Deniz Gürçay, Sanma Ki Yalnızsın'ı inceledi.
1 saat önce · Kitabı okudu · 6/10 puan

Elif Şafak’ın aşk,havvanınüçkızı,kağıthelva’dan sonra okuduğum dördüncü kitabı sanmakiyalnızsın gazete ve dergilerde yayımlanmış deneme yazılarından oluşuyor.Her kitabında okurken farklı ve keyifli bir yolculuk yaşadım.Sanma ki yalnızsın’da Kaç yüzü var sevgilinin?,Hiçliğin varlığı,Dost,Onlar ve hanımları,Uzaktan sevmek,Uzun evliliklerin sırrı nedir?,Kadınların kendini kanatma kabiliyeti,Devlet algımız ve biz,Savaşsız bir dünya,Konuşamamak,Yorgun demokrasi gibi birbirinden güzel bir çok başlık var.Bu başlıklar altında işlenen konuların aktarılışındaki sıcaklığı ve düşünce tarzı ile kaleme alınış şeklini beğendim.Bu kitapta farklı bir Elif Şafak var Yazılarında hayattan,kendi yaşamından kişisel itiraflarını görmek ve en önemlisi okuduğu yazarların kendisinde bıraktığı güzelliklerin izlenimlerini bizlerle paylaşmış.Okurken çok farklı duraklarda soluklandım.Kalemine sağlık. Bu arada kapakla ilgili yorumlar almıştım.Okuduktan sonra iki farklı düşünce oluşturdum kapak tasarımı ile ilgili.Birincisi “Yalnızlık kocaman bir okyanusta bir balık gibi tek kalmaktır.” İkincisi, YaInızIık, insanın çevresinde insan oImaması demek değiIdir. İnsan, kendisinin önemsediği şeyIeri başkaIarına uIaştıramadığı ya da başkaIarının oIanaksız buIduğu bazı görüşIere sahip oIduğu zaman, kendisini yaInız hisseder.Kapak tamamen kitapta anlatılanların bir yansıması olmuş O yüzden diyorum ki kitabı okumadan yorum yapmayın ve okumadıysanız okuyun “Kim bilir,bakarsınız hakikaten barış,hakikaten demokrasi,hakikaten huzur olur !” elifşafak

Tolga Köseoğlu, bir alıntı ekledi.
 5 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kanuni Sultan Süleyman, Şeriata aykırı bir ölüm kararını, kendisi uykudayken uygulatmıştır. Ona bu aklı veren ve Şeriata uyduran (çünkü İslam'a göre uykudakine günah yazılmaz) Şeyhülislam Ebu Suud Efendi'dir.

Allah Devletinde Demokrasi, Faik Bulut (Sayfa 203)Allah Devletinde Demokrasi, Faik Bulut (Sayfa 203)
İsa ©, bir alıntı ekledi.
 12 saat önce · Kitabı okumayı düşünüyor

21. yüzyılda demokrasi maskesi takan diktatörlükler hızla çoğa­lıyor.
eldeki çok sayıda kanıtın gösterdiği gibi, ilk olarak zaten görev başında olan maskelenmiş diktatörleri demokratik bir diktatörmüş gibi göstermek için seçimlere hile ka­rıştırılıyor

Diktatörlüğün Psikolojisi, Fathali M. Moghaddam (Sayfa 45 - p3)Diktatörlüğün Psikolojisi, Fathali M. Moghaddam (Sayfa 45 - p3)
Tolga Köseoğlu, bir alıntı ekledi.
15 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kimi laik ve sosyalistlerin düşündüklerinin tersine, dinler zamana ve ortama ayak uydurabilir, büyük esneklikler gösterebilirler.

Allah Devletinde Demokrasi, Faik BulutAllah Devletinde Demokrasi, Faik Bulut
Nevena, bir alıntı ekledi.
15 saat önce

Demokrasi sandık fetişizmine dönüştürüldü ve bu Türkiye'yi gericileştirdi.

Galat-ı Meşhur, Soner YalçınGalat-ı Meşhur, Soner Yalçın
Evren Erarslan, bir alıntı ekledi.
16 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Demokrasi ile diktatörlük arasındaki fark, demokraside önce oy kullanıp sonra emir alırsın, diktatörlük de seçimle filan zaman kaybedilmez."

Kasabanın En Güzel Kızı, Charles BukowskiKasabanın En Güzel Kızı, Charles Bukowski
CEM AKDAG, bir alıntı ekledi.
23 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Demokratik olmayan tüm partileri yasaklayan bir demokrasi pek az demokrasi olur, tıpkı o partilerin her şeyi ve her istediklerini yapmasına izin veren demokrasinin fazla demokratik ,daha doğrusu fazla kötü bir demokrasi olacağı ve bu nedenle mahkum edileceği gibi.

Büyük Erdemler Risalesi, Andre Comte-SponvilleBüyük Erdemler Risalesi, Andre Comte-Sponville