Zana Arslan, bir alıntı ekledi.
36 dk. · Kitabı okudu · İnceledi

Yüz tavşandan bir at oluşutulamayacağı gibi, yüz kuşkudan da hiçbir zaman bir delil oluşuturulamaz.

Suç ve Ceza, Fyodor Mihailoviç DostoyevskiSuç ve Ceza, Fyodor Mihailoviç Dostoyevski
Limankent, bir alıntı ekledi.
21 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu dünyada bunca delil, elçi ve uyarılara rağmen Yüce Yaratıcısının emir ve yasaklarını çiğneyenler, öte dünyada Cehennem denilen zindanda cezalarını çekeceklerdir.

Farzet ki Öldün, Haris El Muhasibi (Sayfa 9)Farzet ki Öldün, Haris El Muhasibi (Sayfa 9)
bir "insan", bir alıntı ekledi.
 23 saat önce · İnceledi

Senatoda ve bütün memlekette savaştan önce esen hava gibi bir hava esiyordu. Hakim durumdaki parti düşman saydığı adamı kıskıvrak bağlamıştı. Göstermelik bir yargılama yapılıyordu. Ama kimsenin karşı taraftan delil ve savunma dinleyecek bekleyecek sabrı yoktu. Washington’da toplanmış hepsi de hemen hemen aynı ağızdan Cumhurbaşkanı’nın işten atılmasını istiyorlardı.

Cesaret ve Fazilet Mücadelesi, John F. Kennedy (Sayfa 95)Cesaret ve Fazilet Mücadelesi, John F. Kennedy (Sayfa 95)
Süha Murat Kahraman, bir alıntı ekledi.
18 May 01:06

"...Nasıl ki Kur'an, bütün mu'cizatıyla ve hakkaniyetine delil olan bütün hakaikiyle, Muhammed aleyhissalâtü vesselâmın bir mu'cizesidir. Öyle de Muhammed aleyhissalâtü vesselâm da bütün mu'cizatıyla ve delail-i nübüvvetiyle ve kemalât-ı ilmiyesiyle Kur'an'ın bir mu'cizesidir ve Kur'an kelâmullah olduğuna bir hüccet-i kàtıasıdır..."

Asa-yı Musa, Bediüzzaman Said Nursî (Hüccetullah-il Bâliğa Risalesi)Asa-yı Musa, Bediüzzaman Said Nursî (Hüccetullah-il Bâliğa Risalesi)
Veysel Yılmaz, bir alıntı ekledi.
17 May 22:48 · Kitabı okuyor

Dört kitabın manasın
Bir elifte bulmayan
Dört kitabı okusa
Bilmeye esmasını

Erin erin diyenler
Sıfatın bezeyenler
Ne erliği var ise
Gidersin vesvasını

Muhittin mana ectar
Alana cevher satar
Kuranda delil tutar
Bu sözün imlasını

Alevi - Bektaşi Şiirleri Antolojisi, İsmail Özmen (Sayfa 99)Alevi - Bektaşi Şiirleri Antolojisi, İsmail Özmen (Sayfa 99)

Ey iman sahipleri! Özü-sözü bozuk birisi size bir haber getirdiğinde, hemen araştırıp inceleyin/delil arayın! Yoksa bilgisizlikle bir topluluğu suçlar da yapmış olduğunuza pişmanlık duyar hale gelirsiniz (Hucurat/6)

İ’lâmü’l-muvakki’în, Allah’a ve cennete ulaşmanın tek yolu olan Hz. Peygamber’e uymanın, onu sevmenin gerekliliği ile başlar, ardından en şerefli ilim olarak nitelediği tevhid ilmi ile en yararlı ilim olarak tavsif ettiği fıkıh ilminin Resûl-i Ekrem’den alınaca­ğını belirterek devam eder. Kitabın başlangıcından itibaren ele alınan meselelerde öncelikle Kur’ân’ın hemen ardından da ha­dislerin delil olarak zikredilmesi ve bu bağlamda Kur’ân âyetleri ve hadislere yaklaşık üç bin beş yüz yerde atıf yapılması da bu yargıyı doğrular.

Resul, bir alıntı ekledi.
17 May 01:09 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Cehennem'in lüzumuna delil olduğu gibi, cezası da yalnız Cehennem olabilir.

Sünuhat, Bediüzzaman Said NursîSünuhat, Bediüzzaman Said Nursî
BİLAL YALÇIN, Menderes Irmağın Gölgesi'ni inceledi.
16 May 22:41 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İnsan hayatının belli bölümlerinde bezdiriye yani mobinge uğrar .Tarihte en açık mobinge uğrayan şahsiyetlerden biri şüphesiz Fransız yüzbaşı Dreyfus.Dreyfus Alman ordusuna casusluk yapmakla suçlanır .Ellerinde tek delil ise bir Pelür kağıdında çizdirilmiş birkaç önemsiz bilgiden ibaretti .Grafoloji uzmanları tutuklanan Dreyfusa oturarak,ayakta ve yatarak bir kağıda yazı yazdırılıyor .En son bilirkişi uzmanları şu sonucu çıkarıyor : Pelür kağıdında yazılan yazı ile Yüzbaşı Dreyfusa çizdirilen yazılar şüphesiz farklı .Ancak yüzbaşı halkı kandırmak için yazısını değiştirmiştir .Dreyfus askeri mahkemede yargılanıp apoletleri sökülüyor ve sürgün ediliyor .Fransa başta olmak üzere dünyanın cesur ve namuslu aydınları başta emile zola olmak üzere kamuoyu baskısı oluşturup Dreyfus’un bağımsız mahkemede yeniden yargılamasını sağlıyor ve Dreyfus tekrar göreve iade ediliyor .Yani Dreyfus ırmağın gölgesini çalmamıştır .