim; bunun takiyye olmadığını düşünüyorum. Oğulları da yahudi inancında olmayabilirler ancak kanbağından ve aile geleneğinden dolayı sabetaycı etkisi ve bağlaşıklığı hayatlarında her zaman önemli bir parametredir. Koç tarafından büyütülen Aydın Doğan da bu bağlaşık mantığını uygulayarak büyümüştür, en önemli tepe yöneticisi İmre Barmanbek de sabetaycıdır.
**********
ÇUKUROVA Grubu:
Karamehmet ailesi müslüman Türk'tür. Ancak eğer benim bildiğim Eliyeşil'lerle aynı aile ise eşinin gelmekte olduğu aile yahudi asıllıdır. Ağabey Samsa Karamehmet'in kızı Show TV'nin genel müdürü Zeynep Karamehmet de bir sabetaycı olan Fırat Gönenç'le evlidir. Çukurova Holding'in yönetim kurulunun aile dışındaki üyeleri üç kişi haricinde sürekli değişir: Osman Berkmen, Sezer Birgili ve Sadi Göcüm. Bu üç kişi de sabetaycıdır.. Grubun çok sayıdaki sabetaycı profesyonelleri arasında Nejat Yalım, Bülent Ergin ve Melih Araz'ı da saymalıyım. Çukurova'nın Turkcell'deki ortakları Murat Vargı ve Kavala ailesi de sabetaycıdır. Turkcell'in eski genel müdürü Cüneyt Türktan, finans müdürü Tokay'lardan Ekrem Tokay ve Digiturk genel müdürü Ertan Özerdem de sabetaycıdır. Çukurova'nın borçlarına karşılık İsviçre'deki paraları borcunu ödemeye yeter de artar bile!..
Karamehmet son 15 yıldır devletle işlerini Güneş Taner aracılığıyla yürütürdü. Turkcell'in değerinin bu kadar artmasına sebep olan GSM ihalesinin iki yıl geciktirilmesinin altında Taner'in imzası vardır. Bilin bakalım Güneş Taner'in kimliği nedir? Bildiniz; sabetaycıdır.
********** CEMİYET HAYATI:
İstanbul sosyetesinin motoru ve trend belirleyicisi sabetaycı zenginlerdir: trendy yerler (Ayşe Kapancı ve Ayla Sevand'ın açtığı yerlerin her zaman tutulması), alışveriş mekanları (Akmerkez'in bu kadar popüler olması), antikacılık (Rafi Portakal ve Tuncay Artam'ın elindedir), emlak geliştirme (Alkent, Edin'lerin Kemer Country'si) vs..
Cemaat, tutmasını istediği işletme için mutlaka gerekli sirkülasyonu sağlar ve çekim merkezi yapar. Cem Boyner'in banka sahibi olmamasına rağmen Advantage Card'ı tutundurmayı başarmasının sebebi budur. (Ilgaz Zorlu cemaatin iyice asimile olduğundan şikayet etmede haksızdır; en azından benim bildiğim son 20 yıl içinde elitist ve zengin zümrede cemaat dayanışması gücünden hiç bir şey yitirmedi. Fakat halka karışan orta düzey cemaat için dediklerini bir parça kabul edebilirim.)
Sabetaycıların tamamı 1924 mübadili değildir; Eczacıbaşı ailesi gibi... Selanik gibi Milas, Tarsus ve İzmir de önemli sabetaycı merkezlerdir. Cemaatin eskiden Nişantaşı-Teşvikiye-Şişli üçgeninde yoğunlaşan yerleşimi son yıllarda Etiler'e ve özellikle Alkent ve çevresine kaymıştır. Bülbülderesi sabetaycıların gömüldüğü tek mezarlık değildir. Feriköy ve Karacaahmet (özellikle 8. ada) de sabetaycıların gömüldüğü yerlerdir.
Sanıyorum derin devlet ya da derin irade denen şeyin ne olduğunu, bazı kimselerin laiklik anlayışının neden rasyonelin ötesine geçtiğini, başörtüsü sorununun gerçek nedenini, Çevik Bir'in 28 Subat çıkışını ve sonrasında neden Sabah gazetesince cumhurbaşkanı adayı olarak lanse edildiğini, genelkurmaydaki Hasan Tahsin Harekat Odasına neden bu adın konduğunu (Hasan Tahsin -Osman Nevres- bir sabetaycıydı ve düşmana ilk kurşunu onun attığı sabetaycı basın tarafından uydurulmuştur ancak bunun gerçekdışılığı sonradan kanıtlanmıştır), eski Dışişleri bakanı Coşkun Kırca'nın açık islam karşıtlığı ve din eğitimi hakkındaki çirkin söylemininin altında yatanları, Can Paker'in neden protestan bir islam talep ettiğini, Mina Urgan'ın kitabında neden Necip Fazıl ve Yahya Kemal'den aşağılamayla sözettiğini, özünde bir sabetaycı hareket olan Yeni Türkiye Partisi'nin kuruluş aşamasında Asaf Savaş Akad ve Bülent Eczacıbaşı'nın neden rol aldığını şimdi anlamışsınızdır.
Müslüman Türk halka buradan bir çağrım olacak. Bu şebekemsi yapı içinde sizin hiç kimsenin elinizden alamayacağı iki özgürlüğünüz bulunuyor; kime oy vereceğiniz ve paranızı nereye harcayacağınız; bunları doğru kullanırsanız ülkenizde bir şeyleri değiştirebilirsiniz. Kurtuluş savaşı sürerken İstanbul'daki müslüman halk alışkanlıkla Türk bakkallardan değil Rum bakkallardan alışveriş ederdi; cebinden çıkan paranın Yunan ordusuna bir biçimde yardım olarak silah almakta verileceğini düşünmeden. Bir yandan şikayet edip bir yandan da bu düzeni yöneten muhteris sabetayistlere itibar ederek ve ürünlerini kullanarak destek olamazsınız. "Hepinizi Sabetaycı Yapılanmaya karşı durmaya, yakın çevrenizi sabetaycılık hakkında bilgilendirmeye ve 'Tercihli Alışveriş?' yapmaya çağırıyorum. Bu çağrı antisemitik değil, antisiyonisttir ve vatandaşlık sorumluluğudur.

http://gercektarihvekultur.blogspot.com/...planmaya-karsyz.html

http://www.islamustundur.com/sabetaizmnedir.html

100 Yabancı Kelime 1 Saatte Öğrenme Tekniği'' Multimedya Eğitimi
''100 Yabancı Kelime 1 Saatte Öğrenme Tekniği'' Multimedya Eğitimi

4 günlük kampanya 25.02.2018 23:59 Son!
Sipariş http://www.hafizateknikleri.info/100k1s_vsl1

Yabancı Kelimeleri Artık Kolay Öğren:
”100 YABANCI KELİME 1 SAATTE ÖĞRENME TEKNİĞİ”
Nasıl Herhangi 200 – 300 Yabancı Dil Kelimeleri, Hafıza Tekniklerin Sayesinde 1 Akşamda
Kolay Aklında Kalsın, Dil Öğrenmesine Harcanan Zaman 3 -5 Kat Azalsın Tek Bir ”100 Kelime 1 Saatte” Eğitime Katılarak

Yaşadınızmı?
-Yabancı Dil Öğreniyorsunuz Ama Konuşmada, Anlamada, Okumada, Yazmada Kelimeler Yinede Eksik Kalıyor
-Kaç Kelime Ezberlerseniz Bile, Bir Hafta Sonra Öğrendikleriniz Yarım Kalıyor, Unutuyorsunuz Ve Bir Yıl Sonrasında da Sadece Tek Tük Hatırlayabiliyorsunuz.
-5- 10 Yeni Kelime Sonrası Ezberleme Zorlaşıyor ve Zorlaşıyor o Yüzden Yabancı Kelimeleri Akılda Tutmaktan Zevkini Alamıyorsunuz
-Yabancı Bir İnsan Sizden Yardim İstedi, Ama Siz Gerçekten Çok Basit İngilizce Dili Bilmediğiniz İçin Yardımcı Olamadınız.
-Yabancı Güzel/Yakışıklı Bir Bayan/Bay Gördünüz Ama Dil Bilmeme Kompleksi Yaşadığınız İçin Bir Diyalog Kuramadınız
Sizin Konuştuğunuz Yabancı Dil Bilme Seviyesine ve Kelime Eksikliğine Cem Yılmaz Dalga Geçiyor

”100 YABANCI KELİME 1 SAATTE ÖĞRENME TEKNİĞİ”, Yabancı Dil Öğrenmek İsteyenler
İçin Önemli, Çünkü Dil Öğrenmede Harcadığınız Zamanı ve Paraları
% 90 Boşuna Atıyorsunuz

Bir Dil Bir İnsan, İki Dil İki İnsan

At Sirk Müdürünü Telefondan Arıyor:
-Merhaba Ben At Sizin Sirk de Çalışmak İstiyorum
– Peki Neler Yapabiliyorsun?
– At im Konuşabiliyorum Başka ne Yapım Senin Tam A…Sayıyor Küfürleri ))

”100 YABANCI KELİME 1 SAATTE ÖĞRENME TEKNİĞİ” SİZDE OLMADI ZAMAN SİZ:
*Yabancı Dil Öğrenmeye 2-3 Ay yerine 2-3 Yıl Harcarsınız
*Yabancı Dil Öğrenmeyi Yarı Yolda Bırakacaksınız
* Yabancı Dil Öğrenmeye Harcadınız Paralar Geri Çıkartamasınız

100 YABANCI KELİME 1 SAATTE ÖĞRENME TEKNİĞİ ÖĞRENMESİ İÇİN NE YAPMALISINIZ:
1. Yabancı Dil Öğrenme Gerçekten İstemelisiniz
2. Yabancı Dil Öğrenmede İlgili Engel Düşünceleri Yok etmelisiniz
3. Bizim Yabancı Dil ve Kelimeleri Öğrenme ile ilgili eğitimleri almalısınız

DENIZ AKGÜN YORUM
”Avantaj Kulubü’nün ismini daha önce duymuştum ama savaş arkadaşımın sayesinde bu
kulübü tanımış oldum bu şekilde acaba gerçekten hafıza zorlana bilir mi? Bu kelimeleri
öğrenebilir miyim ? bir anda 100lime 1000 kelime öğrenme durumu var mı diye kafamda hep
soru işaretleri vardı ama bu Kulübe katıldıktan sonra bunun çok kolay olduğunu öğrendim.

4 günlük kampanya 25.02.2018 23:59 Son!
Sipariş http://www.hafizateknikleri.info/100k1s_vsl1

BİZİM SÖZ! EĞİTİMDE SONRA SİZ
*Herhangi Yabancı Kelimeleri 1 Saatlik Hızı İle 100 Tane Öğrenme, Becerisine Sahip
Olacaksınız
*Yabancı Dil Öğrenme Hızı 3 – 5 Kat Kolay Arttırmış Olursunuz
* Bu Tekniği Öğrenmek İsteyen Başka Arkadaşlara veya Kendi Öğrencilerinize Eğitimi Ücret
Karşılığında, veya 3 Kat Daha Pahalıya Çok Rahat Satıp Öğretebilirsiniz
* Dil Öğretmenleri ve Çevredeki İnsanları Şaşırtabilirsiniz
* Başka Ülkeye Uçarken O Ülkede Konuşulan Dilin En Önemli 450 Kelimeyi Uçakta
Öğrenmiş Olursunuz Ve Ülkeye İndiğiniz Zaman Artık Kimseden Yardım Almadan O
Öğrendiniz 450 Kelime Sayesinde Tüm ihtiyaçları Karşılamış Olursunuz.
*Turizmde Çalışan Arkadaşlar Ve Yöneticiler Hizmet Kalite Ve Yabancı Misafir
Memnuniyetini Üst Düzeye Çıkartmış Olursunuz.
* İş Piyasasında Daha Değer Kazanacaksınız

4 günlük kampanya 25.02.2018 23:59 Son!
Sipariş http://www.hafizateknikleri.info/100k1s_vsl1

EĞİTİM KİMLER İÇİN:

* Yabancı Dil Öğrenmede Problem Yaşayanlar
* Yabancı Dil Öğrenmek İsteyenler
* Yurt dışında Yaşamak İsteyenler
* Kariyerde Yükselmek İsteyenler
* Çocuklarının Geleceğine Önem Veren Ebeveynlere
* Otel İşletmecilerine ve çalışan Kadrolulara
* Yabancı Filmlerde oynamak isteyen Sanatçılara
* Havacılık Sektöründe Çalışanlara
* Yabancı Dil Öğreten Eğitim Merkezlerine
* Yurt dışına Sık Sık Çıkan Kişilere
* Bu Teknik’den Para Kazanmak İsteyenler
* Network Marketing Yapanlar

EĞİTİM KİMLER İÇİN DEĞİL
– Hedefleri Olmayan ve Ömür boyu Başka Amca İçin Çalışmak İsteyenler
– Sözünü Yerinde Getirmeyen Tembel İnsanlar
– Yabancı Dil Öğrenmek İstemeyenler
– Türkiyeden Asla Başka Ülkeye Çıkmak İstemeyenler
– Faydalı Bilgiyi Saklayan İnsanlar
– 24 Saat Kanepede Yatanlar
– Sadece Kendi Bilgilerine İnananlar

EĞİTİM İÇERİKLERİ
* Yabancı Dil ve Kelimelerde Yaşayan Problemler
* Dil ve Kelime Bilmek Anlamı
* Yabancı Dil İçerikleri ve 4 Tane Ayrı Becerileri
* Kelime Sayıları, Seviyeler ve Öğrenme Tarzı
* Öğrenme Seviyeleri ve yeni Becerileri Hızlı Entegre Etme Tekniği
* Strateji, Planlama ve Kelimeleri uzun Vadedeli kaydetme Tekniği
* Duyu Organları, Hafıza ve Hafıza Teknikleri (Giriş)
* Görsel Hafıza Tekniği 1 (Resim)
* Görsel Hafıza Tekniği 2 (Bağlama)
* Kelime Çeşitleri
* Kodlama
* Korece, Latince, Rusça ve İngilizce Kelimelerin Aklında Tutma
* Hatalar ve Onların Yok Etme 
* Kelimelerin Uzun Vadeli Kaydetmek
* Görsel Hafıza Yetenekleri Geliştirmek İçin Antremanlar
* Özel Seçilmiş Kelimeler
* 30 Gün İçinde 4 Adet Sınav
* Son Sınav Standart 300 Yeni Kelime 3 Saatte 
* BONUSLAR

4 günlük kampanya 25.02.2018 23:59 Son!
Sipariş http://www.hafizateknikleri.info/100k1s_vsl1

Levan Leo
Danışman ve Eğitmen
Skype: LSAWFFERPSMB

Hayat ne garip,
Gündüz cem yılmaz modu Akşam oldu mu küçük Emrah modu

Arif V 216 eleştirim
Bu benim ilk film eleştirim olacak, aslına bakarsanız çekinmiyor değilim bunu yapmaya lakin bir izleyici olarak hem fikir vermiş hem de almış olurum diye düşünüyorum.

Filme gitmeden önce beklentimi aşırı bir seviyede tutmadım fragmanı izledim ve ardından bilgi sızıntısı dahi almadan filme girdim.Film ilk başında Arçelik reklamı gibi başladı ufak tefek esprilere güldüm ama şunu farkettim, espriler aşırı derecede zorlamaydı!

Filmde bolca yerli ve yabancı filmlere gönderme vardı.Bu haliyle konusuz, sürekli gönderme ve her durumdan zorlama espri çıkarma gayretinde olan Leslie Nielsen'li Naked Gun ve Charlie Sheen'li Hot Shots serilerinin Türk hali denebilir. Hollywood bile bu tip salt gönderme içeren filmleri 90lı yıllarda bırakmıştı...
Buna neden bu kadar öfkelendiğimi düşündüm yol boyunca.
Çünkü sevgili okuyucular, çok iyi oyuncular vardı ve her şeyden önce Cem Yılmaz'a hayalgücü konusunda güveniyordum...

Biliyorsunuz ki Cem Yılmaz tespit ve şakalarıyla her daim şaşırtıcı ve özgün bir kişilikti. Ama bu filminde o kadar kötü ve zorlayıcıydı ki Çağlar Çorumlu'nun muhteşem Zeki Müren taklidi bile durumu kurtarmamıştı.
Film aynı zamanda sosyal ilişkiler yönünden de tekrar göstermiş ve bir zaman sonra espriler kendini tekrarlar hale gelmişti.
Gitmeyin diyemem kendi fikrinizi oluşturmak için elbette sizin kanaatinizde bu konu. Fakat ben tekrar izlemek istemezdim.