Eireneh, bir alıntı ekledi.
 03 May 11:54 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

“Halk, özgürlük, companero sözcükleri doğrudan doğruya halk, özgürlük, companero demeye gelirdi o çağda, birer şifre olup çıkmamışlardı daha.”

Ruhlar Evi, Isabel Allende (Sayfa 411)Ruhlar Evi, Isabel Allende (Sayfa 411)

Perulu bir komünistin hapishane günleri ve daha sonrasında İslamla tanışmasından bahseden, annelik için vatanını terk eden cengaver bir komünist. Çocuğu için baskılardan kurtulmak adına Türkiye ye gelmiş bir annenin hikayesi. Okumakta tereddüt etmeyiniz.

Mükemmel bir kitap. Tavsiye ediyorum. Duygu dolu anlar yaşadığım bir kitap.gerillalıktan Müslümanlığa uzanan bir arayış içerisinde olan genç bir bayanın hayat dolu hikayesi

Companero Rosita
İnsanlar, birbirlerinin kalplerinden geçenleri hissederek anlaşırlar. Yalnız, emek isteyen bir şeydir bu.

Abdullah Kaya, Companero Rosita Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi'ni inceledi.
13 Mar 17:49 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 7/10 puan

Rosita Amaros'un başından geçen tüm olaylar gerçekten hayatın özeti gibi... Kitap roman olarak yazarın ilk romanı olduğu hissini veriyor öykünün gerçek olması insanı inciten yanları dışında güzel bi eser. Ama yinede anlatım eksikliği var gibi bir his doğuyor. Ernesto che Guavera ' nin hayatından sonra belki çok ayrıntı arıyor olabilirim bundan da kaynaklanıyor olabilir. (Paco ignacio tabio, Nam-ı Diğer Che) Genel olarak kitabı beğendim. Finali bakımından çok sevindim. Okuyuculara tavsiye ederim...

Recep Sezer, Companero Rosita Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi'ni inceledi.
09 Şub 00:15 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 8/10 puan

Perulu bir devrimci kominist gerillanın ruhunda yaşadığı devrimin sonucunda hidayete erişini anlatan gerçek bir öykü. Ne oldum değil ne olacağıma güzel bir örnek.

Bilge Özmen, bir alıntı ekledi.
13 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Dünyada çektiği acıyı ifade edemeyen o kadar çok insan var ki Tanya; o insanların ellerinde ne gitarları, ne de bir reçeteleri olmadan öylece kavrulup dururlar. Ve bu çaresizlik yüzündendir ki, adına zaman dediğimiz ırmağın, bizi acılarımızdan uzaklaştırmasını yalnızca seyredip dururuz çoğu zaman.

Companero Rosita  Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi, Neşe KutlutaşCompanero Rosita Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi, Neşe Kutlutaş
Mehmed, bir alıntı ekledi.
30 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kainatın muhasebe dairesi oldukça cömert çalışır, daha ilk vermeye başladığın andan itibaren hep on katını alırsın

Companero Rosita  Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi, Neşe Kutlutaş (Sayfa 20)Companero Rosita Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi, Neşe Kutlutaş (Sayfa 20)