Abdullah Kaya, Companero Rosita Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi'ni inceledi.
13 Mar 17:49 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 7/10 puan

Rosita Amaros'un başından geçen tüm olaylar gerçekten hayatın özeti gibi... Kitap roman olarak yazarın ilk romanı olduğu hissini veriyor öykünün gerçek olması insanı inciten yanları dışında güzel bi eser. Ama yinede anlatım eksikliği var gibi bir his doğuyor. Ernesto che Guavera ' nin hayatından sonra belki çok ayrıntı arıyor olabilirim bundan da kaynaklanıyor olabilir. (Paco ignacio tabio, Nam-ı Diğer Che) Genel olarak kitabı beğendim. Finali bakımından çok sevindim. Okuyuculara tavsiye ederim...

Recep Sezer, Companero Rosita Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi'ni inceledi.
09 Şub 00:15 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 8/10 puan

Perulu bir devrimci kominist gerillanın ruhunda yaşadığı devrimin sonucunda hidayete erişini anlatan gerçek bir öykü. Ne oldum değil ne olacağıma güzel bir örnek.

Bilge Özmen, bir alıntı ekledi.
13 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Dünyada çektiği acıyı ifade edemeyen o kadar çok insan var ki Tanya; o insanların ellerinde ne gitarları, ne de bir reçeteleri olmadan öylece kavrulup dururlar. Ve bu çaresizlik yüzündendir ki, adına zaman dediğimiz ırmağın, bizi acılarımızdan uzaklaştırmasını yalnızca seyredip dururuz çoğu zaman.

Companero Rosita  Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi, Neşe KutlutaşCompanero Rosita Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi, Neşe Kutlutaş
Mehmet, bir alıntı ekledi.
30 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kainatın muhasebe dairesi oldukça cömert çalışır, daha ilk vermeye başladığın andan itibaren hep on katını alırsın

Companero Rosita  Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi, Neşe Kutlutaş (Sayfa 20)Companero Rosita Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi, Neşe Kutlutaş (Sayfa 20)
Betül kaplan, bir alıntı ekledi.
30 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Yalnızlık, kalbimizde tanrıyla karşılaştığımız yerin diğer adıydı.."

Companero Rosita  Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi, Neşe KutlutaşCompanero Rosita Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi, Neşe Kutlutaş
Ahmet, bir alıntı ekledi.
25 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Tıpkı komünistlerde olduğu gibi dışarıdan homojen bir yapı gibi gözüken Müslümanların da içinde çok değişik, hareketlerini onaylayamayacağımız insanlar var.."

Companero Rosita  Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi, Neşe Kutlutaş (Sayfa 237)Companero Rosita Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi, Neşe Kutlutaş (Sayfa 237)
Ahmet, bir alıntı ekledi.
25 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Şehadet getirip de kibirlenen insanlar hiç anlamıyorum. Edindikleri herhangi bir şey onlar öyle istediği için değil Allah onlara nasip ettiği için var."

Companero Rosita  Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi, Neşe Kutlutaş (Sayfa 236)Companero Rosita Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi, Neşe Kutlutaş (Sayfa 236)
Ahmet, bir alıntı ekledi.
25 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Ego dediğin şeyin adı İslam'da nefstir ve nefs yalnızca terbiye edilir, öldürülmez.
Nefsini öldürürsen kendinin kim olduğunu bilemezsin ve kendini bilmezsen Rabbini yani seni Yaratanı da bilemezsin.
Affetmeye gelince; af ve bağışlama zayıflık ve aşağılanma halı değildir. Bilakis nefsi yenmek güç, kuvvet ve cesaretin zirvesine çıkmak demektir. Çünkü yalnızca nefsini terbiye eden insanlar affedebilirler."

Companero Rosita  Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi, Neşe Kutlutaş (Sayfa 212)Companero Rosita Perulu Komünist Bir Gerillanın Gerçek Hayat Hikayesi, Neşe Kutlutaş (Sayfa 212)